ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Пролапс мітрального клапана

Пролапс мітрального клапана – це провисання (прогинання) однієї або обох стулок мітрального клапана в порожнину лівого передсердя під час скорочення лівого шлуночка.

Пролапс митрального клапана

У більшості випадків захворювання протікає приховано. Його виявляють випадково при профілактичному обстеженні.

Пацієнтів з пролапсом мітрального клапана можуть турбувати:

  • болі в лівій половині грудної клітини (колючі, що тиснуть, ниючі, без зв’язку з фізичним навантаженням, тривалістю або кілька секунд для колючих болей, або годинами для ниючих); виникають часто після емоційного або фізичного навантаження; супроводжуються нестійким настроєм, зменшуються або проходять після прийому корвалолу або валеріани;
  • серцебиття, почуття уповільнення ритму серця, перебої, «завмирання» серця;
  • відчуття браку повітря (виникає бажання зробити глибокий, повноцінний вдих) і задишка;
  • стомлюваність, загальна слабкість;
  • непритомність і переднепритомний стан;
  • ранкові та нічні головні болі, запаморочення, нестійкість настрою, дратівливість, порушення сну, тривога.

Часто пролапс мітрального клапана поєднується з плоскостопістю, сколіозом, деформацією грудної клітки, перегином або перетяжкою в ​​жовчному міхурі, підвищеною гнучкістю в суглобах, грижами.

Проводячи аускультацію серця, терапевт або кардіолог може почути характерний шум. При підозрі на пролапс мітрального клапана пацієнта направляють на електрокардіографію та ехокардіографію серця. Дуже важливим показником є ​​наявність і ступінь зворотного потоку крові з лівого шлуночка в ліве передсердя (наявність і ступінь регургітації). У пацієнтів з I-II ступенем регургітації значущих клінічних проявів не відзначається.

При безсимптомному перебігу пролапсу мітрального клапана без ознак недостатності немає необхідності в проведенні лікування. Рекомендують проводити ехокардіографію 1 раз на рік, спостереження у кардіолога, відмова від вживання міцного чаю, кави, алкоголю, куріння.

Якщо пролапс супроводжується болями в серці, порушеннями ритму, можуть знадобитися спеціальні лікарські препарати, які призначить кардіолог.

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Стосовно конкретного захворювання: “Діагностика та лікування пролапса мітрального клапана проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать