ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування болю в плечі в Києві

Біль у плечі може проявлятися при піднятті руки. Чому?

Підйом руки до горизонтального положення здійснюється без проблем. Для підйому руки від горизонтального положення і далі вгору необхідно розгорнути руку. Інакше область голівки плечової кістки упреться в ключицю. Якщо рука в плечі болить при активному підйомі в межах 60-120 градусів, це говорить про проблеми з м’якими тканинами області голівки плеча. Ці, запалені тканини, частіше за все, стосуються ключиці. Виникає біль в плечі.

Лікування болю в плечі в Києві

При піднятті руки в сторону біль може виникати не тільки в плечі, а й доходити до передпліччя.

Такий біль в передпліччі називається відбивним. Її основну причину частіше за все слід шукати в області голівки плечової кістки.

Лікування болю в плечі в Києві

Саме там концентруються місця прикріплення м’язів плечового суглоба. М’язів, які забезпечують рух в плечі. Деякі з них представлені на малюнку нижче.

Лікування болю в плечі в Києві

Скарги на біль в плечі зустрічаються часто. Диференціальна діагностика в цьому випадку непроста, оскільки біль може бути викликаний різними причинами: ураженням кісток і м’язів плечового поясу і верхньої кінцівки, плечового і акроміально-ключичного суглобів, шийного відділу хребта або внутрішніх органів, артрозом, артритом плечового суглоба та ін.

Деякі відомості про плечовий суглоб

 • Плечовий суглоб і майже всі навколишні його тканини іннервуються корінцями С5-Сб.
 • Біль у плечі виникає при ураженні наступних утворень:
  • шийний відділ хребта,
  • верхні корінці плечового сплетіння,
  • запалення слизових сумок плечового суглобу (бурсит),
  • ротаторна манжета плечового суглоба (м’язи, що забезпечують рух в плечовому суглобі), ентезіт
  • запалення навколосуглобних тканин (при ревматичної поліміалгії),
  • внутрішні органи, що іннервірують діафрагмовим нервом (корінці СЗ-С5).
 • Біль у плечі може спостерігатися при стенокардії, перикардиті, синдромі Панкоста (рак верхньої частки легені з проростанням в шийне сплетіння), пухлинах середостіння, подразненні діафрагмального нерву (піддіафрагмальний абсцес або кровотеча в черевну порожнину).
 • Приблизно у 25% людей у віці 50 років діагностується дегенерація м’язової манжети, що сприяє пошкодженню утворюючих її м’язів і їх сухожиль [Sloane P. D., Slatt L. M., Baker R. M. Essentials of family medicine. Baltimore: Williams andWilkins, 1988,242.]

Функціональна анатомія плечового суглоба

Функциональная анатомия плечевого сустава

Плечова кістка і лопатка утворюють плечовий суглоб, а лопатка і ключиця – акроміально-ключичний.

 • плечовий суглоб відноситься до кулястих, він укладений в простору суглобову капсулу;
 • великий обсяг рухів в плечовому суглобі призводить до його пошкодження і розвитку остеоартрозу.

Над плечовим суглобом знаходиться важливий в клінічному відношенні субакроміальний простір. Він обмежений зверху – акроміоном і дзьобовидним відростком лопатки і натягнутою між ними товстою акроміально-ключичною зв’язкою, а знизу – голівкою плечової кістки. В цьому достатньо тісному просторі розташовані субакроміальна сумка і сухожилля м’язів, які утворюють м’язову манжету плечового суглоба. Ці утворення нерідко травмуються і запалюються.

При рухах рукою голівка плечової кістки може утискати сухожилля м’язів, розташованих в субакроміальному просторі. Це проявляється болем в плечі при підніманні руки. Здавлення призводить до запалення сухожилля (особливо двоголового і надостного м’язів), а також до субакроміального бурситу.

Можливі причину болю в плечі перераховані тут.

Найчастішою причиною болю в плечі – є відображений біль при остеохондрозі і остеоартрозі шийного відділу хребта і періартрит плечового суглоба.

Періартрит плечового суглоба – це захворювання, що характеризується запальними і дистрофічними змінами навколосуглобних м’яких тканин – м’язової манжети плечового суглоба. Періартрит виникає в результаті постійної травматизації навколосуглобних тканин.

Найбільш небезпечні захворювання

В першу чергу потрібно виключити злоякісні новоутворення (в тому числі синдром Панкоста при раку верхньої частки легені), інфекційний артрит і остеомієліт. Якщо біль локалізується в області лівого плечового суглоба, виключають ІХС – ішемічну хворобу серця (біль з правого боку в цьому випадку зустрічаються в 20 разів рідше). При нападоподібних болях слід підозрювати ревматоїдний артрит і подагру.

Перелік захворювань, які можуть викликати біль в руці (плечі) представлений тут.

Складнощі в діагностиці

Особливо важка діагностика ревматичної поліміалгії. Її слід підозрювати у всіх хворих старше 60 років, що скаржаться на двосторонній біль в плечах, що підсилюється вранці.

Труднощі представляють також діагностика заднього вивиху і звичного підвивиху плеча, ішемічного некрозу голівки плечової кістки після перелому, розриву або дегенерації м’язової манжети і диференціальна діагностика при відображеному болю в плечі (при захворюваннях внутрішніх органів).

Однією з найпоширеніших причин болю в плечі – є хвороби хребта (остеохондроз, остеоартроз). Біль у плечі спостерігається при депресії, діабетичної артропатії, прийомі кортикостероїдів (ішемічний некроз головки плечової кістки) і анаболічних стероїдів (некроз акроміона і ключиці), при психічних порушеннях.

Діагностика при болях в плечовому суглобі

 1. Опитування і огляд
 2. Ортопедичне тестування функції суглоба
 3. Рентген плечового суглоба
 4. УЗД плечового суглоба
 5. МРТ плечового суглоба

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Що робити при болях в плечі?

 1. Встановити причину болю в плечі (встановити діагноз).
 2. Причину болю в плечі встановить доктор ортопед-травматолог або ревматолог. Діагноз встановлюється за допомогою клінічного та апаратного обстеження.
 3. Тактика лікування болю в плечі залежить від діагностованої причини.
 4. При болю в плечі важливо зробити так, щоб біль не повторювався. Для цього ми пропонуємо різні методи лікування, включаючи фізичну реабілітацію хребта, фізіотерапію, кинезотерапию і ін.

Лікування болю в плечі

Лікування неускладненого болю в плечі, пов’язаного із запаленням м’яких тканин плечового суглоба зазвичай не викликає проблем. Наприклад, для лікування болю в плечі при піднятті руки в ряді випадків досить провести локальну прицільну протизапальну терапію: медикаментозну, ультразвукову ударно-хвильову терапію, фізіотерапію.

При артрозі суглоба можна застосовувати плазматерапію. Плазматерапія дозволяє зняти запалення з суглоба за допомогою власної плазми.

При так званому «замороженому плечі» (frozen shoulder) використовується особлива двоетапна тактика. На першому етапі встановлюється причина патології і усувається біль. Після чого переходять до розробки суглоба. Процес лікування може зайняти від 2 тижнів до декількох місяців. Це складна патологія, яка потребує наполегливого ​​лікування. Але, перемогти її, як правило, вдається.

Якщо біль в плечовому суглобі, в тому числі біль в плечі при підйомі руки викликаний патологією хребта, аутоімунними процесами, фіброміалгією, тактика лікування кардинально змінюється. Застосовуються методи, що дозволяють усунути причину болю.

Тактика лікування болю в плечі визначається встановленим діагнозом і розумінням причин патології.

Читати більше про лікування болю в плечовому суглобі при різних причинах (діагнозах).

Хто в клініці «Меддіагностика» лікує болі в спині, хребті і в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Ми лікуємо захворювання опорно-рухового апарату (болі в хребті і суглобах) і неврологічні патології з 1978 року з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м.Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Лікування може бути ефективним тільки при правильному діагнозі.

Діагностика та лікування болю в плечі при піднятті руки вгору (правої, лівої) проводиться в Центрі «Меддіагностика».

Вартість послуг
Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать