ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Флюорографія або рентген?

У медицині існує багато процедур, спрямованих на діагностування захворювань і патологічних станів організму. Широко застосовується така процедура, як рентгенологічне обстеження. У нього входить:

 • рентгенівське обстеження
 • флюорографія

Флюорографія або рентген?

Всі ці дослідження важливі, але застосовуються для різних потреб.

Якщо Вам потрібно пройти профілактичне обстеження легень, або у Вас є скарги, в нашій клініці Ви можете пройти рентгенологічне дослідження практично без черги у зручний для Вас час. Результат обстеження Ви зможете отримати протягом півгодини на руки, або ж на електронну пошту.

Чим флюорографія відрізняється від рентгена легенів?

Дуже часто можна почути питання: чим флюорографія відрізняється від рентгена легенів? Що більш інформативне, а що більш шкідливе?

Отже – обидва ці дослідження переслідують одну мету: вивчення стану органів грудної клітини пацієнта. Основна різниця – принцип роботи рентгенівського і флюорографічного апаратів.

1) Флюорографічний апарат працює на принципі проходження рентгенівських променів через систему лінз, де потік випромінювання значно посилюється, після чого він проходить крізь тіло пацієнта і залишає світловий відбиток на спеціальному флуоресцентного екрані (він покритий спеціальним світлопоглинаючим покриттям). Пацієнт перебуває між випромінювачем і прийомним екраном. Після цього світіння екрана вловлюється світлочутливим шаром, нанесеним на плівку, барабан з якою знаходиться за екраном. Флюорографічний апарат працює за принципом плівкового фотоапарата, де зображення потрапляє на кадр і плівка перемотується в барабані для прийняття наступного зображення. І вже на останньому етапі, після фотохімічної обробки плівки, можна бачити результат – зображення грудної клітини пацієнта.

2) Рентгенівський апарат не потребує складної системи лінз і підсилювачів. Приймальним пристроєм для нього є плівка або електронний приймальний пристрій, що дозволяє значно зменшити потужність рентгенівського потоку, що проходить крізь пацієнта.

3) Розміри плівки: флюорографічна – 7х10 см. Через те, що кадр має такі малі розміри, лікар-рентгенолог змушений користуватися збільшувальними приладами при огляді плівки. І, на жаль, ця особливість багаторазово підвищує ризик, що лікар пропустить якусь патологію. У зв’язку з тим, що плівка являє собою суцільну стрічку, її обробка відбувається після закінчення прийому. Через це результати видаються не раніше наступного дня, а якщо потрібно дообстеження, то пацієнт змушений приходити неодноразово.

4) Рентгенівська – є кілька розмірів: 20х25см, 30х40 см або 35х43 см. На таких великих плівках ризик невірного опису зводиться майже до нуля. Обробка даних плівок проходить практично в присутності пацієнта, що дозволяє вчасно помітити будь-яку патологію і провести розширене дослідження (бічна проекція або спеціалізована укладка для досягнення максимально інформативного зображення для повної діагностики патологічного процесу).

Отже що краще, рентген або флюорографія?

З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що рентген набагато краще:

 • набагато менше опромінення
 • висока якість рентгенограм
 • зведення лікарської помилки практично до нуля
 • оперативність і швидкість виробництва рентгенограм і видача результата лікарем-рентгенологом
 • немає потреби йти до терапевта за напрямком і після цього чекати в черзі під флюорографічних кабінетом в поліклініці
 • флюорографія – це профілактичний дослідження, рекомендоване до виробництва не частіше 1-го разу в рік
 • рентгенографія – можна проводити як з профілактичною метою, так і для діагностики процесу захворювання. За рахунок мінімізації опромінення, рентген можна проводити неодноразово протягом невеликого проміжку часу.

Переведення рентгенівських апаратів на цифрові технології дозволив:

 • позбутися від довготривалої обробки плівок
 • мінімізував рентгенівське випромінювання практично до повної відсутності (цифровий приймач набагато більш чутливий, ніж плівка)
 • зображення з’являється спочатку на моніторі комп’ютера, що дозволяє лікарю-рентгенологу оглянути стан легенів пацієнта відразу ж після проведення процедури
 • перед роздрукуванням на плівку зображення обробляється для отримання максимально чіткої і інформативною картинки

Акції

Записаться
(044) 339-90-20
Все телефоны»