ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування прозопалгій (біль в обличчі)

При лікуванні болю в обличчі традиційно (у неврології) використовують насамперед антиконвульсанти (протиепілептичні препарати), антидепресанти разом, нестероїдні протизапальні препарати. На жаль, одна медикаментозна терапія зменшує біль, але, як правило, не позбавляє остаточно пацієнта страждань.

Відомий набір методів рефлекторного впливу на уражений нерв із використанням різної конструкції аплікаторів, локальних ін’єкцій у куркові зони (за їх наявності). Різновидом таких впливів є т.зв. RANC (The Resroration Aktiviy of Nerve Centers), стимуляційні методи (електронейростімулція), методи рефлекторного впливу з використанням ультразвуку, лезеротерапії, магнітотерапії, магнітолазера та ін. Всі вони певною мірою полегшують стан, але не повністю прибирають біль.

Відомі спроби радіочастотної абляції (денервації) нервів. Наприклад, денервація трійчастого нерва шляхом пункції через овальний отвір. Використання такого методу передбачає руйнування провідників больової чутливості. На жаль, не можна це зробити ізольовано, не порушивши сам нерв, що несе певну функцію. Наприклад, таке лікування язикоглоткового нерва може порушити функцію ковтання. При радіочастотному вплив на глоткові нерви пацієнт може втратити голос, можливі порушення серцевої діяльності, т.к. глотковий нерв розташований поруч із блукаючим. Обидва нерви функціонально та анатомічно пов’язані між собою. При цьому блукаючий нерв є ключовим у регуляції серцевої діяльності. Його стимуляція може порушити роботу серця. Тому,

Якщо судина здавлює трійчастий нерв, показано хірургічне відсунення судини (частіше внутрішньої сонної артерії) від трійчастого нерва. Хоча за відсутності явної аневризми складно діагностувати таку патологію. У разі аневризми показано її хірургічне лікування. Статистику результативності таких складних хірургічних втручань у доступній нам літературі знайти не вдалося.

За відсутності небезпечних життя захворювань (пухлина, аневризма судини та інших.), перед прийняттям рішення про оперативному лікуванні потрібно постаратися вирішити питання без хірургії. Український інститут м’язово-скелетної медицини та неврології успішно провів клінічну апробацію низки методом нехірургічного розвантаження нервів (NSNU – The None Surgical Unloading of Nerves), які беруть участь в іннервації обличчя (за їх невралгії). У ряді випадків успішно використовується метод краніорецепції для усунення таких лицьових болів, як м’язово-тонічний фасціальний біль, міогелози області обличчя, деякі види невротичного болю. Спочатку розробки належали до т.зв. симпаталгіям (Біль вегетативного характеру). Нами були отримані дуже обнадійливі результати в області нехірургічного лікування язикоглоткового, під’язикового та гортанних нервів (верхнього та нижнього. Хоча, нижній гортанний переважно руховий та бере участь в іннервації органів шиї, а не обличчя; може викликати біль у шиї). Також нам вдається впоратися із симпаталгіями в області обличчя після невриту лицевого нерва.

У будь-якому випадку, перший крок до вирішення проблеми болю в обличчі – це адекватна діагностика патології з використанням клінічних методів (опитування, анамнез, огляд, пальпація, функціональні проби) та апаратної діагностики (МРТ, діагностика стану судин за допомогою МРТ та УЗД, рентген, лабораторія та ін. за показаннями)

Ефективним лікування може бути лише за правильного діагнозу. Діагностика та лікування прозопалгій (лікування болю в обличчі) проводиться у Центрі «Меддіагностика».

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати