ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Чи можливо позбутися головного болю та мігрені?

Постійне питання: чи можливо позбутися головного болю? Це питання виникає знов і знов, коли виникає мігрень – пульсуючий головний біль, іноді з нудотою, біль в одній половині голови, біль в оці і в потилиці. Чи можливо позбутися від такого головного болю?

Чи можливо позбутися головного болю та мігрені?

Нерідко лікарі не до кінця розуміють, причини мігрені. Тому часто немає покрокового плану, як зупинити розвиток нападу та вилікуватись від мігрені.

Приступ мігрені найчастіше починається з болю в потилиці. Знайти причину головного болю та мігрені

Що таке ремісія при мігрені?

Приступ мігрені може виникати кілька разів у місяць, а іноді щодня. Якщо голова болить хоча б 15 днів на місяць, то можна говорити про хронічне захворювання, хронічну мігрень. Якщо ж напад мігрені проявляється рідше, ніж 15 разів на місяць, але більш ніж 1 рік – це епізодичні напади мігрені. Так класифікують перебіг мігрені західні лікарі.

Бувають випадки, коли мігрень може перейти в часткову або повну ремісію:

  • Про часткову ремісію можна говорити, коли хронічна мігрень починає турбувати рідше і інтенсивність болю знижується. Якщо головний біль почав турбувати 10 днів замість звичних 15 днів у місяць, ваш лікар може констатувати, що хронічна мігрень перейшла в стадію часткової ремісії.
  • Про повну ремісію можна говорити, коли мігрень не турбує цілий рік.

Причини ремісії

Не завжди можна пояснити чому у хворого мігренню настала ремісія. Разом з тим, деякі речі можуть зробити такий перебіг мігрені цілком ймовірним:

  • Вік: з віком кількість нападів мігрені може знизитися. Таке може статися після 40 років й старше. У жінок це може бути обумовлено зниженням рівня гормонів при перед- та менопаузою.
  • Чоловіки: в цілому рідше страждають на мігрень. Разом з тим, у чоловіків ймовірність мимовільної ремісії вище, ніж у жінок.
  • Реакція на дотик: у деяких людей, які страждають на мігрень, шкіра стає підвищено чутливою до дотиків. У момент нападу навіть легкий дотик одягу може викликати дискомфорт та навіть біль. Якщо ви стали менш чутливі до торкання, під час нападу мігрені, то це може і є ймовірність швидкої ремісії.
  • Частота головних болів у місяць: Спостереження та дослідження показали, що при хронічній мігрені більше шансів досягти часткової ремісії. Але тільки в тому випадку, якщо нападів на місяць було менше 15.

Ряд досліджень показав, що медикаменти від мігрені частіше не призводять до ремісії. Вони можуть тільки полегшити симптоми й зменшити частоту нападів. Безумовно, вони корисні в боротьбі з мігренню, навіть якщо і не зупиняють її.

Багаторічна практика Центру «Меддіагностика» показала, що немає сенсу чекати самостійної ремісії. Самий вірний спосіб досягти ремісії мігрені та навіть вилікувати мігрень – це встановити причину головного болю.

Встановити діагноз та вилікувати мігрень – читати більше.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать