ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Ерозія шийки матки, лікування і діагностика

Ерозія шийки матки, лікування і діагностика

Здоров’я сечостатевої системи у жінки – дуже важливий аспект здоров’я всього організму. Для контролю стану здоров’я жінці бажано проводити мед.огляд у лікаря-гінеколога хоч би 1 раз на рік. Існує безліч захворювань і патологічних процесів, що проходять в органах сечо-статевої системи, які жінка може практично не відчувати. Але в майбутньому дані процеси можуть негативно вплинути як на стан жінки в цілому, так і на планування і перебіг вагітності. До таких процесів можна віднести:

 • Вірусні, кістозні, онкологічні та запальні процеси внутрішніх статевих органів (яєчники, маткові труби, піхва) – папіломи, герпес, аднексити і салпінгоофоріти, полікістоз яєчників, ендометріоз, гіпоплазія і фіброміома матки
 • Порушення менструального циклу – стан, коли менструація настає з різними інтервалами. Може означати як ще не настроєних цикл (якщо це відбувається у дівчат-підлітків), так і можлива сигналізація про будь-якої патології. У цьому випадку варто звернутися до лікаря.
 • Інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) – до переліку таких захворювань входять хламідіоз, уреаплазмоз, гонорея та ін. В нинішній час лікування даних захворювань не представляє складності. Головне – вчасно обстежитися і лікуватися.

Є ще досить багато патологічних станів, але зараз ми поговоримо про ерозію шийки матки (вона ж ектопія циліндричного епітелію) – це стан, при якому на слизовій оболонці шийки матки утворюються дрібні ранки. Дана патологія є однією з найпоширеніших у світі.

Види ерозії:

 1. Справжня – тканина, що покриває шийку матки має яскраво-червоний колір і кровоточить при натисканні на неї інструментом.
 2. Проста – має гладку поверхню
 3. Хибна – гінеколог бачить зміну виду слизової. У нормі вона плоска, при ектопії стає циліндричної форми
 4. Залозоста – розтягуються протоки залоз в шийці матки
 5. Папілярна – з’являються нарости на її поверхні.

Сама по собі ерозія практично не має симптомів і з часом проходить, але, завдяки їй, в організм можуть потрапити хвороботворні мікроорганізми, які переведуть процес в хронічну форму. Як було сказано вище, ерозія може бути знайдена практично випадково під час обстеження у лікаря-гінеколога. Пацієнтка може навіть не знати про її наявність.

Які можуть бути причини даної патології?

До таких можна віднести:

 • Ранній початок статевого життя
 • Ранні вагітність та/або пологи
 • Занадто активне статеве життя
 • Зошкодження слизової оболонки
 • Збої в гормональному балансі і проблеми з імунітетом і т. і.

З якими симптомами потрібно звертатися до лікаря?

Сама по собі ерозія протікає безсимптомно. Але до неї можуть приєднуватися будь-які інші патологічні процеси, які змусять Вас звернутися до лікаря. Якщо у Вас з’явилися скарги на:

 • Рясні виділення з неприємними запахами
 • Болі внизу живота під час місячних або статевого акту
 • У виділеннях містяться сторонні включення (кров, гній і т. і.)
 • Почастішання і підвищення тривалості менструації

то обов’язково варто прийти на прийом до гінеколога, провести обстеження та лікування, щоб процес не перетік в хронічну фазу.

Як діагностувати дане захворювання?

На початку лікар-гінеколог проведе обстеження за допомогою дзеркал. Додатково може бути проведена кольпоскопія і взяття мазка з ерозованою поверхні. Важливо провести аналіз клітин тканини для точної постановки діагнозу. Також потрібно здати аналізи, щоб виключити інфекційне і вірусне ураження організму.

Яке лікування?

Ерозію шийки матки можна лікувати як хірургічно, так і безопераційно (консервативно).

1) Безопераційне лікування – це основний метод в даному питанні. Застосовуються лікарські препарати, які можна наносити безпосередньо на уражену ділянку. Якщо ж виявлені супутні інфекційні захворювання, то в процесі лікування ерозії потрібно приймати антибіотики та противірусні препарати.

2) Хірургічне лікування – в особливо серйозних випадках доводиться застосовувати інструментальні методи лікування даної патології. До таких належить:

 • Диатермокоагуляция – метод, заснований на припікання ерозивно поверхні. Після нього можливі ускладнення і поява рубцевих шрамів на поверхні шийки матки. Тому пацієнтка, якій була зроблена дана операція, повинна регулярно проходити обстеження у лікаря-гінеколога на предмет небажаних наслідків.
 • Радіохвильова хірургія – методика, заснована на обробці ерозії радіохвилями, які «висушують» пошкоджені тканини без пошкоджень і опіків.
 • Кріодеструкція – «заморожування» пошкодженої тканини за допомогою рідкого азоту. Характеризується тривалим загоєнням після проведення процедури.
 • Лазерокоагуляция – процедура, що здійснюється за допомогою лазерного променя. Лікує як поверхневі, так і глибокі ерозії.
 • Хімічна коагуляція – метод, при якому застосовуються препарати, до складу яких входять органічні кислоти.
 • Хімічна деструкція – застосовуються спец.препарати, які припікають місце патології.
 • Діатермоелектрокоагуляція – припікання пошкоджених тканин електричним струмом.
 • Діатермоконізація – електро-хірургічне висічення уражених тканин

Акції

Записаться
(044) 339-90-20
Все телефоны»