ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Чому болить спина і як прибрати біль?

У Вас болить спина, що робити, як прибрати біль?  Протягом 3 місяців спина болить у одного з чотирьох жителів світу.

Причини появи болю

Спина – це досить складне анатомічне утворення. Хребет складається з 33 кісточок, які називаються хребцями. Спинний мозок проходить через канал всередині хребта. Між кожними сусідніми хребцями є диск. Це- прокладка, яка, як подушка, пом’якшує взаємодію між двома хребцями. Зв’язки і сухожилля утримують хребці разом.

Багато факторів можуть пошкодити вашу спину і викликати біль. Розтягнуті м’язи або проблеми з диском можуть стати причиною болю. Біль у спині може виникнути при переломі хребця або при пухлині. На жаль, в більшості випадків, неможливо передбачити, що викличе біль в спині.

Причини появи болю в спині

До тих пір, поки не виник біль в спині, нас може нічого не турбувати. Причин болю в спині безліч. Але вони залишаються в тіні до моменту загострення. Український інститут м’язово-скелетної   медицини провів аналіз можливих причин болю в спині. Виявилося, що їх більше 60 (шістдесяти)

Але є і сприятливі фактори,які провокують той біль. Наприклад, особи з надмірною вагою багато частіше скаржаться на болі в спині. Спина частіше болить у тих, хто не займається спортом, хто веде малоактивний спосіб життя, але взявся без підготовки, наприклад, за лопату і почав копати землю.

З хороших новин: біль у спині нерідко проходить сам. Деякі болі можуть пройти при прийомі протизапальних препаратів. Медики радять при загостренні дати спині спокій, не підіймати тяжкості, не нахилятися вперед і не робити некоординованих рухів. Очікувати, коли біль пройде, доведеться до декількох тижнів.

Хронічний біль в спині

На жаль, у деяких людей біль триває, незважаючи на спокій і прийом медикаментів. Якщо такий стан триває більше місяця, це свідчить про те, що біль в спині став хронічним.

Що лікарі роблять при хронічному болю в спині для того, щоб правильно її лікувати? Деякі види хронічного болю вимагають особливої ​​уваги і обстеження. Якщо біль у спині викликана переломом або пухлиною, потрібне ретельне і кваліфіковане лікування. Увагу потрібно приділити грижі диска, яка може здавлювати корінець або спинний мозок. Буває, що грижа стискає судини, які живлять спинний мозок.

Тут потрібна точна діагностика і екстрене лікування при наявності конкретних показань до операції (див. Більше про показання для хірургічного видалення грижі диска). Але, частіше не слід поспішати з видаленням грижі. У 98% випадків біль можна прибрати і без операції.

Біль у спині і спондилолістез

Також не варто поспішати з операцією при спондилолістезі.

Спондилолістез можна компенсувати і без хірургічного втручання. Нерідко операція з приводу спондилолістезу призводить до загострення болю і ускладнення подальшого лікування.

Лікування болів в спині

Лікування болів в спині

Підходів до лікування болю в спині багато. Потрібно говорити з лікарем і бути впевненим, що запропонований вам метод лікування буде адекватним. За даними світової статистики, більшість пацієнтів з болем у спині виліковуються нехірургічними методами. Дуже важливий момент – не дати відвести вас по хибному шляху. Людина, у якої сильно болить, нерідко погоджується на все, лише б прибрати біль. У цей момент він не думає про можливі наслідки, керуючись бажанням швидко позбутися болю.

Дослідження показали, що пацієнти, які активно шукають вирішення питання щодо свого болю, частіше успішно його знаходять. Завжди є причина болю, яку лікар повинен знайти і керуватися в лікуванні даними діагностики. Якщо знайдена конкретна причина болю в спині і після адекватного лікування біль пішов, – це безумовна перемога. Але досягнутий результат потрібно закріпити. Як – розповість доктор, виходячи з встановленого ним діагнозу. Головне – ваша активна позиція в профілактиці болю.

ТТри головні проблеми потрібно вирішити при болю в спині:

  1. Встановити діагноз: чому болить спина?
  2. Зняти біль, бажано без хірургічного втручання: власне, лікування.
  3. Зробити так, щоб біль не повторилася – активна реабілітація та навчання пацієнта, як жити далі

Акції