ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Електроенцефалографія (ЕЕГ) в Києві

ЕЕГ дозволяє діагностувати дисфункції головного мозку та лікувати її. 

ЕЕГ – це скорочення терміну «Електроенцефалограма»

Електроенцефалографія – метод фіксації біоелектричної активності мозку. Метод дозволяє оцінити активність різних відділів мозку. Відхилення у роботі мозку зіставляють із клінічними даними, виявленими змінами на МРТ та УЗД. Електроенцефалограма разом із додатковими дослідженнями дозволяє визначити як саму дисфункцію мозку, а й її причину.

Електроенцефалографія (ЕЕГ) в Києві

Що вказує енцефалограма головного мозку?

Електроенцефалограма (ЕЕГ) – це запис біоелектричної активності мозку. Знімання інформації проводять електродами, накладеними на шкіру голови. Розташування електродів відповідає проекціям різних зон мозку, які цікавлять професора. Електроди приєднані до електронного приладу електроенцефалограф.

Запис ЕЕГ проводиться у спеціально обладнаному кабінеті. Існує кілька етапів ЕЕГ. Спочатку записується фонова активність мозку без будь-яких зовнішніх подразників. Потім фіксують біоструми мозку при зовнішньому впливі світла, інтенсивного звуку і навіть глибокого дихання. Мозок здоровий і з відхиленнями у функції по-різному реагує на такі провокації. Ці спроби допомагають лікарю зорієнтуватися у характері патології.

Електроенцефалографія (ЕЕГ) в Києві

Показання до проведення

Енцефалограма призначається при низці захворювань та функціональних відхилень мозку. ЕЕГ-дослідження допомагає вирішувати багато клінічних завдань. Наприклад діагностувати:

 • судомну готовність (схильність до епілепсії),
 • психології,
 • невротичний синдром
 • невротичної депресії,
 • депресію,
 • запаморочення,
 • головний біль,
 • диференціювати психосоматику від справжніх соматичних розладів (т.зв. надсегментарних вегетативних розладів)
 • і багато іншого.

Усе це – порушення функції мезга (його дисфункція). Дисфункція найчастіше визначає ті скарги, з якими пацієнт звертається до лікаря-невролога. Або, наприклад, до лікаря гастроентеролога при синдромі подразненого кишечника, виразці шлунки та ін. під загальною назвою «Невротичні шлунково-кишкові розлади», порушення сну, невротичні порушення дихання та серцево-судинної системи, синдром вегетативних розладів та багато іншого.

Функціональні відхилення у роботі мозку можна виправити, уточнивши їх характер та локалізацію за допомогою ЕЕГ. Електроенцефалографія відчутно допомагає невропатологу у встановленні діагнозу та у контролі ефективності лікування.

Чи замінює МРТ електроенцефалограму?

Методи МРТ та судинні дослідження показують патологію тканин мозку, але не їхню функцію. МРТ допомагає виявити, наприклад, інсульт, пухлину, аневризм та ін. Нерідко трапляється так, що МРТ не показує будь-яких змін у тканинах мозку. Але скарги присутні і потрібно знайти їхню причину та визначити ті структури мозку, які їх викликають. І тут йдеться про дисфункції ділянки мозку без порушення його структури.

Вирішити питання допомагають судинні дослідження. Не факт, що виявлені відхилення в кровотоку призводять до скарг, з якими пацієнт звернувся до невролога. І неврологічний огляд нічого суттєвого не показує.

Який вихід? Як знайти причину та місце у мозку, які викликають скарги?

На сьогодні – це електроенцефалографія, яка показує зміни функції тих чи інших відділів мозку.

ПРИКЛАД. Спазм або застій у будь-якій з артерій мозку призводить до відхилення функції відділу мозку, який кровопостачається цією артерією. Порушення функції мозкової тканини можна зафіксувати за електроенцефалографії. Параметри відхилень у функції головного мозку дозволяють:

 • переконатися, що змінений кровообіг змінив функцію ділянки мозку,
 • відновити кровотік у посудині/судинах,
 • цілеспрямовано впливати на ділянку мозку з порушеною функцією. Якщо функцію цього відділу мозку знижено – проводиться стимуляція. Якщо підвищена – є методи, що дозволяють зменшити активність ділянки мозку. Розроблені в Центрі методи дозволяють встановити зони доступу до уражених ділянок та визначити режими дії.

Електроенцефалографія (ЕЕГ) в Києві

Пройти МРТ головного мозку з МРТ судин, УЗД судин із функціональними пробами та електроенцефалорграфію можна в одному приміщенні Центру «Меддіагностика».

Чи потрібний напрямок на ЕЕГ? Чи можна зробити без спрямування?

Зробити ЕЕГ без направлення можливо, записавшись у кол-центрі клініки.

Хто дає напрямок на ЕЕГ?

Напрямок на ЕЕГ найчастіше дає доктор-невролог.

Неврологи Центру «Медіагностика»

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Скільки коштує зробити ЕЕГ у Києві?

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать