ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Сверблячка статевих органів у жінок: причини, діагностика та лікування

З проблемою свербіння і печіння в промежині хоча б раз у житті стикалася кожна жінка. Оскільки цей стан носить інтимний характер, говорити про нього відкрито готові далеко не всі представниці прекрасної статі. Неприємні відчуття настільки сильні, що у жінки виникає бажання розчесати свербляче місце. Розчісування веде до травмування інтимної зони, великих і малих статевих губ, що не вирішує проблему, а лише погіршує її. В цьому випадку до сильного свербіння в промежині приєднуються вторинні бактеріальні інфекції.

У більшості випадків свербіж в інтимній зоні легко і швидко лікується, без ускладнень. Однак неприємні відчуття можуть бути симптомом серйозного гінекологічного захворювання або ЗПСШ, тому ігнорувати такі прояви не можна. Лікування патології ґрунтується на виявленні та усуненні причин, чим успішно займаються фахівці лікувально-діагностичного центру «Меддіагностика» в Києві.

Причини, що легко усуваються

Медикам відомо кілька причин сверблячки в області промежини. Проблема може бути викликана одним або цілою низкою несприятливих чинників.

  1. Тісна, синтетична нижня білизна. Популярні нині мініатюрні стрінги сильно натирають інтимну зону, травмуючи великі статеві губи і промежину. Синтетичні тканини перешкоджають нормальному повітрообміну і не вбирають виділення, в результаті чого під білизною створюється парникове середовище, сприятливе для розвитку патогенних мікроорганізмів.
  2. Неправильне використання гігієнічних прокладок, застосування вагінальних тампонів. Від тампонів по можливості слід відмовитися, вони призначені тільки для ситуацій, коли без них ніяк не можна. Прокладки під час менструацій потрібно міняти не рідше, ніж через 3-4 години. При рясних виділеннях це робиться ще частіше. Щоденними прокладками, як і тампонами, користуються тільки в міру необхідності.
  3. Недотримання правил гігієни інтимної зони теж може стати причиною сверблячки в промежині у жінок. Гігієнічні процедури для статевих органів жінка повинна здійснювати два рази на день і щодня міняти нижню білизну. Для підмивання слід використовувати спеціальні НЕ лужні засоби, які не порушують природну мікрофлору піхви.
  4. Спровокувати неприємний симптом можуть антибактеріальні препарати, що знищують лактобактерії. Лактобацили необхідні для підтримки в піхві кислого середовища, що перешкоджає розвитку патогенних мікроорганізмів.
  5. Дискомфорт в промежині може бути алергічною реакцією організму на протизаплідний препарат, свічки, лубрикант або мастило презервативів, на харчові продукти і навіть на сперму статевого партнера.

До провокуючих факторів належать стреси, страхи, хронічна втома, період менопаузи, що супроводжується сухістю піхви.

Сверблячка в інтимній зоні може бути викликана кандидозом. У побуті цю патологію називають «молочниця». Для кандидозу типовий стрімкий розвиток в піхві грибкової флори, яка в невеликій кількості присутня у кожній здоровій жінці. Серйозних наслідків для здоров’я молочниця не несе, але доставляє жінці чимало неприємних хвилин. Виникає захворювання через падіння імунітету, пережитого стресу, тривалого прийому антибіотиків, недотримання гігієни та ін.

Зуд половых органов у женщин

ЗПСШ (захворювання, що передаються статевим шляхом)

Причиною появи сверблячки в промежині є захворювання, що передаються статевим шляхом. Серед них найбільш поширені такі патології: гонорея, уреаплазмоз, трихомоніаз, хламідіоз, сифіліс. Це вже не нешкідлива молочниця, а серйозні венеричні хвороби, що призводять до безпліддя, запальних процесів в інших органах. Для кожної патології характерні свої клінічні прояви, серед яких присутній симптом печіння та свербежу в інтимній зоні. Болісний, що обпалює свербіж свідчить про стрімке поширення інфекції, що вимагає негайної діагностики та призначення адекватного лікування.

Симптоми

Сверблячка промежини сама по собі вже є симптомом, але до неї приєднуються і інші клінічні прояви:

  • вагінальні виділення самого різного характеру, аж до кров’яних;
  • висип на великих і малих статевих губах;
  • неприємний запах від статевих органів навіть при частому їх митті;
  • тягнучі болі внизу живота і в промежині;
  • відчуття присутності в піхві чужорідного тіла.

Симптоми ці можуть бути легкими і досить сильними – болісними. Інтенсивність больових відчуттів може змінюватися в залежності від фази менструального циклу.

Сверблячка в промежині – лікування

Лікування сверблячки і печіння в промежині передбачає комплексний підхід. Фахівці лікувально-діагностичного центру «Меддіагностика» спочатку з’ясовують причину проблеми, для чого направляють пацієнтку на апаратну і лабораторну діагностику. Результати досліджень дають чітке уявлення про етіологію захворювання і стадії його розвитку, що дозволяє лікарю призначити жінці адекватну терапевтичну схему.

Під комплексним лікуванням мається на увазі курсовий прийом медикаментів, сеанси психотерапії (якщо проблема спровокована психогенними факторами), фізіопроцедури, усунення харчових і лікарських алергенів. Вартість першого візиту і подальших відвідувань дивіться в прейскуранті. Ціни в нашому центрі доступні, а лікування ефективне.

Ціна на послуги

Записатися до гінеколога Центр «Меддіагностика», м. Київ, лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок 4. Місцезнаходження на карті

Діагностика і лікування в одній будівлі.

Записаться на приём Как проехать

Лікарі

Мохонь Людмила Іванівна
Акушер-гінеколог, Лікар УЗД-діагностики

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать