ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Біль в промежині, деякі загальні відомості

Біль в промежині асоціюють з жінками і місячними. Швидше за все плутаючи поняття з болем внизу живота.

Біль внизу живота – зовсім окрема тема, яка частіше має відношення до гінекології, зокрема до запальних захворювань в гінекології (запалення сечостатевих органів у жінок), передменструального синдрому, до циститу і ін.

Болі в промежині або неприємні відчуття в цій галузі у чоловіків частіше свідчать про проблеми з простатою (передміхурової залозою) або розташованих поруч органів. Болі при гострому запаленні простати пульсуючі, можуть віддавати в задній прохід, головку статевого члена, в крижі і куприк.

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Можливі причини болю в промежині

Перераховані нижче захворювання можуть бути причиною ваших скарг на біль в промежині:

 1. Гострий або хронічний простатит. При гострому простатиті болі носять різкий, пульсуючий характер, віддають в задній прохід, крижі, головку статевого члена. Гострий процес може супроводжуватися болем внизу живота, який віддає в промежину. При хронічному простатиті болі не інтенсивні, тривалі. Характерний тягнучий біль в промежині.
 2. Везикуліт – запалення насінних бульбашок. Найчастіше таке запалення супроводжує запалення передміхурової залози, уретрит, епідидиміт та ін.) і обумовлено інфекцією.
 3. Уретрит – запалення уретри, викликане чужорідною інфекцією. Болі супроводжуються відчуттям печіння при сечовипусканні, тяжкістю внизу живота. Паралельно може бути запалення насіннєвого горбка (коллікуліт) розташованого в задньому відділі уретри. Уретрит і коллікуліт супроводжуються болем в промежині.
 4. Куперит – запалення луковично-уретральної залози. Відчувається невеликий біль в промежині, що посилюється під час дефекації і в положенні сидячи.
 5. Гнійний простатит – гнійне запалення передміхурової залози.
 6. Посттравматичні болі в промежині – наприклад при переломі тазу і пошкодженні нервових стовбурів, які іннервують промежину.

Перераховані вище види патології супроводжуються болем в промежині.

Болі в промежині можуть бути викликані м’язово-скелетною патологією:

 1. Кокцігодінія – артралгія (суглобовий біль) крижово-куприкового зчленування
 2. Велика кількість можливих ентезитів – запалення прикріплення м’язів в області тазу (міофасціальний синдром м’язів тазового днища)

a. Ентезіт м’язів, що піднімає анус 

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

b. Ентезіт клубово-куприкового м’яза

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

с. Ентезіт лобково-куприкового м’яза
в. Ентезіт лобково-ректального м’яза

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Причиною болю в промежині можуть бути нейропатії з невралгіями нервів області промежини

 1. Невралгія куприкового сплетіння
 2. Невралгія параректальних (навколопрямокішківних) нервів.

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Схема іннервації прямої кишки. Світле забарвлення мають симпатичні нерви; чорне – парасимпатичні:

1.Нижній брижковий ганглій. 2. Вузли прикордонного симпатичного стовбура. 3. Верхнє гемороїдальне сплетення. 4. N. hypgasteicus, що йде в малий таз поруч із середньою крижовою артерією. 5. Коріння крижових нервів. 6. Сороміцький нерв. 7. Нижній гемороїдальний нерв.

 1. Нейропатія статевого нерву. Може виникати після різного роду гінекологічних маніпуляцій. Тому виникає частіше такий біль в промежині у жінок.
  Можлива травма статевого нерву після їзди на велосипеді (особливо у спортсменів велосипедистів, які проводять багато часу на сідлі), що супроводжується різкими болями в промежині.

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Здавлювання статевого нерву в каналі Алкока, як показано на малюнку нижче, дає односторонній гострий біль в промежині.

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Діагностика і лікування нейропатії статевого (сороміцького) нерву.

Промежина має складну іннервацію.

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Чутливі нерви промежини:

1.Ratnus perineus n. cutaneus femoris posterioris. 2. Nn. hemorrhoidales inferiores. Nn. anococcygei. 4. Nn. perinei. 5. Nn. scrotales posteriores. Джерело ілюстрації

Варіантів болю в промежині може бути багато. Для ефективного лікування потрібна точна діагностика причини болю в промежині.

Діагностика болю в промежині

Клінічна симптоматика безумовно важлива. Її первинно враховує лікар гінеколог або уролог. Ключова діагностична процедура – це ручне обстеження (вагінальне обстеження) жінки і трансвагінальне УЗД.

У чоловіків перевіряється передміхурова залоза і придатки. При наявності запалення проводиться лабораторне обстеження для уточнення причини запалення.

У разі наполегливих болів в промежині, показана консультація невролога. Тому, що невралгії і нейропатії області промежини – це питання не тільки гінекологічне, але і неврологічне. Тому таких пацієнтів повинні дивитися і гінеколог (уролог), і невролог, з урахуванням іннервації промежини.

Біль в промежині: причини, діагностика та лікування в Києві

Ілюстрація з сайту: https://meduniver.com/

При болі в промежині показані рентген хребта і рентген кісток таза. МРТ попереку і тазу дозволить уточнити діагноз і виключити небезпечні і складні захворювання, такі, як наприклад, онкологія.

Лікування болів в промежині

Тактика лікування будується на результатах обстеження та встановленого діагнозу.

Урологічна і гінекологічна патології лікуються відповідними фахівцями.

У разі неврологічних проблем – підключається невролог, який може проводити локальну протизапальну терапію, голкотерапію, медикаментозну абляцію нервових стовбурів, загальну медикаментозну терапію, яка використовується в неврології.

Хірургічне лікування проводиться в разі відсутності ефекту від консервативного лікування і при наявності на те показань.

Де в Києві діагностувати і лікувати біль в промежині

Діагностика та лікування болю в промежині і інших гінекологічних і неврологічних захворювань проводиться в Центрі «Меддіагностика»,

г. Киев, лівий берег, 250 метром від метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок 4.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать