ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця – це порушення кровопостачання серцевого м’яза. При звуженні судин серця внаслідок розвитку атеросклеротичних бляшок міокард потребує більшої кількості кисню, ніж він отримує з кров’ю. Ішемічна хвороба серця може протікати гостро (у вигляді інфаркту міокарда), а також хронічно (періодичні напади стенокардії).

Ишемическая болезнь сердца

Стенокардія (грудна жаба) – характеризується нападом болю, частіше за грудиною, рідше – в області серця, з поширенням в ліве плече або ліву руку, шию, під лопатку. Виникає при фізичному навантаженні або емоційному напруженні. Проходить після припинення фізичного навантаження, впливу стресу, або через 1-3 хвилини після застосування нітрогліцерину.

Виділяють 4 функціональних класи (ФК) стенокардії напруги:

  • I ФК – хворий добре переносить звичайні фізичні навантаження. Напади стенокардії виникають тільки при навантаженнях високої інтенсивності.
  • II ФК – невелике обмеження звичайної фізичної активності. Напади стенокардії виникають при ходьбі по рівному місцю на відстань понад 500 м, при підйомі більш ніж на один поверх.
  • III ФК – виражене обмеження звичайної фізичної активності. Напади виникають при ходьбі в нормальному темпі по рівному місцю на відстань 100 – 500 м, при підйомі на один поверх.
  • IV ФК – стенокардія виникає при невеликих фізичних навантаженнях, ходьбі по рівному місцю на відстань менше 100 м. Характерно виникнення нападів стенокардії в спокої.

Крім того виділяють наступні види стенокардії:

  • нестабільна стенокардія

– прогресуюча – раптове збільшення частоти, тяжкості і тривалості нападів стенокардії у відповідь на звичайну для даного хворого навантаження;

– вперше виникла стенокардія напруги.

Без адекватного лікування і діагностики нестабільна стенокардія може закінчитися гострим інфарктом міокарда.

  • Варіантна (вазоспастична) стенокардія – приступи стенокардії виникають без видимого зв’язку з фізичним або емоційним навантаженням.

Безбольова (німа) ішемія міокарда – може протікати без типових больових нападів і виявлятися тільки за допомогою добового моніторингу ЕКГ, пробами з фізичним навантаженням.

Інфаркт міокарда – загибель (некроз) ділянки серцевого м’яза внаслідок закупорки коронарної артерії тромбом, що утворюється на місці пошкодження атеросклеротичної бляшки. В результаті некрозу ділянка пошкодженого міокарда перестає працювати і порушується насосна функція серця. Інфаркт міокарда – логічне завершення прогресування атеросклерозу судин серця, що приводить якщо не до смерті, то до інвалідності і тривалого лікування.

Ишемическая болезнь сердца

Кардіосклероз – розростання сполучної тканини в серцевому м’язі, викликане загибеллю м’язових волокон. Утворюється рубець, який не здатний скорочуватися і виконувати насосну функцію серця.

Фактори ризику ішемічної хвороби серця

Немодифікуючі, які не можна змінити Модифікуються, які можна і потрібно змінити
Вік більше 45 років у чоловіків,
більше 55 років у жінок
Куріння незалежно від кількості років
Чоловіча стать Артеріальна гіпертензія АТ більше 140/90 мм рт.ст. або прийом антигіпертензивних препаратів
Спадковість – ранній розвиток ІХС серед близьких родичів
чоловіків менше 55 років
жінок менше 65 років
Високий холестерин більше 5 ммоль / л для здорових, більше 4 ммоль / л для хворих на ІХС
атерогенна дієта
Надлишкова вага
Низька фізична активність

Наявність декількох факторів ризику значно збільшує ризик розвитку таких грізних ускладнень як інфаркт міокарда та інсульт.

Дуже важливо контролювати показники ліпідного обміну. Рівень холестерину у хворих на ішемічну хворобу серця повинен бути менше 4,5 ммоль / л, а холестерин ліпопротеїдів низької щільності менше 2,5 ммоль / л.

Нормалізація рівня ліпідів знижує смертність на 29%, розвиток гострого інфаркту міокарда на 36%, розвиток всіх інсультів на 27%.

Основні цілі лікування стенокардії:

  1. Зменшення частоти і зниження інтенсивності нападів стенокардії – поліпшення якості життя.
  2. Профілактика інфаркту міокарда, його ускладнень і смерті – збільшення тривалості життя.
  3. Призначити правильне лікування при ішемічній хворобі серця може тільки лікар кардіолог. Лікування повинно бути постійним! Не можна відміняти його самостійно!

Допомога при нападі стенокардії має бути невідкладною! Необхідно терміново припинити фізичне навантаження. Якщо біль зберігається – прийняти під язик таблетку нітрогліцерину! При відсутності ефекту можна повторити прийом нітрогліцерину через 5 хвилин і, в разі необхідності, через 5 хвилин прийняти ще одну таблетку (не більше 3-х таблеток нітрогліцерину!). Якщо біль триває більше 20 хвилин і не проходить після прийому 3-х таблеток нітрогліцерину, необхідно терміново викликати швидку допомогу! Важливо знати, що напад стенокардії, який триває більше 20 хвилин може бути ознакою інфаркту міокарда!

Люди з ішемічною хворобою серця не завжди підозрюють про наявність у них захворювання. Тому, важливо періодично спостерігатися у кардіолога, проводячи обстеження: електрокардіограму, холтерівський моніторинг ЕКГ та моніторинг артеріального тиску протягом 24 годин, ехокардіографію, проби з фізичним навантаженням, контроль ліпідограмми.

Необхідно пам’ятати, що причиною розвитку і прогресування ішемічної хвороби серця є атеросклероз, тому його своєчасне виявлення, ще до прояву хвороби дозволить запобігти розвитку захворювання і його ускладнень!

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика та лікування ішемічної хвороби серця проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать