ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Передміхурова залоза (простата). Як зберегти здорову простату

Передміхурова залоза (простата) – один з найбільш вразливих органів у чоловіків.

Простата – залоза. Вона складається з двох частин. Кожна частка містить в собі 20-30 залозок. Кожна з цих залозок має проток. Протоки відкриваються в просвіт сечовипускального каналу.

Залози виробляють секрет, який є складовою частиною сперми. Секрет необхідний для кращого просування сперматозоїдів. Секрет містить спеціальні ферменти.

У більшості випадків захворювання передміхурової залози протікають безсимптомно. Скарги з’являються, як правило, при запущеній аденомі або раку.

Передміхурова залоза (простата)

причиною аденоми

Причиною аденоми і її переродження в рак може бути простатит. Простатит – запалення передміхурової залози, частіше інфекційного характеру. Аденома або рак простати в запущених випадках важко піддається лікуванню. Простату, уражену раком, як правило видаляють хірургічно, після чого проводять променеву терапію або хіміотерапію.

На жаль, аденома або рак простати, частіше ніяк себе не проявляють на ранніх стадіях . Найчастіше аденома або рак виявляються на пізніх стадіях і доводиться вдаватися до радикального хірургічного втручання.

Наочним прикладом може служити випадок з пацієнтом клініки «Меддіагностика». Фізично міцний і на перший погляд цілком здорова людина 70 років. Досить активний, зі збереженою статевою функцією і без будь-яких зовнішніх проблем з боку передміхурової залози. Звернувся зі скаргами на болі в області серця. При УЗД обстеженні було виявлено атеросклероз судин. Для з’ясування причин атеросклерозу провели в тому числі УЗД передміхурової залози. УЗД виявило гіперплазію (розростання залози або аденома) транзиторних зон передміхурової залози.

predstatelnaya zheleza1

Розмір аденоми був значущим – справа-13 куб. см., зліва-14 куб.см. Аденома таких розмірів, як правило, супроводжуються урологічними розладами: нічні підйоми в туалет, часткова затримка сечі та ін. В 70 років така знахідка нерідке явище і цілком могла б бути розцінена, як остаточний встановлений діагноз: аденома передміхурової залози. Зазвичай таку аденому лікують хірургічно.

Якби не одне «але»: доктор за допомогою УЗД побачив зліва в периферійній зоні передміхурової залози підозрілу ділянку, схожий на злоякісне переродження тканини (рак).

predstatelnaya zheleza2

Для уточнення діагнозу в клініці було проведено МРТ-дослідження з контрастним підсиленням. Контрастну речовину накопичилося саме в цій ділянці простати, що характерно для раку. Нижче наведені МРТ простати нашого пацієнта в різних режимах дослідження. Використання таких режимів можливо тільки на сучасному МРТ-обладнанні з високою роздільною здатністю.

Колажі 0087

Позитивною новиною для нашого пацієнта було те, що ділянку раку в простаті був обмеженим. Пухлина не виходила за межі простати, не зачіпала довколишні тканини і лімфатичні вузли. Процес був виявлений вчасно і дав шанс для життя нашого пацієнта. На такій стадії ракового переродження залози ще можливо вирішити питання локально і з мінімальними втратами.

Що було б, якби рак не виявили вчасно?

Через півроку або рік була б можливою розростання пухлини і, швидше за все, метастазування. На жаль пізні стадії раку лікуються погано і прогноз, як правило, несприятливий.

Ось така повчальна історія, яка зайвий раз показала, що за здоров’ям нудно стежити: своєчасно обстежити критичні для розвитку патології органів, включаючи передміхурову залозу.

Що чекає нашого пацієнта?

Хіміотерапія в поєднанні з променевою терапією. Безумовно, після такого лікування можна поставити крапку зі статевою функцією. А якби пацієнт був обстежений роком або два раніше, швидше за все такого плачевного результату не було б.

У медицині є постулат, який червоною ниткою відображає сподівання хворого і лікаря: хворобу легше попередити, ніж боротися з захворюванням в його розквіті.

Що потрібно для того, щоб бути здоровим і активним, щоб зберегти якість життя на довгі роки?

  1. Вступати, як надходять японці. В країні Висхідного сонця смертність від раку знизилася на 60% після впровадження обов’язкових профілактичних оглядів. Йдеться про реальних профілактичних оглядах з використанням технологічного медичного обладнання (НЕ візуальний і лінгвістичний контакт з доктором «для галочки»). У ці огляди входить і регулярне обстеження передміхурової залози.
  2. Профілактичне контрольне обстеження органів найбільш схильних до змін. До таких належать – простата у чоловіків і гінекологічна сфера у жінок, серце, судини на предмет атеросклерозу і ендоваскуліта, мозок з судинами, УЗД скринінг органів черевної порожнини, кишечник зі шлунком. Лабораторний скринінг.

Що потрібно для здоров’я простати?

  1. УЗД передміхурової залози .
  2. Загальний аналіз сечі і крові, посіви соку простати і мазків
    1. При підозрі на переродження передміхурової залози показана МРТ простати з контрастним посиленням, в більш запущених ситуаціях ПЕТ-КТ для виявлення віддалених вогнищ.

Хворобу легше попередити, ніж лікувати і рятувати

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: