ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Гінекологічні захворювання

Захворювання жіночих статевих органів – це проблема, з якою стикається будь-яка жінка. Чому так відбувається?

специалисты

Найчастіші причини статевих жіночих захворювань

Якщо виділити найчастіші причини гінекологічних захворювань, то, здавалося б, при всій складності жіночої статевої системи, найчастіше гінекологічні хвороби залежать від гормональних відхилень та від тієї флори, яка потрапляє до жіночих статевих органів.

Проблема в тому, що навколишнє середовище є досить агресивним. Це і стреси, і порушення сну, і постійні турботи, які посилюють стресовість організму, це мікроби в басейні, в річці, в джакузі, у партнера, в місцях загального користування, на предметах гігієни, наприклад, на загальному рушнику та багато іншого.

Жіночі гінекологічні захворювання часто є наслідком, наприклад, хронічного стресу. Пережитий стрес запускає саму лабільну систему організму – гіпофіз та надниркові залози. Той самий гіпофіз, який регулює функцію яєчників та бере участь у підтримці циклічності гормональних процесів у жінок. Приводів для виникнення гінекологічних хвороб досить багато.

Найпоширеніші гінекологічні захворювання

Найпоширенішими жіночими патологіями вважаються пухлини матки, ІПСШ, ендометріоз, нездатність до зачаття.

Безпліддя

Проблема поширена не лише в Україні, а й у всьому світі. Складнощі під час планування вагітності виникають близько у 7-10% жінок. У деяких країнах цей рівень сягає 15%. Такі показники сприяють погіршенню демографічної ситуації. Безплідними визнаються пари, які не можуть зачати протягом року статевого життя без запобігаючих засобів.

Деякі пари відкладають похід до лікаря на довгі роки, через що шанс на народження дитини знижується в декілька разів.

Виявити причину безпліддя при первинному огляді практично неможливо. Потрібне комплексне обстеження, яке у клініці «Меддіагностика» у Києві (Лівий берег) виконується у найкоротші терміни. Визначити причину жодним із способів що є у клініці не вдається у 15% випадків. Таким пацієнтам ставиться діагноз “безпліддя невстановленого генезу”.

Інфекції

Жіноча статева система є менш стійкою перед патогенними мікроорганізмами.

Хламідіоз
Хламідіоз вважається найпоширенішим захворюванням у жінок.

ІПСШ вважаються однією з найчастіших причин звернення пацієнтів до гінеколога. Відомо близько 20 видів інфекцій, що передаються при статевих контактах. Найпоширенішими вважаються герпес другого типу, хламідіоз, уреаплазмоз. Інфекційні захворювання мають виражену клінічну картину.

Жінка скаржиться на рясні вагінальні виділення з неприємним запахом, біль, свербіж та печіння в області статевих органів.

Небезпека ІПСШ полягає в тому, що вони здатні викликати ускладнення, які вважаються головними причинами безпліддя. Якщо жінка заражається під час вагітності, вона може передати інфекцію дитині. Нерідко ЗПСШ стають причинами мимовільних абортів, передчасних пологів, вад розвитку плода. Своєчасне виявлення та лікування інфекцій запобігає розвитку небезпечних ускладнень. Головним способом профілактики ІПСШ є використання презервативу.

Міома матки

Так називається доброякісна гормонозалежна пухлина.

Залежно від місця утворення міоми матки бувають:

 1. Субмукозними, що розташовані в підслизовому шарі. Зростання новоутворення деформує порожнину, перешкоджає прикріпленню заплідненої яйцеклітини.
 2. Інтерстиціальними, що у м’язових тканинах. Такі міоми мають сприятливі прогнози.
 3. Субсерозні, розташовані під зовнішньою оболонкою матки.
Міома матки
Міома матки є доброякісною пухлиною.

Міому виявляють при ультразвуковому дослідженні, діагностичній гістероскопії.

Ендометріоз

Так називається захворювання, при якому тканини, які нагадують внутрішню складову матки, розростаються за межами органу. Точних причин виникнення захворювання не встановлено, проте припущень про походження ендометріозу багато. Патологія виникає у жінок репродуктивного віку.

Залежно від локалізації ендометріоз буває внутрішнім чи зовнішнім.

Симптомами захворювання є:

 • тривалі затримки менструації або надто часте виникнення кровотеч;
 • біль при статевих контактах;
 • безпліддя;
 • біль та почуття тяжкості в малому тазі;
 • проблеми з дефекацією (при проростанні ендометріоподібної тканини у кишечник).

Вказані вище симптоми посилюються у другій половині менструального циклу.

Ендометріоз
Ендометріоз – захворювання, при якому тканини матки розростаються.

Інші

Не менш поширеними жіночими хворобами вважаються:

 1. Ерозія слизової оболонки шийки матки. Часто виявляється у жінок дітородного віку. Не небезпечна для життя проблема, проте вона потребує обов’язкового лікування. Для виключення злоякісного переродження проводять кольпоскопію.
 2. Кольпіт (запалення слизових оболонок піхви). Найчастіше діагностується у молодих пацієнток, які ведуть статеве життя. Причиною кольпіту стають патогенні мікроорганізми.
 3. Кандидоз піхви (молочниця). Запальний процес провокується грибком. Мікроорганізм входить до складу мікрофлори, у здорової людини ніяких симптомів не викликає. Активізації патогену сприяють прийом антибіотиків, недотримання правил гігієни, гормональні збої.
 4. Полікістоз яєчників. Розвивається у разі порушення дозрівання фолікулів. Поступово утворюється велика кількість доброякісних новоутворень. Порушується репродуктивна функція яєчників. Розвитку полікістозу сприяють гормональні збої, ожиріння.
 5. Мастит (запалення тканин чи протоків молочних залоз). Патологія часто виявляється під час грудного вигодовування. Більш схильні до неї жінки, що народили вперше.
 6. Злоякісні пухлини шийки матки. Не є спадковими, виникають під впливом зовнішніх факторів. Основною причиною захворювання є вірус папіломи людини.
Інші
Ерозія слизової оболонки шийки матки не менш поширене захворювання.

Симптоми гінекологічних захворювань у жінок

Симптомами гінекологічних захворювань у жінок найчастіше бувають болі, неприємні відчуття у статевих органах.

Печіння, біль, дискомфорт, поява хворобливих висипань та виразок на поверхні зовнішніх статевих органів частіше говорить про вульвіт. Вульвіт – це запалення, що спричинене чужорідною флорою.

Болі, печіння, дискомфорт у піхві може свідчити про кольпіт (вагініт), який частіше буває викликаний появою чужих бактерій у піхві. Ці ж бактерії, проникаючи вище, викликають запалення внутрішніх статевих органів – шийки матки (цервіцит), порожнини матки (ендометрит), самої матки (метрит), труб (сальпінгіт) та яєчників (аднексит). Такі запалення жіночих статевих органів можуть виникати через інфекції, що передаються статевим шляхом або через інші неспецифічні інфекції. При цьому симптоми гінекологічних запальних захворювань у жінок приблизно однотипні – дискомфорт або біль унизу живота, печіння та свербіння у зовнішніх статевих органах, поява сторонніх виділень та запахів.

Симптоми гінекологічних захворювань різняться залежно від причини.

Наприклад, захворювання, що зумовлені гормональними дисфункціями, можуть протікати без болю. А можуть з болем, якщо приєднується інфекція. Тому для вивіреного лікування важливий комплексний погляд на проблеми, з якими приходить жінка на прийом до гінеколога. При цьому лише врахування симптомів гінекологічного захворювання у жінки недостатньо для встановлення діагнозу. Потрібне апаратне обстеження (УЗД, кольпоскопія, іноді – МРТ з контрастуванням або КТ органів малого тазу), а також лабораторне уточнення можливих видів гінекологічних захворювань. Лікування має бути вивіреним і ґрунтуватися на точно встановленому діагнозі.

Які гінекологічні захворювання найчастіше лікує гінеколог

Ці захворювання такі:

 • Запальні захворювання органів малого тазу
 • Інфекції, що передаються переважно статевим шляхом
 • Порушення менструального циклу
 • Дисфункціональні маткові кровотечі
 • Доброякісні та передракові процеси шийки матки
 • Гіперплазія ендометрію
 • Папіломовірусна інфекція
 • Передменструальний синдром
 • Клімактеричні розлади
 • Безпліддя
 • Дисгормональні захворювання молочної залози
 • Бактеріальний вагініт
 • Лейоміома матки
 • Невиношування вагітності
 • Ендометріоз
 • Синдром хронічного тазового болю
 • Синдром передчасного виснаження яєчників
 • Гострокінцеві кондиломи
 • Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ)
 • Гіперпролактинемія
 • Біль у промежині (частіше разом із неврологом)

Методи обстеження

Для виявлення захворювань жіночої статевої сфери використовуються лабораторні та інструментальні способи діагностики.

Аналіз крові

Клінічне дослідження допомагає визначити кількість тромбоцитів, еритроцитів, лейкоцитів. Число кров’яних клітин змінюється при анемії, порушенні згортання, запальних процесах. Однак відхилення у результатах клінічного аналізу не вказують на вид захворювання.

Аналізи крові
Аналізи крові роблять при запальних процесах.

Тому цей спосіб не використовується як самостійна діагностична процедура.

Огляд

Дослідження проводиться у клініці з дотриманням правил антисептики. Жінка під час огляду знаходиться у спеціальному кріслі. Огляд починається з візуальної оцінки стану статевих органів. Після цього лікар оглядає шийку матки та піхву з використанням гінекологічного дзеркала. На цьому етапі гінеколог бере мазки на аналіз. Для визначення розмірів матки та яєчників виконується бімануальне обстеження. Цим самим способом обчислюється приблизний термін вагітності.

Бактеріологічне дослідження

Аналіз мазків використовується для виявлення патогенних мікроорганізмів та ознак запалення. Мікрофлора буває нормальною (бацилярною) або патологічно зміненою (коковою). У мазку здорової жінки не виявляються хламідії, трихомонади, гонококи. Кількість умовно-патогенних мікроорганізмів відповідає нормі.

УЗД

Це досить інформативний спосіб дослідження. Хороший лікар легко виявляє пухлини, спайки та інші відхилення. Також УЗД широко використовується для оцінки стану плода при вагітності. Живіт пацієнтки обробляють гелем, після чого прикладають датчик та водять ним навколо живота, саме він передає зображення на монітор. УЗД призначається всім жінкам для підвищення ефективності профілактичних та діагностичних оглядів.

УЗД
УЗД дозволяє вчасно виявляти пухлини та будь-які відхилення.

Ендоскопічні методи дослідження

Такі методи не вважаються скринінговими, їх призначають лише за наявності показань.

До ендоскопічних процедур відносяться:

 1. Кольпоскопія – огляд нижньої частини шийки матки із застосуванням спеціального приладу. Процедура допомагає виявити патологічні зміни у слизових оболонках (клітинні аномалії, виразки на поверхні). Дослідження проводиться за підозри на рак або передраковий стан.
 2. Гістероскопія – малоінвазивна діагностична процедура, що проводиться під загальним наркозом. Через шийку матки вводиться прилад, що допомагає розглянути ендометрій та гирла труб, за його допомогою можна виявити поліпи та міоми. При виявленні патологічних змін виконують діагностичне вишкрібання, біопсію.
 3. Лапароскопічне дослідження. Його перевага – можливість огляду органів у всіх проекціях, невелика тривалість процедури. Лапароскопія призначається при ендометріозі, безплідності, болях у животі невстановленого генезу та вважається найінформативнішим методом. При необхідності процедуру розширюють до повноцінної операції.

Променева діагностика

Методи діагностики постійно вдосконалювалися, списки показань розширювалися. Так променева діагностика стала застосовуватись у гінекології.

Променева діагностика
Променева діагностика широко застосовується у гінекології.

Для виявлення патологій жіночої статевої сфери застосовуються:

 1. Гістеросальпінгографія (ГСГ). У порожнину матки вводять контрастну речовину, переміщення якої відбивається на рентгенівських знімках. Процедура допомагає виявити непрохідність маткових труб, локалізацію порушень. ГСГ проводиться при ендометріозі, туберкульозі статевих органів, спайках та новоутвореннях.
 2. Комп’ютерна томографія (КТ). Допомагає одержати зрізи органу у різних проекціях, але для обстеження матки та придатків використовується рідко. Процедуру застосовують на дослідження гіпофіза при гиперпролактинемії.
 3. Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Вважається високоінформативним способом. Під час процедури досліджують як статеві органи, так і прилеглі структури. За допомогою МРТ виявляють особливості будови, патологічні зміни в матці та придатках. Однак через наявність протипоказань та дорожнечу процедура проводиться рідко.

Де лікувати жіночі захворювання

Діагностують та лікують гінекологічні захворювання у Києві в Центі «Меддіагностика», Лівий берег, 250 м від станції метро Дарниця, провулок Будівельників, будинок. 4

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать