ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Діагностика і лікування атеросклерозу

Атеросклероз – звуження судин за рахунок накопичення холестерину.

Атеросклероз – дуже поширене захворювання, яке не тільки погіршує якість життя, але і закінчується судинними катастрофами – інфарктом або інсультом. Смертність від атеросклерозу – 800 чоловік на 100 000 населення, тобто кожен 125-й. Нерідко атеросклероз ускладняється недоумством, що знижує якість життя, в тому числі і тих людей, що оточують хворого.

Симптоми атеросклерозу

Розвиток атеросклерозу людина спочатку не відчуває. Якщо з’явилися скарги на головний біль, запаморочення, шум у вухах, зниження пам’яті, біль у серці, задишку, підвищену стомлюваність, болі в ногах при ходьбі – не виключено, що це починається атеросклероз. Атеросклероз може викликати навіть біль в спині і біль в попереку.

Детальніше: Причини болю в попереку

Діагностика атеросклерозу.

  1. Характерні скарги (хоча спочатку скарг може і не бути).
  2. Атеросклеротичний тест – розробка Українського інституту м’язово-скелетної медицини та неврології і Центру «Меддіагностика» спільно з Національним медичним університетом. Тест дозволяє визначити наявність атеросклерозу, а також проконтролювати стан судин після лікування. Тест гранично інформативний, безпечний, проводиться за допомогою ультразвукового дослідження.
  3. Лабораторні дослідження ліпідного спектра крові (холестерин, його фракції).
  4. Головне: Діагностика специфічних змін в судинах, які викликають атеросклероз і їх причин (ексклюзивна розробка Центру «Меддіагностика» спільно з Національним медичним університетом).

Багаторічні спостереження у всьому світі показали, що високий холестерин в крові не обов’язково призводить до атеросклерозу. Так само як у осіб, які практично не вживають продукти з підвищеним вмістом холестерину, може розвиватися атеросклероз. Це відбувається тому, що холестерин в судині відкладається тільки при наявності конкретних факторів. Визначення цих факторів – основа ефективного лікування з отриманням швидкого і стійкого результату.

Лікування атеросклерозу

Загальноприйняті методи:

  1. Дієта.
  2. Прийом препаратів, що розширюють судини (так звані вазодилататори).
  3. Прийом статинів – препаратів, які знижують концентрацію холестерину в крові.

Все це правильні методи. Але вони не зачіпають причину атеросклерозу.

Розробки центру «Меддіагностика» дозволили підключити до загальноприйнятих методів лікування ще дві основні методики:

  1. «Вимити» холестерин із стінок судин. У разі, якщо бляшка не на 100% організована (не в повному обсязі проросла сполучною тканиною або не остаточно кальцифікована).
  2. Визначити причину накопичення атеросклерозу в судині і ефективно її усунути методом корекції ендотеліальної стрес-реакції.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать