ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Дисплазія і рак шийки матки. У 90% – причиною є вірус папіломи людини (ВПЛ)

Одна з найчастіших причин дисплазії і раку шийки матки – це вірус папіломи людини (ВПЛ). За статистикою плоскоклітинний рак шийки виникає в 80-85% випадків, аденокарцинома – в 12-15%. Імовірність раку в молодому віці (до 20 років) мінімальна, але до 50 років зростає в геометричній прогресії.

Деякі фактори ризику виникнення раку шийки матки при наявності в організмі ВПЛ:

Як попередити дисплазію, рак шийки матки і прямої кишки?

Вірус Папіломи Людини (HPV-Human Papillomavirus) є одним з найбільш поширених вірусів в світі. Саме він нерідко викликає рак.

Трохи статистики:

 • 90% причиною розвитку раку шийки матки у жінок,
 • 90% раку прямої кишки у чоловіків,
 • 70% раку порожнини рота і гортані обох статей,
 • 65-70% раку вульви і піхви,
 • 50% раку статевого члена.

Вірус Папіломи може викликати після зараження такі захворювання як у чоловіків, так і у жінок:

 • дисплазія шийки матки,
 • генітальні бородавки (гострі кондиломи),
 • різні шкірні бородавки,
 • бородавки в гортані і на голосових зв’язках.

Ця група вірусів включає в себе більше ніж 100 видів різного ступеня онкогенності (схильності до пухлин).

Зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ)

Вірус є дуже поширеним і легко передається через дотики, контакт шкіри і слизових статевих органів. Він дуже поширений у всіх активних в сексуальному відношенні верстви населення. Важливо розуміти, що в кров, інші тканини і органи ВПЛ не проникає. Він розмножується в шкірі, в її глибоких шарах. Зараження відбувається без будь-яких зовнішніх ознак. Заражена людина не знає про те, що вона може передавати вірус іншим людям. Використання презервативів захищає від зараження венеричними хворобами, але не від вірусу ВПЛ. Презерватив в більшості випадків надягається вже після початку статевої гри. При цьому презерватив не покриває повністю всю область геніталій.

Вірус не проявляє себе у більшості заражених людей. Від зараження вірусом і до клінічних проявів проходить від декількох тижнів до 30 років. До 50 років вірусом ВПЛ інфіковано близько 50% жінок. Тип вірусу ВПЛ і стан імунної системи визначають швидкість розвитку і характер прояву цього захворювання.

Як проявляє себе вірус ВПЛ?

 • незвичайні виділення,
 • можливі свербіж і печіння в промежині, можливий сильний свербіж в промежині,
 • можливий біль при статевому акті,
 • тягнучий біль внизу живота,
 • незвичайні розростання на шкірі і слизових геніталій і в області анального отвору,

При появі таких скарг потрібно негайно звернутися до гінеколога.

Діагностика ВПЛ

Діагностика ВПЛ починається з опитування і скарг пацієнта, огляду слизових оболонок і шкіри. Далі проводиться огляд стану слизової піхви і шийки матки. Потім слід провести кольпоскопію. Обов’язково цитологічне дослідження (мазки, які в Центрі «Меддіагностика» аналізує тільки лікар!) І ПЛР дослідження на вірус папіломи людини. При наявності кондилом проводиться їх біопсія. Такий стандарт діагностики дозволяє виявити вірус, визначити його тип і ступінь злоякісності, визначити ступінь вірусного навантаження.

У стандарт профілактичного огляду завжди входить УЗД органів малого тазу (гінекологічне)

Лікування вірусу папіломи людини

В залежності від виду папіломовірусу визначається вибір тактики лікування. Лікування спрямоване на виявлення захворювання, зменшення навантаження вірусу на організм і підвищення імунітету. При такому підході, активізується власний імунітет – це ключовий фактор, який дозволяє повністю захистити організм від вірусу.

ВПЛ не викликає ознак запалення матки. Лікування не пов’язане із застосуванням протизапальних препаратів.

Профілактика інфікування ВПЛ

Первинна і вторинна профілактика від ВПЛ – це стандарт, який використовується у всьому світі. Первинна профілактика – це вакцинація населення у віці з 12 років. Вакцинуються як хлопчики, так і дівчатка. Важливо, щоб вакцинація була проведена до початку статевого життя. Також вакцинуються жінки.

Вторинна профілактика ВПЛ – це скринінг гінекологічний. Він включає огляд, профілактичні цитологічні дослідження і при необхідності розширену кольпоскопію шийки матки. Все це проводиться при щорічному профілактичному гінекологічному огляді.

Де провести профілактику і де лікувати ВПЛ?

Важливо! Шийка матки – зона підвищеного ризику у жінок. Тому, щорічні профілактичні огляди є потужним фактором недопущення онкології з боку гінекологічної сфери.

Перевірити стан гінекологічних органів жінки з метою попередження раку, включаючи стан шийки матки і наявності папілом (вірус ВПЛ) можна у гінеколога в Києві, за адресою: Провулок Будівельників, дом.4 в гінекологічному відділі Центру «Мкддіагностіка». Лівий берег, 250 метром від метро Дарниця.

Записатися до гінеколога (Київ) можна за телефонами, вказаними в шапці сайту.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать