ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

МРТ головного мозку (голови)

Важливість МРТ для діагностики патології головного мозку

МРТ головного мозку – це діагностична процедура, яка дозволяє «заглянути всередину» організму і побачити будову тканин і зміни в них при захворюваннях. МРТ дозволяє виявити патологію органу, уточнити правильний діагноз. Якщо врахувати, що діагноз – це ключова ланка в лікувальному процесі, то МРТ на сьогодні є незамінним в медицині методом діагностики. Для лікування пацієнта лікар повинен розуміти суть захворювання, бачити зміни в органах. На сьогодні одним з найбільш інформативних методів медичної діагностики є магнітно-резонансна томографія (МРТ).

Коли необхідно проводити МРТ головного мозку

 • головні болі;
 • запаморочення;
 • шум, свист у вухах;
 • підозра на порушення мозкового кровообігу (інсульт);
 • слабкість в кінцівках (в ногах або руках,оніміння кінцівок,тремор та ін.);
 • втрата свідомості;
 • порушення мови;
 • розлади сну;
 • зміна поведінки;
 • прогресуюче зниження пам’яті;
 • порушення ритму серця;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • порушення координації рухів;
 • судомні напади;
 • зниження пам’яті, дезорієнтація;
 • порушення зору;
 • деякі види патології зору;
 • вегето-судинна дистонія;
 • хронічна втома;
 • психічні розлади, прогресуюче зниження інтелекту;
 • гІпоталамічні розлади;
 • з метою діагностики симпатоадреналових кризів;
 • з метою діагностики причин центрального болю (спинний і головний мозок);
 • багато інших симптомів і скарг;

При необхідності роблять обстеження з контрастним посиленням, що дозволяє уточнити обсяг і характер ураження.

Які області голови можна обстежити за допомогою МРТ:

 1. головний мозок:
 2. ангіореконструкцію судин головного мозку (МРТ ангіографія),
 3. гіпофіза,
 4. орбіт,
 5. мостомозжечкової області,
 6. пірамідки скроневої кістки,
 7. Та ін.

Метод МРТ обстеження, як самостійний, так і в комплексі з іншими методами обстеження, вкрай ефективний, безпечний, нетривалий і дозволяє вирішувати складні клінічні завдання.

МРТ відкритого типу для осіб, які страждають клаустрофібіей

МРТ відкритого типу для осіб, які страждають клаустрофібією

МРТ 1.5 тесла

МРТ 1.5 тесли фірми Toshiba

В ході МРТ -обстеження головного мозку можуть бути виявлені:

пухлини, запалення, демієлінізація (втрата мієлінової оболонки відростками нервових клітин), порушення мозкового кровообігу (інсульт), патологія будови артерій головного мозку, старіння мозкової тканини, пороки або варіанти розвитку судин, аневризми (патологічні розширення судин, які можуть лопнути і викликати крововилив в мозок) і багато іншого. Практично переважна частина захворювань головного мозку візуалізується за допомогою МРТ. До МРТ- діагностики вдаються також для уточнення результатів досліджень, отриманих іншими методами (КТ, УЗД) або для динамічного спостереження за перебігом захворювань. Магнітно-резонансну томографію часто проводять з профілактичною метою при наявності і навіть при відсутності скарг.

Важливо! Направляючи на МРТ, доктор повинен вказати Ваші особисті дані, попередній діагноз і зону обстеження. Для цього повинен бути зібраний анамнез, проведено аналіз скарг, проведено неврологічний огляд та інші проби. Цей етап обстеження хворого дозволяє встановити попередній діагноз, припускаючи ураження тієї чи іншої структури головного мозку. Для підтвердження та уточнення діагнозу проводять МРТ головного мозку.

Зворотня послідовність (спочатку МРТ, а потім – огляд), як правило, подовжує і ускладнює процес діагностики. Наприклад, пацієнт скаржиться на головний біль і чув, що вона виникає через грижі диска. Якщо він самостійно вирішує провести МРТ шийного відділу хребта, в той час, як доктору потрібні МРТ головного мозку та реконструкції судин голови.

 Важливо! Спочатку огляд лікаря, а потім – Магнітно-резонансна томографія.

Для чого проводять МРТ головного мозку і судин головного мозку

На МРТ видно тканину головного мозку. Є спеціальні програми, які дозволяють визначити різні характеристики мозкової тканини. Можна досліджувати судини, їх хід, наявність звужень, неправильний розвиток судин, вроджені і набуті аномалії розташування судин. Видно судинні зміни в головному мозку, які можна диференціювати з локальними запальними вогнищами. За допомогою МРТ можливо визначити запальні захворювання в вусі, в гайморових (гайморит) та інших пазухах лицьового черепа, що може провокувати, наприклад, головні болі.

Така інформація вкрай важлива для доктора. На її підставі лікуючий лікар зможе сформулювати або уточнити діагноз і прописати оптимальне лікування.

Чим ризикує пацієнт, якщо відмовляється від МРТ обстеження, яке йому призначив лікар?

Доктор направляє на МРТ головного мозку тільки з однією метою – встановити або уточнити діагноз. Коректний і точний діагноз – це ключ до ефективного лікування. Лікування без встановленого діагнозу є неприпустимим і небезпечним для хворого. Нерідко в медичній практиці бувають випадки, коли після проведення МРТ кардинально змінювалася тактика лікування.

Приклад. Навіть мінімальні симптоми або скарги, на які людина може не звертати уваги або намагається «перетерпіти», можуть бути ознаками грізних захворювань. Наприклад, головний біль – один з основних симптомів проблем з боку головного мозку. Причиною головного болю можуть бути перевтома, стрес, перевантаження на роботі і навчанні … Головний біль може бути наслідком патології шийного відділу хребта, запальних змін ЛОР органів, захворювань внутрішніх органів і т.д. Причиною головного болю можуть бути грізні захворювання: пухлини головного мозку, аневризма судини, судинні розлади …

Своєчасна діагностика таких захворювань за допомогою МРТ може не тільки позбавити від інвалідності, але, і в ряді випадків, зберегти життя. Вирішити проблему допоможе МРТ головного мозку

Магнітно-резонансна томографія, як один з найбільш точних методів візуалізації, вкрай важлива для діагностики з метою подальшого ефективного лікування.


МРТ головного мозку. Аномалія Арнольда-Кіарі I

МРТ головного мозку - Аномалія Арнольда-Кіарі I.

МРТ головного мозку. Гостре порушення мозкового кровообігу за ішемічним типом в басейні правої задньої мозкової артерії (ішемічний інфаркт мозку)

МРТ головного мозку


На сайті клініки «Меддіагностика» ви можете подивитися фотографії магнітно-резонансної томографії головного мозку.

Ціни на МРТ головного мозку в Києві

Акції