ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Мы лечим заболевания опорно-двигательного аппарата (позвоночника, суставов) и заболевания нервной системы с 1978 года, с момента создания нами первой в СССР клиники вертебрологии.

Мы более чем 40 лет сохраняем и развиваем традиции клиники. Наши интересы - это болезни позвоночника, суставов, неврология, ортопедия, ревматология, патология сосудов и сердца в неврологии и др.

Наша совершенная и мощная диагностическая база основана на мировых университетских стандартах. При этом наши собственные разработки в диагностике, лечении и реабилитации дают возможность решать самые сложные клинические задачи.

Ключевой приоритет клиники – это качественная диагностика и эффективная медицинская помощь нашим пациентам

Хрускіт у коліні при ходьбі

Часом при ходьбі буває хрускіт у коліні. Якщо під хрустом у коліні при ходьбі маємо на увазі клацання, яке виникло одноразово, швидше за все, нічого складного і небезпечного в цьому немає.

Але у разі, якщо хрускіт у коліні при ходьбі з’явився і триває постійно, необхідно на це звернути ретельну увагу. Поява хрусту у коліні може говорити про деякі патологічні стани суглоба.

Перша і одна з серйозних проблем – це артроз колінного суглоба. Артроз супроводжується зниженням висоти суглобового хряща, його дегенерацією (зворотнім процесом). Нерідко артроз виникає, як наслідок запалення у коліні.

Артроз може розвиватися після травми колінного суглоба, при обмінних захворюваннях, при гормональній патології і багатьох інших відхиленнях в організмі людини. Якщо хрускіт у коліні при ходьбі триває довгий час – це може бути однією з ознак артрозу. До цієї ознаки необхідно поставитись уважно і як слід обстежитися. Пройти Рентген коліна, МРТ. Лікар при огляді прийме рішення про доцільність лабораторного дообстеження, у разі потреби.

Хрускіт у коліні при ходьбі може виникати при нестабільності суглоба. Коли суглобові поверхні роблять рухи більшої амплітуди, ніж це передбачено. Такий стан може бути вродженою особливістю колінного суглоба або набутою. Якщо під час ходьби з’являється хрускіт, до нього безперечно потрібно відноситись серйозно.  Хрускіт який з’явився у коліні при ходьбі завжди має свою причину, яку потрібно знайти.

Нерідко хрускіт – це початкова ознака важкої патології. Наприклад – відхилення в обміні речовин. Такі симптоми дають мілкокристалічні артрити при накопиченні солей в суглобі.

Хрускіт в коліні може бути наслідком розриву, надриву або розшарування меніска.

Чи потрібна операція при розриві меніска?

На це питання відповість детальне обстеження колінного суглоба. Хоча буває так, що виявлена ​​травма меніска є випадковою знахідкою, яка першою впадає в очі при МРТ. Але при цьому не є причиною хрускоту в коліні при ході. Про значимість випадкових знахідок при болях у коліні, а також про хрускіт можна переглянути тут.

Найнебезпечніше захворювання, яке супроводжується хрускотом в коліні при ходьбі – це артроз колінного суглоба. Справа в тому, що наявність артрозу може закінчитись ендопротезуванням колінного суглоба (заміна свого суглоба на штучний). Це складна операція і дорога. Така операція вирішує проблему артрозу. Але при цьому вона пов’язана з певними ризиками.

Тому, якщо ви відчули хрускіт у коліні під час ходьби, проконсультуйтеся у ортопеда і пройдіть апаратне обстеження. Легше і дешевше не допустити розвиток  артрозу, ніж вирішувати цю проблему в майбутньому хірургічним шляхом.

Читати більше про хрускіт і болі у коліні:

  1.  Хрускіт у коліні, що робити?
  2.  Лікування болю у коліні
  3.  Про меніски колінного суглоба
  4.  УЗД колінного суглоба
  5.  МРТ колінного суглоба
  6.  Який лікар лікує біль у коліні.

Акції