ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Способи діагностики вегето-судинної дистонії (ВСД)

Для діагностики ВСД використовують кілька методів. Для уточнення стану мозку використовують МРТ голови і головного мозку (одне дослідження). Сучасні МРТ-апарати дозволяють побачити зміни в самій тканині мозку, визначити оборотність змін, наявність дисциркуляторної енцефалопатії, своєчасно виявити початкові зміни, на які потрібно терміново реагувати. Найчастіше такі зміни відбуваються в ділянках головного мозку з початково зміненим кровотоком або лікворотоком (два взаємопов’язані процеси). Тому одночасно з МРТ самого головного мозку проводять МРТ дослідження судин головного мозку з використанням спеціальних режимів. Це дослідження називається МРТ реконструкція судин голови.

Зручно для лікаря і безпечно для пацієнта те, що можна досліджувати судини без введення контрасту. Дослідження судин мозку вкрай важливе при діагностиці причин вегето-судинної дистонії (ВСД). Таке дослідження дозволяє визначити ділянки мозку з вихідним дефіцитом кровотоку. Ці ділянки мозку лежать в зоні ризику з огляду на вихідну недостатність кровопостачання.

У стандарт досліджень мозку в Центрі «Меддіагностика» входять суперсучасні режими МРТ обстеження: M-Power, технології Advanced Non-Contrast MRI та ін. Ці режими дозволяють виявити дефекти кровотоку навіть при відсутності явних клінічних проявів.

На МРТ знімках наведені анатомічні варіанти недорозвинення судин мозку, які можуть супроводжуватися вегето-судинною дистонією.

 

Своєчасна комплексна діагностика стану судин мозку і тканин самого головного мозку вкрай важлива для розуміння, наскільки ВСД поміняла тканини мозку. Тим більше, що нерідко ВСД за гіпертонічним типом закінчується інсультом.

Дослідження судин головного мозку за допомогою МРТ відповідає тільки на частину питань при вегето-судинній дистонії (ВСД). В першу чергу це питання патології великих і середніх судин, кровоносних судин і судинних басейнів.

Для отримання більш повної інформації про кровотоки головного мозку проводять УЗД дослідження судин шиї і голови. УЗД судин (або доплерографія) дозволяє визначити функціональні зміни в кровотоці при вегето-судинній дистонії (ВСД). Розуміння цих змін в кровотоці дозволяє сформулювати тактику лікування ВСД, а також відстежити стан кровотоку в динаміці. Поєднання УЗД судин головного мозку і МРТ реконструкції цих судин – найважливіший етап діагностики вегето-судинної дистонії.

Поряд з цим, ключовим етапом діагностики ВСД є опитування і клінічний огляд пацієнта лікарем-неврологом. Якщо є супутні проблеми з серцем – болі, аритмія (тахікардія, брадикардія, нестійкий пульс та ін) можливо починати слід з лікаря кардіолога.

Але, безумовно, без сучасних методів апаратної діагностики на сьогоднішній день встановити правильний діагноз при ВСД не представляється можливим. Йдеться про МРТ мозку, МРТ судин, УЗД судин голови і шиї, рентген хребта, та ін. Ці методи дослідження допомагають лікареві виявити особливості і причину вегето-судинної дистонії (ВСД), уточнити характер і складність судинних змін, а також провести ефективне лікування. Наприклад, сьогодні не існує іншого методу визначення стану судинної стінки, ніж УЗД дослідження. Сучасні УЗД апарати, якими володіє клініка «Меддіагностика» дозволяють з високим ступенем достовірності визначити багато змін в стінці судин. Якщо ці зміни є, то можна говорити про недостатність харчування мозку, наприклад, при атеросклерозі (читати атеросклероз судин) або про погіршенні харчування головного мозку за рахунок ущільнення стінки судини.

І атеросклероз і ВСД призводять до недостатності мозкового кровотоку. І ВСД і атеросклероз можуть привести до судинної катастрофи – до інсульту чи інфаркту. Але частіше цієї патології передує дисциркуляторна енцефалопатія (ДЕП). ДЕП на початкових стадіях розвитку може протікати безсимптомно. Згодом з’являється все більше і більше початкових, а потів і більш виражених ознак недостатності кровообігу головного мозку. На них потрібно звертати особливо пильну увагу і вирішувати проблему в її початкових стадіях розвитку. Бажано з урахуванням корекції центрального регулятора судинного тонусу – гіпоталамуса. Це завжди легше і перспективніше в плані реального одужання. Читати про ДЕП докладніше.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать