ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Невротичний біль

Природа передбачила спеціальні охоронні «блокпости» у спинному та головному мозку, своєрідні фільтри. Фільтри аналізують болючі імпульси. Імпульси повинні досягти певної інтенсивності (порога), щоб пройти через біологічний фільтр (пробити цей фільтр). Теоретично відсутність таких фільтрів призвела б до того, що сприймалося б будь-яке, навіть незначне роздратування, як біль. Мозок не переробив би такого потоку інформації та супутніх емоцій. Організм відсікає масу непотрібних імпульсів, які важливі йому. Пропускає лише інтенсивні сигнали, такі як біль.

Відчуття болю – охоронна реакція, яка говорить мозку про небезпеку та необхідність вживати заходів. До таких фільтрів належить т.зв. желатинозна субстанція спинного мозку та стовбура головного мозку. Вона «відсікає» непотрібні (зайві) відчуття і пропускає лише сильні, значимі організму імпульси. Існують і центральні фільтри. Усі фільтри формують поріг больової чутливості. Зниження цього порога буває за психологічних проблем у людини. У цьому випадку фізіологічні (не болючі) імпульси можуть викликати відчуття болю (невротичний біль), при якому навіть слабка інформаційна фізіологічна (не больова) імпульсація посилюється, перекручується і сприймається, як біль, у тому числі і головний біль.

Доктор медичних наук, професор НМУ

Гонгальський В.В,

Ефективним лікування може бути лише за правильного діагнозу. Діагностика та лікування проводиться у Центрі «Меддіагностика».

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати