ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Статистика смертності від атеросклерозу

За статистикою, найвірогідніше причина раптової смерті – це атеросклероз судин серця і судин мозку. Наприклад, в Росії смертність від атеросклерозу коронарних судин приблизно дорівнює смертності від атеросклерозу судин головного мозку. Загальна смертність від атеросклерозу судин становить 800,9 осіб на 100 000 населення. Це найвищий показник в світі (див. діаграму нижче).

Статистика смертності від атеросклерозу

Джерело: https://ru.wikipedia.org/

Характерно те, що спочатку атеросклероз себе ніяк не проявляє. Можуть виникати головні болі, запаморочення. Але проявляти себе в повній мірі хвороба починає лише при вираженому звуженні судин. Атеросклероз судин особливо небезпечний для головного мозку і серця. Спочатку може не бути ні головного болю, ні запаморочення, ні шуму у вухах. Ні болю в серці. Головний біль, як правило, з’являється у вигляді сигнальної реакції на підвищення артеріального тиску при недостатності кровотоку мозку.

Таким чином, болі в області серця, головний біль, запаморочення, шум у вухах – частіше є пізніми ознаками атеросклерозу (коли атеросклероз вже є). У разі появи таких скарг показано детальне обстеження з обов’язковим проведенням ультразвукового атеросклеротичного тесту (читати про тест більше). У разі головного болю, запаморочення і шуму у вухах, крім атеросклеротичного тесту, проводять МРТ головного мозку з реконструкцією судин голови (процедура проводиться без контрасту). Додатково, для уточнення характеру судинної патології, проводять УЗД судин шиї і голови (доплерографія або дуплексне сканування судин). Ці два методи не є дублюючими. Вони доповнюють один одного.

При болях в серці лікар кардіолог оглядає і розпитує пацієнта, а також проводить атеросклеротичний судинний тест, електрокардіографію (ЕКГ). При наявності показань – проводиться УЗД серця і навантажувальні проби.

Що робити, якщо болить серце, а кардіограма не вказує на зміни?

Нерідко трапляється, що болі в області серця є наслідком так званої екстракардіальної (що знаходиться за межами серця) патології. Наприклад, патології хребта та реберно-хребцевих суглобів. Це так званий вертеброкардіальний синдром. Термін був введений нами в 90-х роках після детального клінічного та експериментального дослідження цієї проблеми.

  1. Gongal’skiĭ VVStechenko LA. (1994) The experimental modelling of a vertebrocardiac syndrome// Sep-Dec;40(5-6):70-7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8521994
  2. Гонгальський В.В.(1992) Динамiка ультраструктурних змiн у мiокардi при ротацiйному пiдвивиху грудного хребця // I-й Український з’їзд рефлексотерапевтiв i мануальних терапевтiв. – Львiв, С.13.
  3. Gongalsri V.V. (1992) Chenges in the muscular tissue with vertebrogenic myofascial syndromes// Neurophysiology. Vol.24.-No.3.-P.298-366. (соавт. Andreenko T.V.).
  4. Gongalsri V.V. (1992) Spinal cord neurothrophyc desorders in spinal motional segment subluxation// Neurophysiology. Vol.24.-No.6.-P. 667-672.(соавт. Kuftireva T.P.). https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1494378
  5. Гонгальський В.В. (1992) Експериментальне моделювання ураження нервової і судинної систем при остеохондрозі хребта // Актуальнi питання використання лабораторних тварин в медікобiологiчніх дослiдженнях: Матеріали науково-практичної конференції. – Чернiвцi, Т.2.-с.157-158.

За таких обставин має бути виявлено джерело болю, який симулює біль в області серця. Найчастіше – це опорно-руховий апарат або міжреберні нерви. Тут показано клінічне та інструментальне обстеження. Обсяг обстеження визначає лікар в момент консультації після проведення певних ортопедичних і неврологічних проб.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать