ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Аритмія серця

Скорочення м’язів серця відбувається в певному рівномірному темпі і ритмі. Частота синусового ритму у більшості здорових дорослих у спокої становить 60-90 ударів в хвилину. Але, якщо в картині цих скорочень з’являються порушення, серце відразу дає про себе знати. Порушення ритму роботи серця – це, по суті справи, і є аритмія.

Аритмії можуть виникати при структурних змінах в провідній системі при захворюваннях серця і під впливом вегетативних, ендокринних і електролітних порушень, при інтоксикаціях і деяких лікарських впливах. Найчастіше при ішемічній хворобі серця та артеріальній гіпертензії.

Найбільш часто зустрічаються наступні аритмії:

  1. Синусова тахікардія – синусовий ритм з частотою більше 90-160 в 1 хв. У здорових людей вона виникає при фізичному навантаженні і при емоційному збудженні. Виражена схильність до синусової тахікардії – один із проявів нейроциркуляторної дистонії, в цьому випадку тахікардія помітно зменшується при затримці дихання. Тимчасово синусова тахікардія виникає при швидкому зниженні артеріального тиску будь-якої природи, після прийому алкоголю. Більш стійкою синусова тахікардія буває при лихоманці, тиреотоксикозі, міокардиті, серцевої недостатності, анемії, тромбоемболії легеневої артерії. Синусова тахікардія може супроводжуватися відчуттям серцебиття.
  2. Синусова брадикардія – синусовий ритм з частотою менше 55 в 1 хв – нерідка у здорових, особливо у фізично тренованих осіб у спокої, уві сні. Вона часто поєднується з помітною дихальної аритмією, іноді з екстрасистолією. Синусова брадикардія може бути одним із проявів нейроциркуляторної дистонії. Іноді вона виникає при різних патологічних процесах (ішемічних, склеротичних, запальних, дегенеративних) в області синусового вузла (синдром слабкості синусового вузла), при підвищенні внутрішньочерепного тиску, зниженні функції щитовидної залози, запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при деяких вірусних інфекціях, під впливом деяких ліків. Іноді брадикардія проявляється у вигляді неприємного відчуття в ділянці серця, загальної слабкості, запаморочення і непритомності.
  3. Екстрасистолія – ​​передчасне, позачергове скорочення серця. Екстрасистолія може супроводжувати будь-яке захворювання серця, а може бути і наслідком несерцевих причин (запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, рефлюкс-езофагіту, тиреотоксикозу, порушення обміну магнію і калію). Крім того нечаста екстрасистолія може зустрічатися і у здорових людей. Хворий може не помічати екстрасистол, або відчувати «поштовх» в області грудей, або «завмирання» серця.
  4. Миготлива аритмія або фібриляція передсердь – це хаотичне скорочення окремих груп м’язових волокон передсердь, при цьому передсердя в цілому не скорочуються, а шлуночки серця скорочуються аритмічно, з підвищеною частотою, що може привести до серцевої недостатності, загострення перебігу стенокардії, розвитку інсульту. Миготлива аритмія може не відчуватися, або сприйматися хворим як серцебиття.

В основному, аритмії діагностуються за допомогою електрокардіограми, холтерівського моніторингу ЕКГ, пробами з фізичним навантаженням.

Діагностичному дослідженню підлягають всі порушення ритму і провідності, для вибору подальшої адекватної тактики і методів лікування, крім синусової (дихальної) аритмії, яка є варіантом норми.

Читайте також по темі:

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика і лікування аритмії серця проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать