ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Панічні атаки. Симпатоадреналові кризи

Що робити, якщо турбують панічні атаки?

 1. Встановити причину панічних атак (встановити діагноз).
 2. Можливі причини панічних атак читати нижче.
 3. Причину панічних атак встановить лікар-невролог за допомогою клінічного та апаратного обстеження. Він же проведе лікування. Тактика лікування кожного виду панічних атак підбирається в залежності від діагностованої причини.
 4. Навчити пацієнта контролювати панічні атаки. Зробити так, щоб панічні атаки не турбували надалі.

Хто в клініці “Меддіагностика” діагностує і лікує панічні атаки:

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Ми лікуємо неврологічні захворювання і патології опорно-рухового апарату (болі в суглобах, хребті та ін.) з 1978 року – з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Вартість послуг

Панічні атаки. Причини

Панічні атаки – це напад невмотивованого страху, незрозумілої тривоги, паніки.

Людина відчуває внутрішню напругу, відчуває тривогу, «що насувається лихо» і навіть страх смерті. Пояснити причини такого стану він не може. На перший погляд напад є безпричинним.

Симптоми панічної атаки – це зміна поведінки людини, поява імпульсивних неадекватних реакцій, бажання кудись бігти. Одним з можливих симптомів може бути поява чутливих розладів (оніміння або хворобливі відчуття в різних частинах тіла).

Причини виникнення панічних атак лежать в площині розладів вегетативного відділу нервової системи. Будь-яка панічна атака як правило супроводжується такими (вегетативними) розладами – як вегето-судинна дистонія. Панічні атаки ще називають «вегето-судинними кризами», «вегетативними бурями», «церебральним вегетативним пароксизмом». Справа в тому, що вегетативні розлади супроводжуються нападами панічних атак.

З вегетативних проявів переважають такі:

 • утруднення дихання,
 • задуха
 • нестача повітря,
 • біль в серці (область серця),
 • відрижка,
 • нудота,
 • запаморочення,
 • озноб,
 • оніміння, повзання мурашок в кистях і стопах.
 • безсоння
 • комок в горлі
 • іноді судоми
 • підвищення артеріального тиску
 • та ін.

Панічні атаки протікають з розладами з боку сердечно-судинної системи: це прискорене серцебиття (тахікардія) або ураження серцевих скорочень – брадикардія. При брадикардії напад називають парасимпатикотонічним (або вагоінсулярним). Якщо ж переважає тахікардія (прискорене серцебиття) – це симпатикотонічний (симпатоадреналовий) напад. Але, як правило, напад носить змішаний характер. Це ускладнює діагностику. Є одне загальне у цих двох варіантів перебігу панічних атак – це страх і паніка.

Панічні розлади нерідко провокують психосоматичну патологію. Психосоматика – це виникнення реальної ( «тілесної») патології як слідство емоційної (психічної) перенапруги в моменти нападів. Особливо це яскраво проявляється у дітей і вагітних. У перших, переважно у підлітків, це пов’язано з гормональною перебудовою. У других (вагітних) природні гормональні зрушення, властиві вагітним, нашаровуються на бурхливу вегетативну відповідь організму. І у тих, і у інших панічні атаки можуть протікати більш бурхливо і атипово.

Приступ панічної атаки закінчується рясним сечовипусканням (поліурія), зрідка – діареєю. Типова ознака вегетативно-соматичного розладу.

Супутній вегетативний дисбаланс ускладнює перебіг панічної атаки, робить його більш болісним для людини і розширює перелік проявів (симптомів).

Триває напад панічної атаки до кількох годин. Хоча бувають і короткі напади по 15-20 хвилин. Частота нападів – від одного разу на день до одного разу на кілька місяців.

Аналіз анамнезу пацієнтів клініки з панічними атаками показав, що провокуючими причинами нападу можуть служити фізичне або інтенсивне розумове навантаження, ендокринний дисбаланс (наприклад, при місячних у жінок). Але частіше напад панічної атаки з’являється після надмірного фізичного навантаження. Це напад, який може розвинутися на піку перенапруги з підвищенням артеріального тиску.

Як лікувати панічні атаки?

Лікування панічних атак починається з діагностики. Під діагностики розуміється виявлення причини атак, які, як правило, мають відношення до гіпоталамічної області головного мозку. Оскільки панічні атаки обумовлені дисфункцією вищого регулятора вегетативних функцій – гіпоталамуса, необхідно провести візуалізацію цієї ділянки мозку і компонентів лімбічної системи мозку. Для цього використовують МРТ мозку (голови). Також уточнюють стан судин, лікворних просторів. Важливо для побудови тактики лікування панічної атаки розуміти стан судин в різних басейнах головного мозку. Функціональні відхилення кровотоку головного мозку діагностуються за допомогою УЗД. Проводять УЗД судин голови та шиї з функціональними пробами. Як показали багаторічні спостереження Центру «Меддіагностика», панічні атаки тісно зав’язані на деяких варіантах відхилень від норми мозкового кровотоку.

Тактика лікування

Після уточнення симптомів і причин панічних атак, виставляється клінічний діагноз. Діагноз дозволяє продумати тактику лікування. Так, якщо панічні атаки починаються через судинні розлади, упорядковуються судини.

Якщо мають місце гормональні відхилення, пацієнта консультує ендокринолог (жінок – гінеколог-ендокринолог).

Якщо проблема лежить в площині ліквородинамічних розладів, невролог визначить причину цих порушень і усуне її.

Все перераховане вище – це спеціалізоване лікування, що проводиться неврологом або неврологом в тандемі з ендокринологом.

Але, є і загальні принципи лікування і профілактики панічних атак. Вони використовуються, коли потрібно досягти стійкого результату. Це реабілітаційні та профілактичні програми: спеціальні фізичні навантаження, дихальні практики, кінезіотерапевтичні підходи та ін. Їх прописує невролог-реабілітолог. Попередньо провівши спеціальне тестування.

З медикаментозних засобів застосовуються ліки, здатні знизити збудливість, поліпшити (стабілізувати) кровотік головного мозку, знизити лікворний тиск, відрегулювати гормональний дисбаланс. Можливе застосування антидепресантів і інших психотропних засобів.

C медикаментозною терапією конкурує голкотерапія, яка показала свою виняткову ефективність при лікуванні панічних атак.

У будь-якому випадку, лікування панічних атак починається з консультації лікаря невролога і адекватного апаратного обстеження.

Найефективніше лікування, як показує практика Центру – це лікування з урахуванням виявленої причини захворювання.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать