ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Протокол МРТ обстеження передміхурової залози

Передміхурова залоза – орган, який контактує із зовнішнім середовищем через сечовипускальний канал (уретру). Тому будь-яка чужорідна флора, яка потрапляє в сечовипускальний канал є потенційним фактором ризику виникнення простатиту. Як правило, така флора потрапляє в уретру при статевому акті, купанні в недезінфікованих ваннах і басейнах. До речі, елементарна кишкова флора стає патогенної при попаданні в органи сечостатевої системи. Інфікування призводить до простатиту.

Простатит – запалення передміхурової залози. Одним із симптомів простатиту може бути біль в попереку. При неефективності лікування болю в попереку завжди треба враховувати стан передміхурової залози (читати більше про простатит).

Простатит згодом закінчується аденомою передміхурової залози. У свою чергу, хронічний запальний процес в простаті є одним з факторів розвитку раку передміхурової залози (читати більше про виявлення раку передміхурової залози).

Для підтвердження простатиту необхідно обстежити простату за допомогою УЗД. Причому, трансректалього УЗД (спеціальним датчиком через пряму кишку), а не УЗД через передню черевну стінку. Порівняльний аналіз цих двох методів дослідження показав досить низьку достовірність результатів при УЗД через черевну стінку.

При підозрі на аденому простати, крім УЗД дослідження, проводять МРТ передміхурової залози. Це необхідно для виключення раку простати. Епізод випадкового виявлення раку наведено в нашій попередній публікації.

Нижче наведено стандартний протокол МРТ обстеження простати. Як видно з протоколу, передміхурова залоза розбита на зони. Кожна з зон є об’єктом окремого аналізу. Виявлені структурні зміни в простаті відзначаються в протоколі. Таким чином, при виявленні онкологічного переродження простати, МРТ дослідження цього органу дозволяє зорієнтувати лікаря в край важливих питаннях:

  1. Де брати біопсію (взяття шматочка тканини простати для гістологічного дослідження і підтвердження або зняття діагнозу «Рак простати»).
  2. У ряді випадків, коректно проведене МРТ простати дозволяє зберегти орган (відмовитися від операції) і обмежитися лише консервативним (нехірургічним) лікуванням.

МРТ простати вагомо доповнює УЗД дослідження при необхідності уточнення діагнозу.

Нижче наведений стандартний протокол обстеження передміхурової залози, який використовується на сучасному МРТ томографі.

Протокол МРТ обследования предстательной железы

Перевірити передміхурову залозу. Записатися на УЗД простати.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать