ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Вагініт: причини, симптоми, лікування вагініту в Києві

Чи знаєте ви, що таке вагініт? Вагініт або кольпіт – це досить поширене захворювання жіночих статевих органів. Вагініт (або кольпіт) – це запалення піхви.

Вагініт супроводжується рядом симптомів, які погіршують якість життя і впливають на стан жіночого організму, її репродуктивної системи. Якщо не лікувати вагініт, то захворювання може перейти в хронічну форму, тим самим викликаючи серйозні ускладнення.

Вагинит:

Причини кольпіту (вагініту)

Основна найбільш часта і реальна причина – це порушення внутрішньої флори піхви, запалення епітелію його слизової оболонки через потрапляння чужорідної флори: бактерій або вірусів, бартолініт, метрит та ін.

Можливий неінфекційний вагініт, наприклад, при травмі епітелію, опіках. Біль у піхві може бути наслідком нейропатії і невралгії статевого нерву.

Причини потрапляння в піхву чужорідної флори:

Симптоми гострого кольпіту (вагініту)

Симптоми вагініту носять запальний характер. Справа в тому, що вагініт, як правило, не буває відокремленим процесом. Він частіше супроводжується циститом, цервіцитом, ендоцервіцитом і ін.

Головні симптоми:

 • біль (вульводинія) і свербіж в самій піхві;
 • біль і відчуття тяжкості внизу живота;
 • нехарактерні виділення з неприємним стороннім запахом;
 • ознаки циститу: біль і печіння при сечовипусканні;
 • можливе підвищення температури тіла.

Найчастіше, до перерахованих симптомів приєднуються нездужання, загальна слабкість, порушення сну, дратівливість, болі під час статевого акту (у жінок). Багато з цих ознак обумовлені інтоксикацією організму.

Якими бувають кольпіти (вагініти)?

Виділяють:

 • специфічний вагініт;
 • неспецифічний вагініт.

Специфічний вагініт виникає в результаті потрапляння бактерій і вірусів із зовнішнього середовища. Найбільш характерні для нього інфекції:

 • хламідії;
 • мікоплазми;
 • уреаплазми;
 • гонококи;
 • віруси герпесу та ВПЛ;
 • грибкова інфекція (кандидоз) та ін.

Всі ці інфекції передаються статевим шляхом через незахищений сексуальний контакт від зараженого партнера.

Вагинит

Неспецифічний вагініт виникає через дисбаланс флори в піхві. Звичні мікроорганізми, такі як стафілококи, ентерококи, кишкова паличка можуть почати безконтрольно розмножуватися, тим самим провокуючи захворювання.

До факторів ризику виникнення неспецифічного вагініту відносяться:

 • прийом антибіотиків, які впливають на флору;
 • вікові зміни;
 • механічні ушкодження;
 • алергічні реакції на предмети інтимної гігієни або засоби інтимного індивідуального захисту;
 • гормональні порушення.

Все це виявляє безпосередній вплив, “активуючи” хворобу. При цьому саме захворювання може протікати майже безсимптомно, як місцевий запальний процес.

Вагініти також поділяються за тривалістю запалення:

 • Гострий – швидко розвивається, яскраво виражені симптоми вагініту, найчастіше виникає в результаті незахищеного сексуального контакту. При швидкому зверненні до лікаря і правильному лікуванні, хворобу можна перемогти досить швидко.
 • Підгострий – з’являється в результаті невірно призначеного лікування або при його повній відсутності. Симптоматика може бути менш вираженою, але тривалість хвороби збільшується.
 • Хронічний вагініт – при цьому типі вагініту, симптоми зберігаються більше двох місяців. Виникає в результаті відсутності або неправильного лікування. Можливо при відсутності місцевого і загального імунітету. Наприклад, при дисбактеріозі.

Діагностика

Вагініт діагностується на підставі аналізу скарг, огляду та лабораторного обстеження.

Характерні для гострого вагініту симптоми – це сильне свербіння і печіння, нетипові виділення, хворобливі відчуття при сечовипусканні і сексуальному контакті. Жінка може відчувати погіршення загального стану, слабкість, температуру. При специфічному вагініту спостерігаються окремі симптоми, викликані бактеріями або вірусами, котрі спровокували хворобу.

При діагностиці вагініту лікар звертає увагу на стан слизової піхви, на виділення, їх колір, консистенцію, кількість.

Важливо! При хронічній формі вагініту симптоматика змазана, слизова може бути не збуджена (при візуальному огляді). В цьому випадку показані лабораторні дослідження після спеціальної підготовки.

Перш ніж почати лікування вагініту фахівцю потрібно виявити збудників хвороби і вже після цього призначати лікування. Лікарі використовують три основні методи діагностики: бактеріоскопія, посів, ПЛР.

При бактеріоскопії секрет піхви вивчають під мікроскопом, що дозволяє побачити мікроорганізми, сторонні включення в клітинах та ін. Але розпізнати бактерії при мікроскопуванні вдається не завжди.
Посів досить ефективний спосіб встановити збудник, але він вимагає до 4-5 днів на дослідження.
Найбільш швидкий і точний спосіб виявлення деяких специфічних інфекцій – метод ПЛР.

Лікування

Як проходить лікування

Тактика лікування визначається встановленим діагнозом. Кожен конкретно виявлений збудник має свій протокол і схему лікування. Після встановлення збудника хвороби лікар гінеколог формує індивідуальний план лікування вагініту.

У разі, якщо у пацієнта поєднання хронічного і неспецифічного вагініту, лікування проходить досить складно. Потрібно не тільки відновити мікрофлору, що займає тривалий час, але і не допустити поширення хвороби. А також запобігти повторним рецидивам.

Ускладнення

Можливі ускладнення

Ця хвороба небезпечна тим, що інфекція може поширитися на репродуктивну систему аж до запалення маткових труб і яєчників. Все це загрожує серйозними ускладненнями для жіночого організму.

Є ризик потрапляння інфекції в сечовий канал, що призведе до зараження сечового міхура і нирок (цистит і висхідний пієлонефрит).

Для вагітних жінок кольпіт небезпечний можливим викиднем, передчасними пологами, а також зараженням навколоплідних вод і патологією у дитини. Хвороба може спровокувати післяпологовий ендометрит, який в складних запущених випадках можє стати показанням для видалення матки.

Особливо запущені випадки призводять до сепсису (зараження крові), перитоніту і навіть до летального результату.

Важливо! Кольпіт (вагініт) – це поширене захворювання, воно може довго протікати безсимптомно, але при цьому серйозно вплинути на здоров’я жінки.

При перших ознаках необхідно звернутися до лікаря і здати всі необхідні аналізи. Регулярно відвідувати гінеколога, щоб не зіткнутися з серйозними ускладненнями.

Де можна пройти діагностику та лікування гострого та хронічного вагініту (кольпіту)

Діагностика та лікування проблем, пов’язаних з гінекологічним запаленням: вагінітом (кольпітом), циститом, уретритом, цервіцитом, сальпінгітом, сальпінгоофоритом, аднексітом, клімаксом, приливами, питаннями остеопорозу і денситометрії проводиться в Центрі «Меддіагностика», м. Киев, лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок 4.

Діагностика і лікування в одній будівлі

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать