ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування артрозу суглобів плазмотерапією

Артроз суглоба починається з появи дефектів хрящової тканини суглоба. Поступово площа дефектів збільшується, вони захоплюють всю поверхню суглобового хряща.

Лечение артроза суставов плазмотерапией

Якщо своєчасно діагностувати, то дефект хряща можна постаратися «залатати». Так само як і при тотальному артрозі можна поліпшити стан хряща. Для цього використовують білки плазми крові з високою концентрацією тромбоцитів. Перевага методу полягає в тому, що аутоплазму (власну плазму крові) збагачують власними тромбоцитами. Лікувальна дія забезпечується високою концентрацією тромбоцитів разом з білками і іншими речовинами плазми. Наприклад, Катехоламіни плазми – це біогенні аміни, які беруть участь в обмінних процесах і підтримці внутрішнього середовища і стійкості тканин.

Самі тромбоцити містять Тромбоцитарний фактор росту (PDGF A + B) і Інсуліноподібний фактор росту (IGF-I, II), які стимулюють регенерацію (відновлення) хрящової тканини. А Мембранні глікопротеїни CD40-ліганд, що містяться в тромбоцитах у великій кількості, мають прямий протизапальний ефект і прямують до пошкодженої тканини (зокрема – до ушкодженого хряща суглоба). Дія цих протизапальних речовин істотно зменшує біль в суглобі.

Препарат готується безпосередньо перед введенням з власної крові пацієнта. Відокремлюють формені елементи крові (лейкоцити, еритроцити, лімфоцити) шляхом центрифугування. Використовуються спеціальні одноразові пробірки, які містять спеціальну речовину, яка забезпечує якісність матеріалу для введення в суглоб.

Обробка крові має важливі нюанси. Для досягнення лікувального ефекту необхідно забезпечити чітко визначену концентрацію тромбоцитів в плазмі. Вона досягається режимами центрифугування і фактором часу центрифугування.

Як працює плазмотерапія?

Плазма крові містить білки, які є будівельним матеріалом для матриксу хряща. Крім цього, плазма містить безліч інших (власних!) необхідних біохімічних інгредієнтів для підживлення хряща. Тромбоцити – це джерело продуктів, які вбудовуються в процес синтезу хрящової тканини. Це доведено достатньою кількістю досліджень (1,2,3 та ін.).

  1. Filardo G, Kon E, Della Villa S, et all. (2010) Use of platelet-rich plasma for the treatment of refractory jumper’s knee. Int Orthop 34:909–915
  2. Kon E, Buda R, Filardo G, et all. (2010) Platelet-rich plasma: intra-articular knee injections produced favorable results on degenerative cartilage lesions. Knee Surg Sports Traumatol Arthrosc 18:472–479
  3. Sаnchez M, Anitua E, Azofra J, et all. (2008) Intraarticular injection of an autologous preparation rich in growth factors for the treatment of knee OA: a retrospective cohort study. Clin Exp Rheumatol 26:910–913

Доведено, що тромбоцити містять всі необхідні інгредієнти для «латання» ушкоджень хряща (читати більше).

Для отримання більш стійкого і тривалого ефекту плазмотерапія підкріплюється магнітним впливом на суглоб. Переорієнтація диполів води суглобового хряща і стимуляція кровотоку дають свій лікувальний ефект, який підсумовується з ефектом від плазмотерапіі.

Практика показала, що застосування плазмотерапіі – це ефективний метод лікування і профілактики патології хрящової тканини суглобів. В процесі лікування використовується апаратний контроль стану хряща до і після лікування. В першу чергу – УЗД і рентген діагностика.

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології
www.gongalsky.com.ua

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать