ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Больова м’язово-фасціальна дисфункція

БМФД – больова м’язово-фасціальна дисфункція є больовими відчуттями, що виходять з місць прикріплення м’язів в області скальпу, обличчя, шиї. Механізми виникнення болю при БМФД найчастіше подібні до формування міогелозів, а також з нейроостеофіборазми – хворобливими ущільненнями місць прикріплення м’язів. Найчастіше – це локальні запальні процеси в області прикріплення м’язів, які виникають або через перенапругу (головний біль напруги), або через запальні специфічні процеси в цих зонах. Причини останніх необхідно шукати, переважно шляхом лабораторних досліджень з урахуванням клінічних аналізів.

Важливою є пальпація для визначення локальних тригерних (больових) пунктів.

Враховуються місця виходів нервів обличчя та шиї, місця прикріплення самих м’язів.

Больова м'язово-фасціальна дисфункція

У формуванні БМФД бере участь трійчастий нерв – основний носій нервових волокон больової чутливості (див. про трійчастий нерв більше). У формуванні БМФД беруть участь вегетативні нервові волокна, які мають відношення до вегетативних ганглій та пронизують усі тканини обличчя.

Іншими словами, БМФД – це лицьовий біль з можливими багатьма, в першу чергу – судинними, вегетативними та неврологічними. Тому в основі діагностики БМФД лежить докладний неврологічний огляд, МРТ голови для виключення несподіванок з боку головного мозку та черепа, дослідження судин (МРТ, УЗД). Причому УЗД – з функціональними пробами.

Тільки після адекватної діагностики можна диференційовано підійти до лікування БМФД.

“Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі” . Або стосовно конкретного захворювання: “Діагностика та лікування проводиться в Центрі “Меддіагностика”.

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати