ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Діагностика головного болю, включаючи мігрень

Розуміння процесів, які в кожному конкретному випадку запускають головний біль, допомагає лікареві впливати на причину болю або, принаймні, на вторинні механізми її формування. Тому, достатня діагностика визначає ефективність лікування. Більш того, під маскою будь головного болю може ховатися і грізне захворювання, таке як менінгіт, інсульт, пухлина мозку.

Визначити характер головного болю (мігрені зокрема), а також виявити схильність до виникнення головного болю можна за допомогою дослідження судин голови та шиї. Для цього, крім МРТ головного мозку, використовують МРТ – реконструкцію судин голови та шиї. МРТ голови необхідно для визначення змін в головному мозку, виключення небезпечних захворювань, таких як інсульт, пухлина; уточнення особливостей будови черепа. МРТ реконструкція судин голови дозволяє бачити всю мережу великих і середнього діаметра судин, показує їх вроджені і деякі набуті зміни. Дефіцит кровотоку головного мозку нерідко визначається саме завдяки МРТ реконструкції судин шиї та головного. Слід зазначити, що дефіцит кровотоку у вигляді недорозвинення або спазму судин мозку – досить часто виявляється патологія. По ній можна навіть прогнозувати розвиток судинних відхилень головного мозку в майбутньому і робити своєчасні профілактичні заходи.

Для уточнення особливостей кровотоку і його резервів (те, на що можна впливати при проведенні лікування), проводять УЗД (доплеросонографія) судин шиї і голови з функціональними пробами. У перелік стандартних проб входить оцінка резервів компенсації кровотоку в різних судинних басейнах головного мозку. УЗД проби з впливом на окремі судини, що живлять мозку показують прихований дефіцит кровопостачання. До таких проб, в тому числі, відноситься уточнення кровотоку в хребетних артеріях при рухах голови (показано на малюнку нижче).

Уточнение кровотока в позвоночных артериях при движениях головы

Оцінюється об’ємний кровотік головного мозку, уточнюються характер порушення відтоку з порожнини черепа, а також багато інших показників, вкрай необхідні для встановлення діагнозу при судинної патології мозку і, зокрема, при головному болю. Важливим діагностичним показником є ​​стан кровотоку очей і вмісту очниць (т.зв. трансорбітальний перегляд очниць – кровотік очей і тканин очниць)

Трансорбитальный просмотр глазниц - кровоток глаз и тканей глазниц

Це метод дозволяє уточнити стан мікроциркуляції головного мозку, він є важливим компонентом діагностики при будь головного болю, включаючи мігрень. Справа в тому, що кровотік в очах повторює кровотік в периферичних судинах головного мозку. Досліджуючи судини очі, можна «заглянути» всередину мозку і побічно оцінити мозковий кровотік.

Оцінка ряду показників кровотоку при доплеросонографіі судин голови та шиї з обов’язковими функціональними пробами дозволяє нам цілеспрямовано і ефективно впливати на різні ланки кровотоку мозку. Такі дослідження незамінні для усунення нападів мігрені або отримання тривалі ремісії.

Важливим компонентом діагностики є оцінка ендотеліальної дисфункції, стану судинної стінки, уточнення причин дисфункції ендотелію (внутрішньої вистилки судин мозку) ..

Оскільки причиною порушення мозкового кровотоку може бути шийний відділ хребта, можливо, знадобиться його рентгенографія, а також – МРТ шиї.

Увага! МРТ і рентген шийного відділу хребта несуть абсолютно різну інформацію і не дублюють один одного, а тільки доповнюють.

Важливо провести лабораторні дослідження для виключення запальних складових головного болю.

 

Акції

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: