ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Біль у стопі

Боль в стопе

За своєю частотою такий біль зустрічається рідше, ніж біль в спині і в нозі в цілому, але все ж досить часто є причиною звернення до ортопеда або ревматолога. Нерідко причиною болю в стопі вважають плоскостопість, але треба розуміти, що деформації стоп формуються на протязі всього періоду росту дитини і до 18-20 років, коли ці деформації вже сформовані, людина не відчуває больового дискомфорту в стопах через хорошу адаптацію. Пацієнта більше турбують «шишечки на пальцях», неправильне стоптування каблука і труднощі з підбором взуття тобто НЕ болючі проблеми. Якщо і з’являється біль при цьому, то не в стопах а вище, в гомілках. При плоскостопості болять не стопи, а перевантажені м’язи гомілки. Але часто, при зверненні до лікаря пацієнта з болями в стопах, нічого, крім необхідності носити устілки-супінатори ми не чуємо.

Причини болю в стопі

Біль в стопах як головний симптом зазвичай з’являється на 4-му десятку життя і це говорить про те, що треба «пожити», щоб мати такі скарги. На консультації лікар частіше звертає увагу на зовнішню сторону проблеми і, знаходячи деформацію стопи, практично будь-який біль пов’язує з нею. Але якщо «копнути глибше», то можна виявити багато цікавих знахідок і крім цього. Ось чому важлива всебічна діагностика.

Біль у стопі пов’язана з двома групами проблем. Перша – це «механічні неполадки», наприклад неконгруентність поверхонь, що утворюють суглоби стопи, потрапляння між поверхнями, що труться м’яких тканин суглоба, кісткові розростання по краю суглобових поверхонь. Більш грубими змінами, що відповідають за біль, можуть бути травматичні ушкодження кісток і м’яких тканин. Але частіше причиною болю є не «механіка», а запальний набряк в сухожильно-зв’язкових структурах.

Болі по підошовної поверхні п’яти говорять про «шпорі п’яти». Це апоневрози – запалення в місці прикріплення підошовної фасції до п’яткової кістки. Такий біль виникає тільки в момент опори на ногу і після періоду «ходіння» може повністю проходити і знову з’являтися після спокою, коли людина встає зі стільця і ​​починає йти.

Біль по задній поверхні п’яти зазвичай пов’язана з ахілловим сухожиллям, його запаленням або запаленням поруч розташованих слизових сумок. Ці болі також пов’язані з рухами і зазвичай зменшуються після періоду ходьби, але дуже посилюються при дотику, тому вимагають взуття зручного, широкого, без тиску на зону болю. Спереду на стопі також є «проблемні місця». Це – міжпальцьовий біль, пов’язаний з конфліктом між гілочками пальцевих нервів і близько розташованих фіброзних структур, бурсити в місцях підвищеного тертя точок, що стикаються з опорою. Можуть запалюватися сухожилля м’язів гомілки, які рясно представлені на стопі. Крім того, патологічний процес може розігруватися і в самих суглобах стопи, яких тут близько 30.

Діагностика та лікування болю в стопах ніг

Перш ніж приступати до лікування болю в стопі, потрібно постаратися розібратися звідки він і чому з’явився. Тому клініка «Меддіагностика», перш за все, пропонує якісну діагностику: Рентгенографія, УЗД суглобів та м’яких тканин, МРТ стопи.

Зазвичай робиться 2 дослідження: УЗД і рентген. МРТ проводиться як третій ступінь діагностики в 20-40% «незрозумілих» випадках. Не завадить і здача аналізів крові, сечі та ін. бо частина болів у стопі може бути пов’язана з хронічними інфекціями різної локалізації. Коли в організмі залишається антигенний слід про мікроби – може розігруватися аутоімунне асептичне запалення перерахованих вище структур стопи.

Ми вважаємо, що лікування починається в процесі діагностики. І коли пацієнт знайомитися з тим, що є причиною болю, йому вже стає комфортніше і процес лікування йде в потрібному руслі.

Перераховані нижче захворювання можуть бути причиною ваших скарг на біль в стопі:

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика та лікування болю в стопі проводиться в Центрі «Меддіагностика».
[Stoimost_ua]

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать