ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Артрит

Артрит – це термін, що позначає запалення суглоба. Спочатку при артриті запалюється капсула суглоба і його синовіальна оболонка. Відбуваються зміни в субхондральній пластині і підлеглій кістки. Поступово в процес втягується суглобовий хрящ.
bezym333yannyy (2) 300 307
Клінічно артрит проявляється болем, набряком, обмеженням рухів в суглобі, локальним підвищенням температури і гіперемією (почервонінням) шкіри над суглобом. Характерно, що біль при артриті найчастіше проявляється вранці у вигляді ранкової скутості. В цей час рухи в суглобі болючі і скуті. Для приведення суглоба «в робочий стан» потрібен час – 30 хвилин і більше. При початкових стадіях захворювання час ранкової скутості може бути і меншим.

Артрит

Діагностика

Діагностують артрит на підставі клінічної картини, характерних скарг хворого, огляду, проведення клінічних проб. З об’єктивних методів діагностики артриту важливо провести УЗД суглоба. За допомогою цього методу можливо визначити кількість синовіальної рідини в суглобі, стан синовіальної оболонки, стан субхондральних пластин, висоту суглобового хряща. Ключове місце в діагностиці артриту займають лабораторні дослідження, які можуть показати запалення і, в більшості випадків, дозволяють визначити характер і джерело запального процесу. Проведення МРТ полегшує встановлення діагнозу.

Будь-який запальний процес в суглобі бажано діагностувати на ранньому етапі його розвитку. Це дозволить вжити своєчасних заходів і не дати розвинутися артриту і зберегти суглоб. Тому рання діагностика при артриті надзвичайно важлива. І в цьому допомагає УЗД суглобів.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Цифровий рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU

Діагностика і лікування в центі "Меддіагностика" проводяться в одній будівлі.

Артрити можуть розвиватися внаслідок травми або перевантаження cустава. Артрити інфекційні виникають при проникненні інфекції безпосередньо в суглоб (стафілококової, туберкульозної, бруцелльозної, гонококової, сифілітичної, хламідійної і ін.).

Артрит може бути результатом неправильних аутоімунних реакцій організму, коли тканини суглоба сприймаються імунною системою людини, як чужорідні. Інфекція, що оселилася поза суглобом в будь-якій іншій частині організму, може викликати так звані реактивні зміни в суглобі. Існують ще обмінні артрити – так звані “Хвороби накопичення”. Наприклад, порушення обміну сечової кислоти при подагрі або обміні кальцію при псевдоподагрі (хондрокальциноз, пірофосфатний артрит).

Найбільш серйозні і з часом інвалідизуючі зміни в суглобі викликає ревматоїдний артрит.

Лікування артриту

Завдання лікаря встановити точний діагноз і призначити відповідне лікування артриту. Завдання хворого полягає в тому, щоб вчасно звернутися за допомогою до медичного закладу при появі перших, навіть мінімальних скарг для діагностики артриту. Завжди потрібно пам’ятати, що будь-який тривалий запальний процес в суглобі незмінно призводить до розвитку артрозу. Причому від початку артриту до розвитку артрозу можуть пройти як роки, так і кілька місяців. Причина цього – погане харчування набряклого хряща. У будь-яку набряклу тканину погано проникають всі речовини, в тому числі і поживні. Будь-який не усунений набряк хряща або субхондральної пластини є передвісником руйнування хряща – тобто артрозу.

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Артрит в першу чергу потрібно диференціювати з артрозом, лігаментітом, тендовагинітом, навколосуглобовим бурситом. Не можна забувати про стан вен, наприклад нижньої кінцівки, запалення яких (флебіт) може бути схоже на артрит суглоба.

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика і лікування артриту проводиться в Центрі «Меддіагностика», що розташований по провулку Будівельників, будинок 4, лівий берег, 250 м від метро Дарниця.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології
www.gongalsky.com.ua

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать