ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

УЗД органів черевної порожнини

Які внутрішні органи оцінюються при УЗД черевної порожнини

УЗД органів черевної порожнини (ОЧП) – це ультразвукове дослідження органів і тканин, розташованих в животі людини. Ця методика є основною і обов’язковою для первинної діагностики при будь-якої патології або порушенні структури і функції внутрішніх органів, або підозрі на неї у лікаря-спеціаліста. Також її можна проводити як один з методів профілактичного обстеження пацієнта, коли у нього ще немає скарг. Це допоможе виявити можливе захворювання ще на ранніх стадіях, що позначиться позитивно на подальше лікування.

Якщо Ви відчуваєте болю і / або дискомфорт у животі, розлади травлення або хочете пройти профілактичний огляд, Ви можете зробити УЗД черевної порожнини в клініці Меддіагностика. Прийом проводиться за попереднім записом на зручне для Вас час. Клініка укомплектована сучасною апаратурою, що дозволяє провести комплексне дослідження з максимально якісною картиною для постановки адекватного діагнозу.

Показання для проведення

УЗД черевної порожнини найчастіше призначають лікарі таких спеціальностей, як хірург, гастроентеролог, уролог і т.п. для дослідження внутрішніх органів для діагностики таких захворювань:

 • Печінка (симптоми: болі в правій області живота, жовтяниця) – цироз, гепатит, фіброз, онкологічне поразка, травматичні ушкодження, інфекційні захворювання
 • Підшлункова залоза (симптоми: болі в лівій нижній області живота, нудота, блювота, розлади травлення) – панкреатит, кісти, онкологічні поразки
 • Жовчний міхур (болі в правому підребер’ї, гіркота в роті, нудота, блювота жовчю) – холелітіаз (жовчнокам’яна хвороба), дискінезія жовчних проток, холецистит, холангіт, злоякісні новоутворення
 • Нирки (набряки обличчя і кінцівок, болі в спині, високий тиск, порушення сечовипускання, підвищення температури) – запальні захворювання (пієлонефрит, нефрит), нефроптоз (опущення нирки), сечокам’яна хвороба
 • Селезінка – інфаркт, абсцес, кісти, пухлини. В основному, патологія в ній є вторинною, зумовленої основним захворюванням.
 • Наднирники (слабкість, підвищена стомлюваність, знижений тиск, розлади шлунково-кишкового тракту, запах ацетону з рота) – дисфункція (недостатність або надлишок вироблення гормонів) кори надниркових залоз, надниркових залоз, онкологічні поразки
 • Сечовий міхур (болі і печіння при сечовипусканні, почастішання сечовипускання, нетримання сечі, нестерпні позиви, болі в області малого тазу) – цистит, гіперактивний сечовий міхур
 • Кровоносні судини

Поліп жовчного міхураПоліп жовчного міхура.

Підготовка до УЗД черевної порожнини

Головною перешкодою в проведенні УЗД органів черевної порожнини є газ. Щоб позбутися від нього, потрібно провести підготовку:

 1. За 3 дні до дослідження виключити з раціону: чорний хліб, молоко, бобові, капусту, свіжі овочі і фрукти, газовані напої, солодощі та інші продукти, якщо вони викликають у Вас здуття кишечника.
 2. Для кращої візуалізації органів, за 2-3 дні до дослідження рекомендовано приймати ферментні препарати, що покращують травлення (мезим, фестал тощо), а також препарати для зниження газоутворення (Еспумізан, дісфлатіл, метеоспазмил)
 3. Дослідження виконується натщесерце. Тому, якщо УЗД черевної порожнини Вам призначено на другу половину дня, то потрібно як мінімум 8 годин до нього не є і 2 години не пити. Не слід палити, їсти цукерки і жувати жувальну гумку.
 4. Бажано з собою мати попередні результати досліджень для визначення динаміки процесів.
 5. Не можна проводити УЗД черевної порожнини відразу після ФГДС, колоноскопії, рентгенконтрастних досліджень шлунково-кишкового тракту.

Конкремент (камінь) в нижньому полюсі лівої ниркиКонкремент (камінь) в нижньому полюсі лівої нирки.

Як проводиться УЗД черевної порожнини?

УЗД черевної порожнини – це абсолютно безболісна і проста процедура.

Пацієнт, після того як зняв верхній одяг, лягає на спину на кушетку. Все, що від нього потрібно – це спокійно і без руху полежати в певному положенні.

Лікар наносить на область живота спеціальний гель, після цього водить по шкірі ультразвуковим датчиком. На моніторі вимальовується картинка області дослідження. Лікар робить помітки, заміряє розміри і щільність органів, вивчає клінічну картину.

Результат видається пацієнту відразу ж після закінчення дослідження.

Що показує УЗД?

В процесі проведення УЗД черевної порожнини, лікар оцінює такі показники:

 • Структура тканини органів
 • Відповідність органів нормативним показникам
 • Відсутність або наявність аномалії розвитку органів
 • Відсутність або наявність додаткових утворень
 • Характеристика гостроти змін при виявленні патології
 • Проводиться динамічний огляд при спостереженні за патологічним процесом
 • Оцінюється ефективність проводиться лікування

Аневрізатіческое розширення черевного відділу аорти з її пристінковим тромбозомАневрізатіческое розширення черевного відділу аорти з її пристінковим тромбозом.

Конкремент (камінь) в жовчному міхуріКонкремент (камінь) в жовчному міхурі.

Гемангіома правої частки печінкиГемангіома правої частки печінки

Чи можна їсти і пити перед УЗД черевної порожнини

Дослідження виконується натщесерце.

Тому, якщо УЗД черевної порожнини Вам призначено на другу половину дня, то потрібно як мінімум 8 годин до нього не є і 2 години не пити. Не слід палити, їсти цукерки і жувати жувальну гумку.

Яку додаткову інформацію дає УЗД черевної порожнини?

Метод дозволяє визначити наявність вільної рідини в черевній порожнині (кров, гній, серозна рідина), наявність збільшених лімфатичних вузлів, аневризматического розширення аорти, тромбозу нижньої порожнистої та ворітної вен, в ряді сумнівних випадків дає можливість підтвердити або спростувати діагноз гострого апендициту.

Чи можна дослідити на УЗД шлунок і кишечник?

На жаль, УЗД в даному випадку є малоінформативним, оскільки органи, що містять газ повністю відображають ультразвук, не дозволяючи йому пройти всередину і показати структуру органу. Для шлунка найбільш інформативним методом на сьогоднішній день залишається ФЕГДС (дослідження за допомогою ендоскопічного зонда).

Як часто потрібно робити УЗД черевної порожнини?

З профілактичною метою (при відсутності скарг у пацієнта) дослідження рекомендується проходити 1 раз в рік.

З діагностичною метою (при наявності скарг) – у міру необхідності, кратність відвідувань зазвичай визначає Ваш лікуючий лікар, виходячи з конкретної діагностичної завдання.

Ваші органи працюють на вас 8760 годин на рік , приділіть на них всього 30 хв свого часу, запишіться до нас на УЗД.

У Центрі «Меддіагностика» дослідження можна провести в багатьох модифікаціях, що дозволяють, наприклад оцінити не всі показники, а тільки цікавлять Вас (дослідження печінки і жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, нирок), а також функціональні дослідження (УЗД з проведенням пробного жовчогінного сніданку , для дослідження скорочувальної здатності жовчного міхура).

Дослідження проводиться на сучасній апаратурі з використанням передових технологій, що мінімізують похибки вимірювань. Доктора, які проводять дослідження мають відповідну кваліфікацію.

Якщо Вам призначили зробити УЗД черевної порожнини, і Ви шукаєте, де в Києві це можна зробити, Ви завжди можете звернутися в Клініку Меддіагностика. Тут Ви зможете провести УЗД як черевної порожнини, так і гінекологічні дослідження, а також УЗД кровоносних судин, суглобів і хребта на найсучаснішому обладнанні. Прийом ведуть висококласні фахівці, до яких Ви можете записатися в будь-який зручний для Вас час.

Ціни на УЗД органів черевної порожнини

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: