ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Гіпоталамус і вегето-судинна дистонія

Що робити, якщо турбує вегето-судинна дистонія?

  1. Встановити причину ВСД (встановити діагноз).
  2. Можливі причини вегето-судинної дистонії: читати нижче.
  3. Причину вегето-судинної дистонії встановить лікар-невролог за допомогою клінічного та апаратного обстеження. Він же проведе лікування. Тактика лікування кожного виду вегето-судинної дистонії підбирається в залежності від діагностованої причини.
  4. Навчити пацієнта контролювати вегето-судинну дистонію. Зробити так, щоб вегето-судинна дистонія не турбувала надалі.

Хто в клініці “Меддіагностика” діагностує і лікує вегетативно-судинну дистонію:

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Ми лікуємо неврологічні захворювання і патологію опорно-рухового апарату (болі в суглобах, хребті та ін.) з 1978 року – з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Гіпоталамус і вегето-судинна дистонія

Гіпоталамус – спеціальний відділ головного мозку, який бере участь в регуляції кровообігу. Вегето-судинна дистонія може виникати при перебоях в роботі гіпоталамуса.

Тонус судин підтримують не тільки нерви. Тонус регулюється ще і речовинами, які циркулюють в крові. Наприклад – гормони надниркових залоз.  При цьому функція надниркових залоз визначається станом гіпоталамуса і його придатка – гіпофіза. Гіпофіз – це центральний регулятор гормонів організму. Гіпоталамус, наприклад, першим реагує на світло, коли людина відкриває очі.

У ньому є спеціальне ядро, яке чутливе до активності зорових нервів. Людина відкриває очі, світло потрапляє на сітківку ока, вона передає імпульси до кори головного мозку.

Гипоталамус

Ці імпульси просигналізували гіпоталамусу, що пора прокидатися. За це відповідають супрахіазмінні ядра, які тісно контактують із зоровим трактом. Вони оцінюють рівень освітленості. Коли світло потрапляє в око при відкритті повік, це ядро ​​збуджується світловими імпульсами, що йдуть від сітківки ока. Вранці очі відкрилися, світло впало на сітківку ока. Імпульс від сітківки пройшов мозок.

Це момент прокидання і переходу з сну до активного життя. З точки зору фізіології організму, пробудження – це активація гіпоталамуса і його придатка – гіпофіза.

Гипофиз

Гіпофіз

Гіпофіз – це центральний регулятор всієї гормональної системи організму. Він активує викид більшості стимулюючих гормонів.

Гіпоталамус і вегето-судинна дистонія

В першу чергу – гормонів надниркових залоз. Якщо врахувати, що тонус судин регулюється, в тому числі, і гормонами наднирників, то стає зрозумілою ще одна причина розвитку вегето-судинної дистонії. Це дисбаланс активності гіпоталамуса з гіпофізом і підлеглих їм наднирників.

Гіпоталамус і вегето-судинна дистонія

В діагностиці стану гіпоталамуса і гіпофіза допомагають МРТ гіпофіза, МРТ головного мозку, МРТ реконструкції судин голови, МРТ та УЗД оцінка гемодинаміки (руху крові) і ліквородинаміки мозку, оцінка ступеня компенсації кровотоку мозку та ін., що входить в стандарт обстеження при ВСД в центрі «Меддіагностика».

Будь-який збій в цій непростій системі регуляції здатний викликати так звану вегето-судинну дистонію (ВСД). Або як її ще називають – нейроциркуляторну дистонію (НЦД). Читати в чому різниця між ВСД та НЦД

Багаторічні клінічні спостереження і дослідження центру «Меддіагностика» (діагностичний відділ Українського інституту неврології та м’язово-скелетній медицини) показали, що для ефективного лікування вегето-судинної дистонії необхідно оптимізувати умови функціонування гіпоталамуса. Це призведе до нормалізації функції гіпофіза і надниркових залоз – основних джерел стресових реакцій організму. Cтресс призводить до спазму судин, який лежить в основі розвитку вегето-судинної дистонії (ВСД).

Читати більше про гіпоталамусі і про гіпоталамічний синдром

Результативність в лікуванні ВСД лежить в площині нормалізації функції гіпоталамуса.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать