ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Тромбоемболія легеневої артерії

Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) – гостра закупорка (оклюзія) гілок легеневої артерії тромбами, що утворилися у венах великого кола кровообігу, що призводить до припинення надходження крові в ділянку легеневої тканини, що кровопостачається цією гілкою.

Тромбоемболія легеневої артерії

Часто джерелом тромбів є запалені або варикознорозширені вени нижніх кінцівок, тривала знерухомленість і здавлення кінцівок гіпсовою пов’язкою при переломах, серцева недостатність, пухлини, постільний режим, операції, післяпологовий період і навіть тривалі перельоти або поїздки сидячи.

Найчастіші прояви тромбоемболії легеневої артерії – задишка, прискорене дихання та біль у грудній клітці. Іноді виникає кровохаркання. Може з’явитися блідість або синюшне забарвлення носа, губ. Також може спостерігатися прискорене серцебиття, кашель, запаморочення, непритомність.

Цю хворобу за частотою народження, смертності, впливу на прогноз хворих можна порівняти з інфарктом міокарда та інсультом. Значна кількість випадків ТЕЛА залишаються непоміченими!

Своєчасна та ефективна діагностика дозволяє зберегти хворому життя! Тому при наявності болю в грудній клітці, особливо при поєднанні з задишкою, потрібна термінова консультація кардіолога і, можливо, проведення обстеження для виключення загрозливого життя захворювання – тромбоемболії легеневої артерії.

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі” . Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика та лікування тромбоемболії легеневої артерії проводиться в Центрі “Меддіагностика”.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати