ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Цифровий рентген колінного суглоба

При травмі або появі болю в області коліна, людина звертається до лікаря-травматолога зі скаргами на біль в коліні, погану рухливість і т.п. Існує кілька методик обстеження колінного суглоба, які може призначить лікар для постановки діагнозу: узі, рентген коліна, МРТ, КТ. Хоч вони і різняться між собою технічно, але однаково ефективно спрямовані на виявлення природи болю. Щоб пройти рентген колінного суглоба в Києві, а також інших досліджень широкого спектру, Ви завжди можете звернутися в клініку Меддіагностика.

Цифровий рентген колінного суглобаЦифровий рентген колінного суглоба

показання

Рентгенографія колінного суглоба проводиться для виявлення патологічних процесів в самому колінному суглобі і прилеглих тканинах. До таких патологічних процесів відносяться:

Гострі травматичні зміни:

 1. Забій коліна – найлегший вид травми. Супроводжується болем, але в специфічному лікуванні не потребує. Найчастіше на рентгені коліна ніяких змін виявлено не буде.
 2. Забій коліна з переломом кісток і \ або надколінка – серйозна травма, що характеризується болем як при ходьбі, так і в спокої, набряком в місці травми, великої гематомою. На рентгені колінного суглоба буде видно пошкодження кістки і надколінка, стояння уламків.
 3. Пошкодження меніска – важка травма, викликана розривом або відламом меніска. Відзначається різкий сильний біль, клацають звуки під коліном, набряк.
 4. Розрив хрестоподібної зв’язки – травма, отримана в результаті різкого руху ногою (різкий старт при бігу, спортивні навантаження і т.п.). Характеризується набряком прилеглих тканин, утрудненням ходьби, болем. Можливо буде судити про ці травмах зі зміни ширини межсуставной щілини.

Дистрофічні зміни:

 1. Артроз (гонартроз) – зміна хрящової тканини і структур всередині самого суглоба. Як правило, виявляється у людей середнього та похилого віку.
 2. Артрит (гонартріт) – запальний процес в колінному суглобі. На рентгені колінного суглоба візуалізуватиметься зміна ширини межсуставной щілини, розростання остеофітів.
 3. Остеопороз – нестача кальцію в кістках, що призводить до підвищення ризику перелому.

Новоутворення в кістковій тканині або в суглобі

 1. пухлини
 2. метастази

При даному виді патології на рентгені колінного суглоба будуть видні освіти, без чіткої форми, іноді з виходом за межі кісткової тканини.

Кожен з перерахованих вище факторів є показанням для рентгенографії колінного суглоба.

Протипоказання і обмеження

Прямих і явних протипоказань для рентгена колінного суглоба – немає. Для захисту пацієнта від розсіяного залишкового випромінювання при проведенні дослідження використовуються спеціальні засоби індивідуального захисту (фартухи, коміри, накладки на гонади), якими комплектуються всі рентген-кабінети. При проведенні обстеження колінного суглоба в рентген-апараті передбачена можливість регулювати поле опромінення для точного прицілювання на область дослідження без порушення інших частин тіла. Також в самому рентген-апараті передбачені настройки як для дорослих, так і для дітей. Навіть для вагітних жінок і плоду, рентген колінного суглоба не несе ніякої небезпеки, при використанні засобів захисту.

Картина, видима при рентгені коліна

Знімки робляться в двох проекціях: передньо-задній (прямий) і бічний. В першу чергу на рентгенограмі лікар-рентгенолог бачить анатомічна будова колінного суглоба

 1. стегнова кістка
 2. латеральний мищелок стегнової кістки
 3. медіальний мищелок стегнової кістки
 4. коліна
 5. Велика гомілкова кістка
 6. латеральний мищелок великогомілкової кістки
 7. медіальний мищелок великогомілкової кістки
 8. головка малогомілкової кістки
 9. шийка малогомілкової кістки

У процесі розшифровки рентгена колінного суглоба, лікар оцінює стан кісток, ширину суглобової щілини, наявність або відсутність остеофитов на бічних поверхнях стегнової і великогомілкової кісток, розташування і стан надколінка.

Рентген колінного суглоба в нормі і при різних патологіях

норма

На рентгені колінного суглоба в нормі не повинно визуализироваться ніяких патологічних новоутворень; тріщин, осколків. Суглобові поверхні – рівні, суглобова щілина однакова по ширині з обох сторін. Надколінок непошкоджений, що не зміщений.

травматичні зміни

Рентген коліна при будь-якої травми, є основним методом дослідження для правильної постановки діагнозу. При переломах на знімках візуалізується стан кісток, пов’язане з травмою; наявність уламків, якщо стався перелом; пошкодження і зміщення надколінка.

дистрофічні зміни

Розширення або звуження суглобової щілини на рентгені колінного суглоба явно свідчить про артрит, артроз. Розростання кісткової тканини на бічних поверхнях кісток – так звані остеофіти.

Зберігання рентгенівських знімків

Рентгенограми в особливих умовах зберігання не потребують. Досить – перешкоджатиме потраплянню прямих сонячних променів, не нагрівати і не тримати в приміщенні з підвищеною вологістю.

Якщо Вас турбує біль у коліні або Ви отримали травму, звертайтеся в нашу клініку Меддіагностика. Тут Ви зможете проконсультуватися у лікаря-ортопеда, а також отримати весь спектр діагностичних процедур. І, якщо Ви шукаєте можливість зробити рентген колінного суглоба в Києві, то в нашій клініці ви зможете це зробити без черг, і в комфортних умовах, як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. Клініка має новітньої технічною базою, представленої цифровим рентгенівським апаратом японського виробництва, з можливістю як друку знімків на плівці, так і записом на диск для подальшого консультації лікарем-фахівцем як в стінах клініки, так і за її межами.

Подивитися ціни на рентген колінного суглоба

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: