ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Простатит – запалення передміхурової залози

Простатит – запалення передміхурової залози, найчастіше інфекційного характеру.

Простатит протікає з болями чи дискомфортом унизу живота. Хоча можливі варіанти безсимптомного перебігу простатиту. Наприклад, присутність у сечостатевій системі бактерій, які не викликають будь-яких відчуттів. Специфічні ферменти цих бактерій блокують запалення. Такі простатити називають безсимптомними. До таких мікроорганізмів відносяться, наприклад, вірусо-бактерії типу гальправіозів (хламідія, вікоплазма, уреаплапзму та ін.). Ці бактерії живуть як на слизовій оболонці, так і в клітинах слизової оболонки статевих органів, мігруючи туди-сюди. Їхня присутність людина може не відчувати. До речі, такі чужорідні для людини мікроорганізми можуть спровокувати різні болі, включаючи біль у спині та суглобах. При цьому з боку простати відчуттів може не бути. Невилікуваний простатит з часом веде до аденоми і миє навіть приводити до раку.

Щоб уникнути аденоми чи раку простати, слід епізодично перевірятися. Найбільш доступний і точний спосіб діагностики простатиту – це УЗД простати у чоловіків. Причому УЗД простати через передню черевну стінку пов’язаний з великою часткою діагностичних помилок. Найбільш точний метод – УЗД простати трансректальний: спеціальний тонкий датчики вводять у пряму кишку. Робоча частина датчика підводиться безпосередньо до простати. Наприклад, рак передміхурової залози у нашого пацієнта, напевно, був би пропущений при використанні УЗД через черевну стінку.

Читати більше про УЗД органів малого тазу .

Причина простатиту уточнюється лабораторно. У ряді випадків необхідно провести додаткові дослідження – МРТ із контрастуванням або КТ (комп’ютерну томографію). Читати: як зберегти здорову простату?

Записатися на прийом Як проїхати
Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записатись
Зателефонувати
Як проїхати