ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування нейроциркуляторної дистонії в Києві

Що робити, якщо турбує вегето-судинна дистонія?

  1. Встановити причину НЦД (встановити діагноз).
  2. Можливі причини нейроциркуляторної дистонії читати нижче.
  3. Причину нейроциркуляторної дистонії встановить лікар-невролог за допомогою клінічного та апаратного обстеження. Він же проведе лікування. Тактика лікування кожного виду нейроциркуляторної дистонії підбирається в залежності від діагностованої причини.
  4. Навчити пацієнта контролювати нейроциркуляторну дистонію. Зробити так, щоб нейроциркуляторна дистонія не турбувала надалі.

Хто в клініці “Меддіагностика” діагностує і лікує нейроциркуляторну дистонію:

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Костьєв Ігор Кімович
Медичний директор, лікар-невролог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора
Волков Михайло Вікторович
Лікар-невролог
Мазур Олег Васильович
Лікар-невролог

Наше обладнання для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Ми лікуємо неврологічні захворювання і патологію опорно-рухового апарату (болі в суглобах, хребті та ін.) з 1978 року – з моменту створення нами на базі неврологічного відділення Центральної міської клінічної лікарні м. Києва першої в СРСР клініки вертеброневрології (вертебрології).

Нейроциркуляторна дистонія (вегето-судинна дистонія)

Нейроциркуляторна дистонія (астенія) – порушення нейроендокринної регуляції серцево-судинної діяльності. Це функціональний розлад серцево-судинної системи.

Розрізняють такі види НЦД:

  • за кардіальним типом;
  • за гіпотонічним типом;
  • за гіпертонічним типом.

При НЦД відбувається розлад вегетативної нервової системи з переважанням симпатичної або парасимпатичної гілки. Це проявляється в тахікардії або брадикардії, інших порушеннях ритму серця, коливанні тонусу судин (зниження або підвищення артеріального тиску), іноді з розвитком судинних кризів, а також – головним болем, запамороченням, миготінням мушок перед очима, непритомністю, відчуттям пульсації в голові, шумом в вухах. Близька до цих симптомів погана переносимість висоти, гойдалок, міського та водного транспорту, метро.

При НЦД бувають скарги на болі в області серця ниючого, стискаючого характеру, які виникають після емоційного навантаження, в кінці «важкого» дня і тривають по кілька годин. Часто ці болі супроводжуються страхом смерті. Полегшує стан прийом корвалолу або валідолу.

Дихальні розлади дуже яскраво і часто виявляються при НЦД. Вони характеризуються прискореним поверхневим диханням при фізичних навантаженнях і хвилюванні, почуттям утрудненого вдиху, незадоволеність вдихом. Пацієнти відчувають потребу вийти на свіже повітря або відкрити вікно.

Астенічний синдром спостерігається майже у всіх хворих НЦД. Він проявляється у вигляді фізичної слабкості, втоми з самого ранку або поступово посилюється до вечора.

НЦД у кожного пацієнта має свою причину, яку при детальному обстеженні може виявити лікар кардіолог або невролог. Це може бути загострення хронічних інфекцій, закрита травма головного мозку, гормональна перебудова організму (в період статевого дозрівання, вагітності або клімаксу), тривале психоемоційне перенапруження, психічна травма і ін.

При постановці діагнозу НЦД важливо виключити органічні захворювання серця (стенокардію напруження, міокардит, артеріальну гіпертензію, вродженні або надбані пороки серця), центральної нервової системи (нейроінфекції, пухлини, наслідки черепно-мозкової травми), ендокринної системи (тиреотоксикоз) і деякі інші.

Тому для уточнення діагнозу і з’ясування причини розвитку НЦД необхідно провести наступні дослідження – МРТ, реконструкцію судин голови, ехокардіографію, тестування навантаження і деякі інші. Обов’язковою є електрокардіографічне дослідження. Комплекс досліджень в кожному конкретному випадку визначається індивідуально, залежно від скарг пацієнта. Лікування нефроциркуляторної дистонії (вегето-судинної дистонії – стара назва НЦД).

Читайте також по темі:

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі”. Стосовно конкретного захворювання: “Діагностика і лікування нейроциркуляторної дистонії проводиться в Центрі” Меддіагностика “.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать