ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування болю в спині та болі між лопатками

Якщо болить грудний відділ хребта, це не тільки зміни в самому хребті. Найчастіше це проблема неврологічна, яка існує паралельно з ортопедичними відхиленнями у самому хребті. Такими, як сколіоз, остеохондроз, кіфоз, кіфосколіоз, хвороба Шойєрмана-Мау, спондильоз, остеопороз, грижа диска і багато іншого. Тим більше, що причин болю у спині може бути більше 60 ( шістдесяти ) .

*До речі, операція з приводу грижі диска в грудному відділі спини є великою рідкістю. Оперують грижу на грудному рівні лише за життєвими показаннями. Справа в тому, що така операція пов’язана з великим ризиком та можливою інвалідністю. Причина – вузький хребет на грудному відділі хребта. Будь-яка операція супроводжується післяопераційним набряком м’яких тканин. Такий набряк тканин хребта може спричинити здавлення спинного мозку. Насамперед здавлюються судини і спинний мозок перестає отримувати харчування. Це призводить до паралічу нижніх кінцівок. Достатньо на 5-7 хвилин позбавити спинний мозок кровопостачання, щоб він перестав функціонувати. Повна чи часткова втрата функції спинним мозком називається мієлопатією.

Лікувати захворювання хребта (у тому числі його грудного відділу) бажано лікувати нехірургічними методами.

Чому болить спина між лопатками?

Потрібно розуміти, що біль – це неврологічне стан. Біль виникає через наявність больових рецепторів у м’яких тканинах хребта. Саме подразнення больових рецепторів спричиняє біль. Наприклад, надмірне усунення в суглобах хребта при незручному русі. Або збільшення грижі диска, яка тисне на іннервовані зв’язки хребта. Усе це причина подразнення (травми) больових рецепторів.

Як зменшити чи заблокувати біль у спині?

Крім усунення «поломки» у самому хребті, потрібно і можна знизити надходження больових імпульсів у мозок. Це робиться шляхом активації власних антибольових центрів мінного та головного мозку. В організмі природа заклала власні центри контролю болю. Це «контролери» болю розташовуються у спинному та головному мозку.

Усім відомі ситуації, коли серйозні, навіть смертельні, поранення людина спочатку не відчуває. Продовжує йти в атаку, бігти, чинити опір, боротися не відчуваючи болю.

Це так званий стан афекту. Коли домінує нервове порушення. Це збудження включає звані протибольові (т.зв. антиноцицептивні) механізми контролю болю.

Існують методи активації протибольових (антиноцицептивних) центрів. Активація роботи цих центрів зменшує біль і перешкоджає надходженню больових імпульсів у кору головного мозку. Кора – це центральний аналізатор всієї інформації, у тому числі й болю.

Таким чином, зменшити біль можливо не лише «полагодивши» хребет. Наприклад, вправивши грижу диска, зміщений суглоб, вилікувавши остеохондроз чи остеопороз, прибравши «гру» фасеток… Ефективне лікування болю у спині можливе шляхом зменшення чи блокування надходження больових імпульсів до нервової системи. Для цього нами розроблено методи активації антиноцицептивних центрів спинного та головного мозку. Вони дозволяють ефективно та швидко вилікувати біль у хребті.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальський

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать