ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Спінальний стеноз

Спінальний стеноз – це зменшення перетину каналу хребта. У хребетному каналі розташовуються нерви, корінці, спинний мозок і судини. Зазначені структури повинні розміщуватися в хребетному каналі вільно. При спінальному стенозі (звуження хребетного каналу) розташовані в ньому нервові і судинні структури стискаються. Це призводь до порушення функції розташованих в хребетному каналі корінців. Може постраждати спинний мозок з супутніми неврологічними розладами. Часто спінальний стеноз проявляється болем. Цей біль носить ішемічний характер і відчувається, як правило, в ногах при ходьбі. Інтенсивність болю залежить від темпу ходьби і прохідною дистанції: чим більше дистанція, тим більше біль. Такий біль змушує пацієнта зупинятися і на час сідати навпочіпки. Після чого рух може бути продовжено. Такий феномен носить назву «кульгавість» або «клаудикація».

Спінальний стеноз може бути вродженим і набутим. Вроджене звуження хребетного каналу спочатку протікає безсимптомно. Згодом звуження, як правило, посилюється за рахунок супутніх протрузій або гриж міжхребцевих дисків, розростання (гіпертрофії) тканин хребта, які вистилають хребетний канал зсередини.

Лікування спінального стенозу

Тактика лікування спінального стенозу залежить від його вираженості і характеру вторинних неврологічних розладів, інтенсивності больового синдрому, характеру звуження. Лікування буває консервативним (нехірургічним) і оперативним (хірургічним). Доцільно завжди починати з консервативного лікування, яке включає в себе лікувальну гімнастику, фізіотерапію, мануальне лікування і масаж, блокади, вітамінні і протинабрякові препарати. У більшості випадків позитивного результату вдається досягти без хірургії. До оперативного лікування потрібно вдаватися тільки при відсутності ефекту від нехірургічної терапії. Будь-яке хірургічне лікування може бути пов’язане з розвитком самого частого ускладнення хірургії хребта – рубцьово-спайкового процесу (фіброз). Тому вкрай важливо врахувати всі «за» і «проти» для вибору оптимального варіанту, провести ретельний аналіз результатів клінічного і апаратного (МРТ, рентген) обстеження. Не можна лікувати спінальний стеноз без комплексної попередньої діагностики.

Важлива профілактика спінального стенозу. Якщо ж проведена операція, дуже важливо не допустити розвитку спайок.

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Стосовно конкретного захворювання: “Діагностика і лікування cпінального стенозу проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать