ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Артрит

Артрит – це термін, що позначає запалення суглоба. Спочатку при артриті запалюється капсула суглоба і його синовіальна оболонка. Відбуваються зміни в субхондральній пластині і підлеглій кістки. Поступово в процес втягується суглобовий хрящ.
bezym333yannyy (2) 300 307
Клінічно артрит проявляється болем, набряком, обмеженням рухів в суглобі, локальним підвищенням температури і гіперемією (почервонінням) шкіри над суглобом. Характерно, що біль при артриті найчастіше проявляється вранці у вигляді ранкової скутості. В цей час рухи в суглобі болючі і скуті. Для приведення суглоба «в робочий стан» потрібен час – 30 хвилин і більше. При початкових стадіях захворювання час ранкової скутості може бути і меншим.

Артрит

Діагностика

Діагностують артрит на підставі клінічної картини, характерних скарг хворого, огляду, проведення клінічних проб. З об’єктивних методів діагностики артриту важливо провести УЗД суглоба. За допомогою цього методу можливо визначити кількість синовіальної рідини в суглобі, стан синовіальної оболонки, стан субхондральних пластин, висоту суглобового хряща. Ключове місце в діагностиці артриту займають лабораторні дослідження, які можуть показати запалення і, в більшості випадків, дозволяють визначити характер і джерело запального процесу. Проведення МРТ полегшує встановлення діагнозу.

Будь-який запальний процес в суглобі бажано діагностувати на ранньому етапі його розвитку. Це дозволить вжити своєчасних заходів і не дати розвинутися артриту і зберегти суглоб. Тому рання діагностика при артриті надзвичайно важлива. І в цьому допомагає УЗД суглобів.

Устаткування Центру для діагностики

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Артрити можуть розвиватися внаслідок травми або перевантаження cустава. Артрити інфекційні виникають при проникненні інфекції безпосередньо в суглоб (стафілококової, туберкульозної, бруцелльозної, гонококової, сифілітичної, хламідійної і ін.).

Артрит може бути результатом неправильних аутоімунних реакцій організму, коли тканини суглоба сприймаються імунною системою людини, як чужорідні. Інфекція, що оселилася поза суглобом в будь-якій іншій частині організму, може викликати так звані реактивні зміни в суглобі. Існують ще обмінні артрити – так звані “Хвороби накопичення”. Наприклад, порушення обміну сечової кислоти при подагрі або обміні кальцію при псевдоподагрі (хондрокальциноз, пірофосфатний артрит).

Найбільш серйозні і з часом інвалідизуючі зміни в суглобі викликає ревматоїдний артрит.

Лікування артриту

Завдання лікаря встановити точний діагноз і призначити відповідне лікування артриту. Завдання хворого полягає в тому, щоб вчасно звернутися за допомогою до медичного закладу при появі перших, навіть мінімальних скарг для діагностики артриту. Завжди потрібно пам’ятати, що будь-який тривалий запальний процес в суглобі незмінно призводить до розвитку артрозу. Причому від початку артриту до розвитку артрозу можуть пройти як роки, так і кілька місяців. Причина цього – погане харчування набряклого хряща. У будь-яку набряклу тканину погано проникають всі речовини, в тому числі і поживні. Будь-який не усунений набряк хряща або субхондральної пластини є передвісником руйнування хряща – тобто артрозу.

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Артрит в першу чергу потрібно диференціювати з артрозом, лігаментітом, тендовагинітом, навколосуглобовим бурситом. Не можна забувати про стан вен, наприклад нижньої кінцівки, запалення яких (флебіт) може бути схоже на артрит суглоба.

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі. Діагностика і лікування артриту проводиться в Центрі «Меддіагностика», що розташований по провулку Будівельників, будинок 4, лівий берег, 250 м від метро Дарниця.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології
www.gongalsky.com.ua

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать