ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Мы лечим заболевания опорно-двигательного аппарата (позвоночника, суставов) и заболевания нервной системы с 1978 года, с момента создания нами первой в СССР клиники вертебрологии.

Мы более чем 40 лет сохраняем и развиваем традиции клиники. Наши интересы - это болезни позвоночника, суставов, неврология, ортопедия, ревматология, патология сосудов и сердца в неврологии и др.

Наша совершенная и мощная диагностическая база основана на мировых университетских стандартах. При этом наши собственные разработки в диагностике, лечении и реабилитации дают возможность решать самые сложные клинические задачи.

Ключевой приоритет клиники – это качественная диагностика и эффективная медицинская помощь нашим пациентам

Лікування болю у колінному суглобі

Вибір тактики лікування болю у коліні залежить від діагностованої причини. Це найефективніший і найкоротший шлях вирішити проблему болю в коліні. Колінний суглоб має чіткий перелік конкретних анатомічних утворень, які можуть викликати біль. Біль в суглобі, як правило, виникає, коли одна з цих анатомічних структур травмується або запалюється. Провокувати біль може травма, перенавантаження, особливості біомеханіки суглоба, індивідуальні особливості будови, запалення та інші.

Лікування болю у колінному суглобі

Нами ретроспективно були проаналізовані результати лікування колінних суглобів у пацієнтів Центру «Меддіагностика» (Київ) за останні 20 років. Такий термін вибірки був обумовлений тим, що з появою сучасного діагностичного обладнання ми стали більш тонко деталізувати патологію. Читати про роль діагностики в тактиці лікування болів в колінному суглобі.

Проведений аналіз показав, що найбільш швидкі і переконливі результати ми отримували, коли «локально» лікували конкретну структуру коліна (зв’язка, розшарований меніск, сумка, капсула і т.п.), а не біль у суглобі «загалом» шляхом загального впливу на суглоб . Загальний вплив на суглоб (медикаментозна терапія, фізіотерапія та ін.) не давав такого швидкого ефекту. Та й сам ефект при «загальному» впливі був незадовільний. Або його могло і не бути взагалі. Але навіть при «загальному» впливі надалі біль вщухала, але вкрай повільно і не в повній мірі. У таких випадках змінювалася тактика лікування в сторону роботи з конкретною виявленою постраждалою зоною суглоба. При цьому ефект залежав ще і від особливостей іннервації і кровопостачання пошкодженої ділянки анатомічної структури суглоба. Такий підхід зі зміною тактики лікування був результативним і швидко знімав біль. Деякі приклади наведені тут .

Наведені клінічні приклади більш ніж наочно свідчать про те, що краще не поспішати з оперативним (хірургічним) лікуванням тільки на підставі факту травми коліна і наявності болю в гострому періоді.

Травма колінного суглоба в більшості випадків пов’язана з пошкодженням м’яких тканин. Якщо тканини суглоба травмовані без повного розриву зв’язок і без перелому, вилікувати суглоб, як правило, можна без операції. Читати більше . Тим більше, що поміняти тактику лікування на хірургічну можна і пізніше в разі появи проблем.

Для отримання швидкого результату в лікуванні колінних суглобів в Центрі «Меддіагностика» застосовуються «локальні» технології. Такі як:маніпуляційне відновлення анатомічних співвідношень в суглобі, ручне звільнення защемленої синовіальної оболонки коліна, відновлення (вправлення) зміщеного ділянки меніска, локальна (точкова) протизапальна терапія. Індивідуальне призначення і застосування необхідних фізичних процедур, медикаментів, внутрішньосуглобових ін’єкцій, в тому числі – замінників синовіальної рідини (гіалуронової кислоти), внутрішньосуглобове і навколосуглобове введення медикаментозних препаратів. Загальноприйняті заходи виражено підвищують ефективність лікування. Хоча, лікувальні заходи загальної властивості також корисні для симптоматичного лікування. Це медикаментозна терапія загальної дії, фізіотерапія для зняття запалення, магнітотерапія, лазеротерапія, ультразвукова терапія на суглоб із застосуванням необхідних в кожному конкретному випадку препаратів та багато інших.

Особливе місцепри лікуванні захворювань суглобів займає ударно-хвильова терапія  за наявності на те показань.

В рамках відновлення втраченої функції колінних суглобів важлива фізична реабілітація і її невід’ємний сегмент – стабілізація коліна з виробленням оптимального рухового стереотипу рухів.При необхідності проводиться розробка колінного суглоба, чим в Центрі «Меддіагностика» займається служба фізіотерапії і служба фізичної реабілітації.

Певний прорив в профілактиці і лікуванні артрозів колінних суглобів зробив метод, який дозволяє «залатати» дефекти в суглобовому хрящі власними білками плазми крові пацієнта. Готується фракція плазми власної крові пацієнта з дозованою концентрацією тромбоцитів. Метод широко застосовується в клініці і показав свою ефективність як для профілактики артрозу, так і для лікування болю. Більш того, плазмотерапіяздатна коригувати деякі ланки розвитку артрозу. Читати більше про плазмотерапію нижче .

Артроз – це втрата суглобом власного хряща (дегенерація хрящової тканини суглоба). Читати про артроз коліна більше .

Артроз на пізніх стадіях його розвитку є інвалідизуючим захворюванням і потребує ендопротезування (зміни суглоба на штучний). Читати більше

До загальноприйнятих методів можна віднести також масаж м’яких тканин коліна і м’язів навколо коліна, що забезпечують його функцію. Масаж широко використовується для лікування болю в коліні, але лише на етапі реабілітації.

В Центрі «Меддіагностика» також приділяють увагу іннервації суглобів і корекції кровотоку в суглобах, що покращує їх трофіку і, наприклад, уповільнює розвиток артрозу.

Трофіка тканин колінного суглобу – це адекватне харчування тканин суглоба, яке забезпечує їх життєдіяльність, підтримує структуру суглоба і його функцію [7].

Трофіка суглоба залежить від стану судин, їх сегментарної іннервації. Трофіка кісткової тканини і хряща залежить, наприклад, від функції паращитовидних залоз. Ці залози регулюються гіпофізом з гіпоталамусом. Стійка роботапаращитовидних залоз визначає стабільність кальцієвого обміну і щільність кісткової тканини і зв’язок суглоба. При остеопорозі, наприклад, харчування хряща погіршується. Хрящ швидше руйнується. Тому при лікуванні артрозу колінного суглоба важливо забезпечити їх достатню щільність (не допустити розвиток остеопорозу ). Відповідно, після проведеної денситометрії. Достатня щільність кістки і оптимальне кровопостачання в тканинах колінного суглоба – це запорука стабільності його функції.

 

Читати більше про колінні суглоби і їх лікування:

  1.  Роль діагностики в тактиці лікування болів в коліні.
  2.  Як уникнути операції на колінному суглобі.
  3.  Плазмотерапія.
  4.  Артроз колінного суглоба
  5.  Остеопороз кістки.
  6.  Денситометрія для виявлення остеопорозу.
  7.  Трофіка тканини, трофіка колінного суглоба

Ефективним лікуванням болю в колінних суглобах може бути тільки при правильному діагнозі.Діагностика і нехірургічне лікування проводиться в Центрі «Меддіагностика».

Доктор медичних наук В.В.Гонгальский

Акції