ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Шум, дзвін, свист у вухах. Як лікувати шум у вухах?

Шум у вухах, шум у голові. Загальноприйнята назва шуму у вухах в англомовних країнах – tinnitus (тиннитус). Дослівно «тиннитус» перекладається, як «дзвін у вухах». Описують тиннитус по-різному: як «гул», «шум моря», «шум в голові», «свист у вухах» та ін.

Тиннитус, або шум у вухах – явище, що відноситься до неврологічної патології. Тому, що процес сприйняття звуку і передачі його в мозок (для аналізу) відбуваються через слухові нерви.

Слух – це складний неврологічний процес. Він органічно вписується в складні рефлекторні поведінкові акти. Наприклад, в підсвідомості закладено поворот очей і голови в бік до джерела звуку. Це захисна реакція. Повернути голову в сторону небезпеки, що наближається, гучного звуку …

Слуховий нерв має пряме відношення до вестибулярного нерву. Їх розглядають, як один нерв – «вестибуло-кохлеарний» (вестибулярно-слуховий). Це пояснює той факт, що нерідко шум у вухах супроводжується запамороченням, нестійкістю, похитуванням …

Шум у вухах може бути постійним, а може з’являтися епізодично. Наприклад, при зміні положення тіла.

Шум, дзвін, свист у вухах. Як лікувати шум у вухах?

Орган слуху включає в себе звукосприймаючу частину (вухо) і слуховий нерв. Плюс – центральний аналізатор звуків – кора головного мозку.

Шум у вухах, шум у голові, причини

Тиннитус (шум у вухах) як правило виникає при ураженні провідних звукових імпульсів системи – слухового нерва. Таке захворювання називають нейропатією слухового нерва. Спочатку шум у вухах може не супроводжуватися зниженням слуху. Але, якщо не лікувати тиннитус, то слух неминуче погіршиться. Може навіть розвинутися часткова або повна глухота.

Шум у вусі найчастіше виникає при патології судин головного мозку. Наприклад, при атеросклерозі. Якщо людина схильна до розвитку атеросклерозу, то існує чимала ймовірність появи судинної патології головного мозку. Одним з проявів якого може бути шум у вухах або шум у голові. Визначити схильність людини до розвитку атеросклерозу просто. Досить провести ультразвуковий атеросклеротичний тест.

Також шум у вухах може виникати при застійних явищах в мозку, пов’язаних з порушенням венозного відтоку з порожнини черепа.

Можливий набряк і здавлювання слухового нерва, який проходить в кістковому каналі.

Поразка слухового нерва буває, наприклад, при інфекціях. Найчастіше вірусних.

Після застуди.

Можлива поява тиннитусу при отруєнні солями важких металів, отрутами, нафтопродуктами, алкоголем та ін.

Безумовно, з розвитком патології судин у немолодих людей ризик виникнення шуму у вухах зростає.

Шум, дзвін, свист у вухах. Як лікувати шум у вухах?

Що робити, якщо турбує шум у вухах?

  1. Встановити причину шуму у вухах (встановити діагноз).
  2. Можливі причини шуму у вухах читати нижче.
  3. Причину шуму у вухах встановлює лікар-невролог за допомогою клінічного та апаратного обстеження. Він же проведе лікування. Тактика лікування кожного виду шуму у вухах підбирається в залежності від діагностованої причини.
  4. Навчити пацієнта контролювати шум у вухах. Зробити так, щоб шум у вухах не турбував надалі.

Хто в клініці “Меддіагностика” діагностує і лікує шум у вухах:

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Ми лікуємо неврологічні захворювання і патологію опорно-рухового апарату (болі в суглобах, хребті та ін.) з 1978 року – з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м.Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Вартість послуг

Шум, дзвін, свист у вухах. Як лікувати шум у вухах?

Как лечить шум в ушах?

Шум у вухах – відчуття, яке виникає без участі звукових коливань навколишнього середовища. Шум у вусі свідчить про патологію органів слуху. Орган слуху – це звукосприймальний апарат – вухо; провідний апарат від вуха до мозку – слуховий нерв; аналізатор – це мозок (ядра стовбура мозку, підкіркові центри, розташовані в середньому мозку і слухові зони кори в скроневих частках мозку, де, власне, і формується слухове відчуття).

Причини шуму у вухах

Механізм шуму в вусі: порушується проведення звуку або дратуються нервові клітини ділянок головного мозку, відповідальних за слух. Така спонтанна біоелектрична активність нервових провідників або рецепторів може виникати при ішемії (порушення кровообігу – інсульт або при провісниках інсульту), при пухлині мозку, при внутрішньочерепної лікворної або венозної гіпертензії. При цьому людина «чує» шум корою головного мозку при відсутності реального джерела шуму. Шум може з’являтися при лікуванні деякими лікарськими препаратами, при роботі в умовах вібрації і шуму, при невриномі (пухлині) переддверно-уліткового нерва. Але найчастіше шум у вусі виникає при зниженні функції слухового нерва, провідників всередині мозку або ділянок кори скроневих областей мозку внаслідок порушення кровотоку в судинах, які забезпечують ці структури. Порушення кровотоку в слуховому нерві призводить до його невриту. Неврит супроводжується шумом у вусі, поступовим зниженням слуху і розвитком глухоти.

Найбільш ймовірні причини порушення кровообігу в слуховому нерві або головному мозку – це спазм або атеросклероз судин.

Що потрібно для уточнення діагнозу?

Шум в ушах

Найголовніше – звернутися з первинною консультацією до невролога і ЛОР-лікаря. До невролога для того, щоб виключити судинну або пухлинну патологію головного мозку. Неврологу знадобляться результати дуплексного сканування судин головного мозку з функціональними пробами (УЗД, яке дозволить уточнити функціональні зміни в кровотоці мозку) і МРТ головного мозку з МРТ реконструкцією судин голови (загальна картина судин мозку). МРТ-реконструкція судин голови-вкрай важливе дослідження для виключення аневризм і вроджених судинних змін. МРТ реконструкція судин голови та УЗД судин голови – два різних види досліджень, які доповнюють один одного, а не дублюють. МРТ головного мозку – покаже, чи немає пухлини головного мозку, невриноми слухового нерва або ділянок ішемії (інсульту) які зачіпають слуховий аналізатор і можуть привести до появи шуму у вусі або голові.

Як лікувати шум у вухах?

При судинної патології використовують препарати, що покращують кровотік в судинах мозку і вуха. Ефект можна швидко отримати методом виборчого впливу на спазмовані прекапілярні артеріоли (розробка центру «Меддіагностика»). Застосування методу дозволяє в найкоротший термін відновити мікроциркуляцію крові в судинах внутрішнього вуха, в самому слуховому нерві і головному мозку. Отриманий позитивний ефект служить підтвердженням судинної причини розвитку невриту слухового нерву. У разі, якщо після процедури або серії процедур зникає шум – це буде свідчити про спазм дрібних судин головного мозку. При відсутності ефекту необхідно провести ультразвуковий атеросклеротичний тест (розробка центру «Меддіагностика») для виявлення атеросклеротичного ураження судин. Якщо тест позитивний, це буде означати, що причиною може бути атеросклероз судин. У такому випадку потрібно уточнити причини атеросклерозу, як мінімум – зупинити звуження судин або як максимум – їх вилікувати.

Безумовно, невролог повинен лікувати при наявності консультації ЛОР-лікаря.

Слід особливо відзначити, що виявлений атеросклероз – це привід звернути особливу увагу на судини: найбільш частими ускладненнями атеросклерозу є не тільки загроза глухоти (шум у вухах може бути першим дзвінком прийдешньої катастрофи), а й отримати інфаркт або інсульт з дуже високим відсотком смертності. Атеросклероз діагностується і лікується.

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика та лікування шуму у вухах проводиться в Центрі «Меддіагностика».

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать