ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування болю в коліні в Києві

Триваючий довго біль в коліні може бути ознакою артрозу і призвести до втрати функції суглоба. Артроз – це інвалідизуюче захворювання, яке може потребувати заміни суглоба. Своєчасне звернення до лікаря ортопеда-травматолога надає шанс вилікувати суглоб від болю, зупинити руйнування суглоба та оминути операцію.

Що робити при болі в коліні

 1. Встановити причину болю (встановити діагноз).
 2. Причину болю в коліні встановлює лікар ортопед-травматолог або ревматолог. Діагноз встановлюється за допомогою клінічного та апаратного обстеження.
 3. Тактика лікування болю в коліні залежить від з’ясованої причини.

Хто в Центрі «Меддіагностика» діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Жандаров Сергій Володимирович
Лікар-кардіолог
Максімов Григорій Олександрович
Помічник директора

Ми лікуємо захворювання опорно-рухового апарату (болі в хребті і суглобах) та неврологічну патологію з 1978 року

Обладнання Центру що ми використовуємо для діагностики причин болю в суглобах, хребті та патології нервової системи

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
МРТ відкритого типу Hitachi 0.4 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Цифровий рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU

Діагностика і лікування в центі "Меддіагностика" проводяться в одній будівлі.

Чому виникає біль в колінах

Однією з частих причин є травма— удар, незграбний рух, наприклад, при присіданні, особливо зі скручуванням в коліні. Біль в коліні може виникати, як може здатися, без явної причини. Хоча, причина завжди є і її, як правило, можливо знайти за допомогою клінічного аналізу і використовуючи сучасне діагностичне обладнання.

Частіше травмуються меніски коліна, зв’язки (коллатералні, хрестоподібні), капсула суглоба, сухожилки ті м’язи, що забезпечують рухи в суглобі. Частіше це потребує нехірургічного лікування. Оперувати потрібно складні переломи, повні розриви зв’язок і інших м’яких тканин суглобів. Тактика лікування вибирається відповідно до встановленого діагноза.

Виявлена на МРТ травма меніску не завжди потребує термінової операції (артроскопії або традиційної хірургії). Статистика відділу МРТ Центру «Меддіагнстика» за останні 15 років довела, що у 8 пацієнтів з 10 було виявлено розшарування заднього рогу меніску. Зазвичай, причиною болю в таких колінних суглобах були іншими, а не розшаровані меніски, а функція таких суглобів не була порушена.  Ці пацієнти частіше не потребували хірургічного втручання і були вилікувані від болю консервативними (нехірургічними) методами

ЧитатиПриклад як вдалося уникнути операції на коліні.

Біль в коліні нерідко виникає при артрозі. Суть артрозу коліна полягає в поступовому руйнуванні суглобового хряща та супутніх змінах кісткової тканини (останні розвиваються поступово на більш пізній стадії артрозу).

Боль в колене, коленный артроз

Біль в коліні може тривати довго і не мати, як здається на перший погляд, причини. Процес може тягнутися роками. Так буває при артритікісті  Бейкера (різновид артриту коліна), при періартриті (запаленні навколосуглобових м’яких тканин) і т.ін. Причини цих запалень з’ясувати нескладно, коли провести раціональну діагностику.

Артрит коленного сустава, киста Бейкера (МРТ).

Артрит колінного суглоба, кіста Бейкера (МРТ).

Хронічний артрит нерідко призводить до артрозу. Сучасні дослідження доводять це.  В свою чергу артроз є інвалідизуючим захворюванням, яке з часом може призвести до складної і коштовної операції ендопротезування (заміна суглоба на штучний).

Тому значно швидше і дешевше з’ясувати причину артриту і своєчасно його вилікувати. В кожному разі потрібно провести коректну діагностику.

Причини болів в коліні

Лікування болю в коліні в Києві Лікування болю в коліні в Києві

Лікування болю в коліні в Києві

Лікування болю в коліні в КиєвіЛікування болю в коліні в Києві

Лікування болю в коліні в Києві
Ліпома  колінного суглоба (деревоподібна), джерело medach.pro
 • Порушення інервації суглоба
 • Порушення обміну речовин в суглобі
 • Вільозно-нодулярний пігментний синовіт

Лікування болю в коліні в Києві

 • Остеомієліт ділянки колінного суглоба

Лікування болю в коліні в Києві

 • Остеомієліт Гарре ділянки, який супроводжується болем в коліні;

Лікування болю в коліні в Києві

 • онкологічні захворювання – біль в коліні може бути різним в залежності від виду онкологічного захворювання і анатомічного характеру самої пухлини;
 • хвороба Осгуда-Шлаттера – остеохондропатія бугристості великої гомілкової кістки. Біль при цьому буде місцева в ділянці бугристості кістки;

Лікування болю в коліні в Києві

 • Біль в коліні відбита при остеоартрозі кульшового суглоба (коксартроз)
 • Хондромаляція надколінка

Лікування болю в коліні в Києві

 • Остеохондроз поперекового відділу хребта з проєкційними болями в ділянку коліна. Ці болі частіше пов’язані з міжхребцевими грижами,протрузіями, спонділоартрозом, фасеточним синдромом і т.ін. коли ущільнюються нервові корінці);
 • Судинні захворювання при ураженні судин біля коліна (вени, артерії);
 • Нейропатії – ураження деяких нервів, які мають відношення до інервації коліна;
 • Хондромаляція надколінка– біль при ураженні суглобового хряща надколінка;
 • Лігаментит медіпателлярної складки;
 • Дрібнокристалічний артрит, подагра – захворювання, яке пов’язане з порушенням обміну сечової кислоти. Біль може виникати раптово, наприклад, після порушення дієти. Коліно може бути набряклим, гарячим, почервонілим. Лікує цю хворобу лікар ревматолог.
 • Синовіт – запалення синовіальної оболонки суглоба;
 • Бурсит – запалення синовіальної сумки суглоба (бив.Бурсит коленного сустава);
 • Лігаментит– запалення зв’язки суглоба;
 • Тендиніт – запалення і біль в ділянці ушкодженого сухожилка;
 • і т.ін.

Фактори, які провокують біль в коліні

 • Перевантаження,
 • Надлишкова вага,
 • Пряме ушкодження,

Діагностика причин болю в суглобі

Для з’ясування причини болю в суглобі необхідно звернутися до лікаря ортопеда-травматолога або до ревматолога.

Лікар проводить огляд пацієнта, уточнює історію хвороби, проводить спеціальні ортопедичні проби і встановлює попередній діагноз. Остаточний діагноз встановлюється після апаратного обстеження. Ефективне лікування можливе тільки при розумінні природи і причини захворювання.

Для чого потрібна апаратна діагностика при болях в суглобах

З метою діагностики стану коліна проводять цифрову рентгенографію коліна. При підозрі на те, що джерело болю в хребті (остеохондроз хребта) і біль має проекційну (корінцеву) природу, проводять рентгенографію поперекового відділу хребтаМРТ поперекової ділянки хребта.

УЗД коліна — достатньо точний метод діагностики патології м’ягких тканин суглоба. УЗД дозволяє бачити запалення, уточнювати стан синовіальнї оболонки, об’єм рідини в коліні, її локалізацію і ті.

На фото нижче – проліферація синовіальної оболонки коліна при кісті Бейкера (обстеження хворого Центру за 2006 рік)

Пролиферация синовиальной оболочки колена при кисте Бейкера

Оцінка стану хряща колінного суглоба, що надзвичайно важливо при лікуванні артрозу коліна (фото нижче).

Оценка состояния суставного хряща колена

Оцінка кровообігу в синовіальній оболонці коліна (фото нижче)

Лікування болю в коліні в Києві

УЗД суглобів, читати більше.

МРТ коліна дозволяє бачити тонкощі і особливості ушкодження тканини коліна, наприклад при травмі (меніски, зв’язки, скриті переломи кісток і багато іншого).

МРТ колінного суглоба (фото 1)

Лікування болю в коліні в Києві Лікування болю в коліні в Києві

МРТ коліного суглоба (фото 2)

Лікування болю в коліні в Києві

МРТ колінного суглоба (фото 3)

Лікування болю в коліні в Києві

МРТ суглобів, читати більше.

Лабораторні дослідження можуть бути вкрай важливими при хронічних болях, артритах, при порушенні обміну речовин та ін.

Кожний метод дослідження не виключає проведення іншого. Наприклад, при артрозі немає можливості встановити точний діагноз тільки по МРТ. Потрібен ще і рентген.

Точно з’ясувати стадію артрозу коліна можна тільки за допомогою рентгену.

Апаратне обстеження призначається тільки після консультації лікаря. Він призначає мінімально необхідній об’єм обстеження для встановлення точного   і коректного діагнозу.

Лікування болю в коліні

Лікування буває хірургічним і нехірургічним.

Хірургічне лікування  болів в колінному суглобі призначається при складних переломах, звихах, при повному розриві зв’язок, грубих розривах менісків зі зміщеннями їх фрагментів, при пухлинах, остеомієліті… Артроскопію частіше призначають при розривах зв’язок, грубих пошкодженнях менісків…

Нехірургічне лікування. В інших випадках при болях в суглобі раціонально починати з уточнення причини болю. Лікування проводять на підставі з’ясованого діагноза.

Не всі виявлені на МРТ зміни є причиною болю в суглобі.

Наприклад, наявність артрозу без втрати коліном рухової функції не є абсолютним показанням до заміни суглоба (ендопротезування).

Важливо переконатися, чи не є цей біль наслідком    іншого захворювання. Наприклад, артриту, обмінної артропатії, лігаментиту, ентезиту, невралгії, радикуліту та інш. на фоні, наприклад, незначного артрозу.

Читати: Оперувати коліно чи ні!

Выбір тактики лікування болю в коліні залежить від діагностованої причини. Найбільш ефективний і найкоротший шлях для вирішення проблеми з болем в коліні це вивірена діагностика патології.  Колінний суглоб має чіткий перелік анатомічнх утворень, зміни в яких викликають біль. Вони всі підлягають аналізу за стандартами Центру «Меддіагностика».

Центр «Меддіагностика» разом з Українським Інститутом м’язово-скелетної медицини і неврології, розробили ефективні методи лікування болю в суглобах і профілактики артрозів. Вони дозволяють зняти біль, поліпшити кровообіг і харчування хряща, відрегулювати обмін синовіальної рідини, точково впливати на запалення в суглобі и багато іншого.

Методи лікування суглобів в Центрі «Меддіагностика»

 1. Методы лечения боли в коленном суставе
 2. Лечение заболеваний (болей) суставов в Киеве
 3. Ревматология. Лечение ревматических заболеваний

При лікуванні колін важливо не тільки зняти біль, але й зробити так, щоб біль не повертався. Для цього Центр пропонує достатній перелік методів і підходів. Використовується фізіотерапія, фізична реабілітація суглобів, кінезіотерапія і ін.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальський

Український Інститут м’язово-скелетної терапії і неврології
www.gongalsky.com.ua

Ефективним лікування може бути тільки при встановленому діагнозі. Діагностика і лікування проводяться в Центрі «Меддіагностика».

Вартість послуг

Відгуки про лікування суглобів в Центрі

Всем известно, что правильно установленный диагноз – это залог успешного лечения заболевания. Мне пришлось вновь обратиться в Центр «Меддиагностика» по поводу головокружения. До этого много лет назад у меня болели суставы. Я вспомнила, где мне эффективно помогли с суставами. Это было 8 лет назад. Моя история исцеления такова: Обратилась впервые в клинику я в 2012 году, после длительного и безрезультатного лечения болей в суставах. Докторами ставился мне диагноз полиостеоартроз. Я доверилась специалистам «Меддиагностика». Меня обследовал профессор Владимир Владимирович Гонгальский, сдала анализы. Оказалось, что у меня еще и полиартрит, нашел даже грыжу. Он взялся за лечение. Был применен нестандартный метод лечения. Мои суставы обновились и хронические боли ушли, качество моей жизни улучшилось. Это дорогого стоит, я отказалась! от гормонов. Прошло уже 8 лет, а меня суставы не беспокоят. Спасибо и низкий поклон специалистам клиники «Меддиагностика» и их руководителю профессору Владимиру Владимировичу Гонгальскому.

Алла Ладыгина

Хочу поділитися, що зі мною сталося і як я поміняла ставлення до української медицини. Я працюю в Америці і не змогла там вирішити свою проблему. Почали боліти суглоби — плечі і коліно. По страховці зробили рентген і виписали «Вольтарен». Це нічого не допомагало… Суглоби боліли цілодобово. Відчувала зміну погоди так, що що впору було йти підробляти в метеослужби. Приїхала до Києва в «Меддіагностика» за рекомендацією друзів чоловіка прямо до професора Володимира Володимировича Гонгальського.

Приємно вразила оперативність роботи, чого немає за кордоном. Огляд, МРТ з УЗД суглобів в один день за кілька годин! Американський рентген не підійшов, щось потрібно було уточнювати, довелося тут-же доробити. Подивився і сказав, що без аналізів лікувати не буде. Аналізи і обстеження показали, що це щось на зразок ревматизму. Лікували 2 тижні, потім професор ще десять днів доводив до розуму суглоби. Навіть мою голову зачепив. Пройшли запаморочення і мігрені. Клас, з головою вийшло, як би, між іншим… На мій подив через 3 тижні суглоби пройшли. Навіть пролікував ерозії в суглобах, які знайшли під час обстеження. Що цікаво, температура знизилася до нормальної. Кілька років не могли знайти причину цих 37 градусів.

Сказав, потрібен контроль, особливо з ерозіями в колінах, і профілактика. Обіцяв спостерігати. Хоча, у мене вже нічого не болить. У свої 30 років відчувала себе руїною.

Зараз інша справа. Дякую. Оперативно, чітко і професійно.

Ульяна Мазур
Дата посещения клиники:3 липня 2019 р

Добрый день!
Никогда раньше не оставлял отзывов о качестве медицинской помощи наших уважаемых отечественных докторов, но сейчас решил оставить свой отзыв о докторе Гонгальском Владимире Владимировиче, поскольку благодаря его профессионализму мне удалось избежать серьезной операции на колене.
В начале 2019 года получил очень серьезную травму правого колена с полным букетом: мениск, разрыв крестовидной связки и кисту Беккера в придачу. Обращался ко многим специалистам Киева высшей квалификации ( финансовые возможности позволяют).
Разброс их диагнозов был таков: от срочной операции по восстановлению мениска до полной замены коленного сустава.
Слава Богу заехал в Меддиагностику для анализа МРТ и случайно встретился с Владимир Владимировичем. После детального обследования и снятия воспалительного процесса путём простых процедур все восстановилось и мне не пришлось прибегать ни к какой операции. Оказалось, что у меня ещё достаточно и хрящевой ткани ( лет на 20 минимум) и мениск вполне удалось восстановить.
Да, я , конечно, не могу давать себе такую же нагрузку на ноги как раньше, но для нормальной жизни чувствую себя вполне комфортно.
Я могу бегать, не марафон, конечно, но бегать 1-2 км спокойным темпом. Могу прыгать, танцевать, делать повороты , кататься на лыжах.
Так что , искренне благодарю профессора Владимира Владимировича за то, что он реально уберёг меня не только от операции , но и от многих многих осложнений. Спасибо огромное!!!

Николай
Дата посещения клиники:2019 год

Ревматологи и лечение суставов в Украине с 2009 года. Масса процедур, лекарств, врачей самых известных частных клиник. Состояние только ухудшалось.
Поездки в Индию (1 раз в год и так 3 раза подряд) – по приезду хорошо, но через некоторое время суставы болели вновь…
Лечение в Израиле, 7 поездок с 2013-2015 гг, у одного из 3-х самых маститых местных докторов по данному профилю. Самочувствие значительно улучшилось, суставы не сильно беспокоили, но приходилось принимать ОЧЕНЬ ДОРОГИЕ ТЯЖЕЛЫЕ И ТОКСИЧНЫЕ ЛЕКАРСТВА, которые имеют много побочных эффектов. Да и анализы не улучшались, а, наоборот…
И тут счастливый поворот судьбы – знакомство с центром Меддиагностика и ее руководителем, профессором Гонгальским Владимиром Владимировичем. Он предложил АЛЬТЕРНАТИВНЫЙ СПОСОБ лечения.
Итак, 2 месяца лечения (1-2 раза в неделю).
Результат: хожу раз в 10 больше, чем раньше, анализы крови в норме!!! Никто за 10 лет не смог снизить СОЭ, только профессор ВВ.Гонгальский добился такого потрясающего результата!
Да, консультация у такого профессионала не может стоит дешево. Но это намного дешевле, чем поездки за границу.
Очень приятное отношение ко мне, как к пациенту.
И главное, никакой “химии” (только иглоукалывание) + явное улучшение моего здоровья и самочувствия. Теперь обращаюсь к доктору периодически, для профилактики и поддержания хороших показателей здоровья .
Спасибо огромное, Владимир Владимирович!
К слову, и другие врачи клиники, с которыми я контактировала за это время, были со мной тактичны и старались помочь. Благодарю и их.
Ссылка на отзыв в Google

Наталия
Дата посещения клиники:май 2018 - июнь 2019

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать