ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

УЗД нирок

Нирки виконують ряд життєвоважливих функцій в організмі людини, серед яких:

 • видільна (з сечею з організму виводяться кінцеві продукти обміну речовин (сечовина, креатинін), токсини (аміак).
 • регуляція водно-сольового балансу (нирки регулюють обсяг крові і міжклітинної рідини, виводячи з організму надлишки рідини і мінеральних солей, при цьому через нирки за добу проходить 1500 літрів крові і утворюється до 2 літрів сечі.
 • ендокринна , нирки беруть участь в процесах синтезу таких речовин:

• кальцитриол – гормон, який контролює обмін кальцію в організмі
• ренін – фермент, який регулює обсяг циркулюючої в організмі крові
• простогландини – речовини, що регулюють артеріальний тиск
• еритропоетин, гормон, що стимулює створення крові в кістковому мозку.

Однак запальні процеси, переохолодження, травми і токсини, що надходять в організм людини, можуть викликати порушення цих функцій, тоді можуть визначатися наступні симптоми ураження нирок :

УЗД нирок

 • дизурія (зміна кількості сечі, частоти сечовипускання, кольору запаху і т.п.)
 • болю в області попереку (частіше з боків від хребта, нижче реберної дуги – при запаленні в нирках), болі по переднє-бічній поверхні живота, що віддають в лобок або внутрішню частину стегон (при наявності каменя в сечоводі)
 • температура (зазвичай вище 38 ° С 39 ° С при пієлонефриті, у дітей часто це єдиний симптом – температура і більше нічого)
 • підвищення артеріального тиску (особливо діастолічного (нижнього), особливо у осіб молодого віку)
 • набряки (особливо ранкові, що супроводжуються одутловатостью особи).
 • зміни в аналізах сечі і біохімічному аналізі крові (ниркові проби).

УЗД нирок на сьогоднішній день це високоінформативне, і в місці з тим, абсолютно безпечне і безболісне дослідження, що дозволяє досконально вивчити структуру нирок і визначити наявність в них дифузних і вогнищевих змін.

Підготовка до УЗД нирок:

Підготовка до УЗД нирок

Для пацієнтів, які не страждають зайвою вагою і підвищеним газоутворенням в кишечнику, спеціальної підготовки не потрібно, в іншому випадку, підготовка така ж, як при дослідженні органів черевної порожнини: дослідження проводитися натще, після 8-12 годинного голодування, бажано в ранкові години, напередодні дня дослідження бажано виключити з раціону харчування продукти викликають підвищене газоутворення: капусту (в будь-якому вигляді), сирі овочі і фрукти, молоко, дріжджову випічку і газовані напої. Протягом дня необхідно приймати препарати зменшують здуття кишечника (Еспумізан або активоване вугілля).

Якщо з нирками планується досліджувати і сечовий міхур, тоді за 1 годину до дослідження потрібно випити 2-3 склянки негазованої води або міцного чаю.

Також бажано взяти з собою результати попередніх досліджень нирок та інших органів черевної порожнини (УЗД, КТ, МРТ ) – для можливості відстежити динаміку патологічних змін.

хід процедури

Хід процедури:

УЗД нирок проводиться лежачи на кушетці, а також на правому, лівому боці і в положенні стоячи, процедура займає від 15 до 30хв разом з описом. На область живота наноситься спеціальний гель, який є провідником для ультразвукових променів, доктор переміщує датчик і на екрані монітора в режимі реального часу йде побудова зображення структур розташованих під датчиком. Процедура абсолютно безболісна і безпечна.

УЗ картина нирок в нормі:

УЗ картина нирок в нормі

Нирки розташовані типово (в нормі нирки розташовані з боків від поперекового відділу хребта, права з рівня 12 грудного до верхнього Каря 4-го поперекового хребця, ліва від 11-го грудного до 3-го поперекового хребця);

розміри: 10-12см по довжині, 5-6см по ширині, 4-5 по товщині (різниця в розмірах нирок між собою не повинна перевищувати 2 см, нирка розміром 8см і менш вважається гипоплазирована (зменшеної));

Нирки мають бобовидную форму, з рівними контурами, чіткими межами, капсула повинна бути не ущільнена. Паренхіма товщиною в середньому сегменті 12-20мм, корти-медулярная диференціація і диференціація паренхіма-нирковий синус збережена. Ехоструктури центрального комплексу однорідна, гіперехогенна, чашечно-лоханочная система не розширена, конкрементів не містить.

Патологічні зміни нирок, які виявляються на УЗД:

Патологічні зміни, які виявляються на УЗД

 • аномалії розвитку нирок (аномалії кількості нирок – від 1 до 4, положення, форми, величини, структури
 • сечокам’яна хвороба (камені в нирках)
 • пієлонефрит (запалення ниркових мисок)
 • доброякісні та злоякісні об’ємні утворення бруньок (кісти, абсцеси, ангіоміоліпоми, рак)
 • ушкодження (розрив) нирок
 • сморшенная, атрофована нирка (прояв хронічної ниркової недостатності, як результат аутоімунних системних захворювань, діабетичної, гіпертонічної нефропатії, і інших патологічних станів, при яких нирки перестають нормально функціонувати)

Не відкладайте якісну діагностику на потім, запишіться на прийом вже сьогодні! 

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі “. Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика і лікування проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Ціни на УЗД нирок і сечового міхура

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: