ВСЯ ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ В ОДНІЙ БУДІВЛІ

Лікування артрозу суглобів в Києві

АРТРОЗ (деформуючий остеоартроз) відноситься до групи дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів, до яких також належать асептичний некроз і кістообразна перебудова.

Лікування артрозу суглобів в Києві

Метод підтримки функції хряща суглоба. Розроблено Українським інститутом М’язово-скелетної медицини та неврології. Запроваджено в практику Центру і дозволяє підтримати хрящ і навіть збільшити висоту хряща колінного суглоба до 15% і більше.

Артроз суглоба – характеризується поступовою втратою суглобом хряща. Це так званий дегенеративно-дистрофічний процес в тканинах хряща і прилеглих до хряща кісткових тканин.

Синовіальна рідина змащує хрящ. Зниження кількості і складу синовіальної рідини призводить до втрати хрящем його фізичних властивостей, хрящ поступово руйнується.

Артроз коленного сустава

Згодом, якщо не зупинити розвиток артрозу, хрящ може повністю зникнути. Це відповідає 3-4 стадіям артрозу. Паралельно з’являються кісткові деформації в суглобі. Зменшення маси хряща разом з ущільненням кістки і появою кісткових деформацій називається остеоартроз (малюнок нижче).

Артроз (остеартроз) коленного сустава
Артроз (остеартроз) коленного сустава
Артроз тазобедренного сустава
Артроз кульшового суглоба

МРТ – слабо інформативний метод для визначення стадії артрозу. Повноцінну картину про стадію артрозу дає тільки рентген. МРТ погано показує кісткові розростання (які прекрасно видно на рентгені).

Деформуючий артроз

Деформуючий артроз характеризується хронічним порушенням харчування хряща. Страждає також кістка, на якій розташований хрящ. Поступово хрящ зневоднюється, з’являються дефекти хряща, його висота знижується. На рентгені стає видно, як звужується суглобова щілина (на МРТ цього можна і не помітити). Втягується в процес кістка під хрящем, формуються кісткові розростання (Кразанн на мікрофотографії нижче: витончення суглобового хряща, суглобового відростка і формування остеофита при дислокаційному перевантаженні суглоба хребта (формування остеоартрозу).

Результати власних оригінальних експериментів на суглобах хребта: [mask_link] Гонгальский В.В. Ранні сегментарні неврологічні прояви остеохондрозу грудного відділу хребтового стовпа // Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. 1990.-18с. [/ Mask_link]

Лікування артрозу суглобів в Києві

Принцип розвитку артрозу і остеоартрозу у всіх суглобах приблизно однаковий (будь то колінний суглоб, тазостегновий або суглоби хребта).

При артрозі (остеортрозі) порушується функція суглоба, зменшується обсяг рухів в суглобі. Поступово розвиваються грубі деформації суглоба. Рухи стають болючими. Основний спосіб діагностики артрозу – це рентген суглоба. Важливими допоміжними методами оцінки стану суглоба і його тканин є УЗД і МРТ.

Остеоартроз

Артроз (остеоартроз) – досить поширене захворювання суглобів.

Лікування артрозу суглобів в Києві

Страждає від артрозу більше 15% населення. Зміни в кістковій і хрящовій тканині при артрозі можуть розвиватися внаслідок надмірних механічних навантажень, при вродженій чи набутій схильності суглоба до розвитку дегенеративного процесу. Важливу роль у розвитку артрозу грає вроджена схильність кісткової і хрящової тканини. Важливо знати, що будь-який артрит (запалення суглоба), як правило, з часом закінчується розвитком артрозу. Тому при болях в суглобі завжди важливо з’ясувати характер і причину змін в суглобі і своєчасно вжити заходів. Артроз – захворювання, яке може привести до інвалідності.

У запущених випадках артрозу часто потрібна хірургічна заміна суглоба на штучний. Така операція називається ендопротезування.

Стадії артрозу

Лікування артрозу суглобів в Києві

 • 1 стадія – Первинний артроз. При цій стадії зміни в суглобі мінімальні.
 • 2 стадія артрозу. У цій стадії дегенеративні зміни супроводжуються вираженим порушенням кровообігу в суглобі, кістообразною перебудовою тканини суглоба, метаболічними порушеннями. Часто така патологія пов’язана з органами, які регулюють обмін кісткової тканини – наприклад, з дисфункцією щитовидної і паращитовидної залоз. При другій стадії функція суглоба слабо порушується, але турбує біль.
 • 3 стадія артрозу – більш виражені зміни. Біль при будь-якій ходьбі. Зміни виражені, серйозно страждає функція суглоба.
 • 4 стадія – рухів в суглобі немає.

Як проявляється артроз

Перше – це біль в суглобі. Спочатку біль ниючий, поступово посилюється при навантаженнях. З погіршенням стану суглоба інтенсивність і тривалість болю посилюється. При збільшенні фізичного навантаження зростає стомлюваність м’язів в ураженій кінцівці. Виникає крепітація (хруст) в суглобі, зменшується амплітуда руху. Поступово розвивається контрактура, аж до повного анкілозу суглоба, коли суглоб перестає рухатися.

Діагностика артрозу, спондилоартрозу, деформуючого артрозу проводиться за допомогою спеціального діагностичного обладнання.

Устаткування Центру «Меддіагностика» для діагностики артрозу

МРТ апарат Toshiba Vantage Elan 1.5 тесла
УЗД апарат Philips AFFINITY 50
Рентгенівський комплекс «Radspeed» SHIMADZU
УЗД апарат GE LOGIQ F8

Лікування артрозу

Лікування артрозу – процес не простий. Тактика лікування залежить від стадії артрозу. Тому перше завдання – це діагностика стану суглоба, його кісткової основи і м’яких тканин. Для цього використовується рентген суглоба і УЗД діагностика. Добрі діагностичні можливості у МРТ суглобів. Перша і друга стадії артрозу лікуються консервативно (без хірургічного втручання). Дуже важливо відновити продукування синовіальної рідини, захистити хрящ, поліпшити рухову функцію суглоба.

У клініці створені реабілітаційні програми для лікування і профілактики артрозу, які дозволяють зберегти суглоб. На третій стадії можливо зберегти достатній обсяг рухів в суглобі, що дозволить уникнути або відстрочити ендопротезування. При четвертій стадії показано ендопротезування. Можливе проведення артродеза (замикання суглоба). І те, і інше зменшує біль. Ендопротезування відновлює рухову функцію суглоба.

Хто діагностує і лікує болі в суглобах

Гонгальський Володимир Володимирович
Доктор медичних наук, ортопед-травматолог, невролог
Копил Євген Геннадійович
Ортопед-травматолог
Шитюк Михайло Юрійович
Лікар ортопед-травматолог, вертебролог
Титаренко Олена Валентинівна
Методист ЛФК
Хакімзянова Лейла Миколаївна
Лікар-фізіотерапевт

Відгуки про лікування суглобів в Центрі “Меддіагностика”

Вартість послуг

Як уникнути операції при артрозі

Що потрібно для того, щоб не довести до хірургічного вирішення проблеми артрозу.

Операції із заміни суглоба при артрозі потребують особи із запущеною патологією: з артрозом 4 ступеня, артрозом 3 ступеня за відсутності ефекту від консервативної терапії (нехірургічного лікування).

Для відновлення суглоба і підтримки його функції показані корекція кровопостачання в суглобі і оптимізація обміну синовіальної рідини. Ці заходи покращують живлення суглоба і покращують його мастило.

Найефективніше лікування артрозу – це регуляція харчування суглоба за рахунок поліпшення кровотоку і обміну синовіальної рідини – ефективні методи, розроблені [mask_link] Українським Інститутом м’язово-скелетної медицини та неврології [/ mask_link] і активно використовуються в Центрі «Меддіагностика»

Разом з тим, важливо провести діагностику і виявити джерело болю.

На жаль, нерідко біль в суглобі асоціюють з артрозом або іншими виявленими на МРТ змінами, які першими кинулися в очі.

Наприклад, виявлене на МРТ пошкодження меніска ще не означає, що меніск потрібно терміново видаляти. Таку патологію цілком можна компенсувати і без операції. Тим більше, що меніск – це захисна прокладка для хряща суглоба. Тому його краще постаратися зберегти.

Така ж справа і з початковими стадіями артрозу, коли біль можна зняти різними нескладними методами і не піддавати себе артроскопії або ендопротезуванню.

Читати більше про болі в суглобах, про артроз і інші проблеми з колінним суглобом і їх лікування:

 1. Детальніше про лікування болів в суглобах.
 2. Роль діагностики в тактиці лікування болів в коліні.
 3. Як уникнути операції на колінному суглобі.
 4. Лікування болю в колінному суглобі.
 5. Плазмотерапія.
 6. Артроз колінного суглоба.
 7. Остеопороз кістки.
 8. Денситометрія для виявлення остеопорозу.
 9. Трофіка тканини, трофіка колінного суглоба.

Доктор медичних наук, В.В.Гонгальский

Український Інститут м’язово-скелетної медицини та неврології
www.gongalsky.com.ua

Ефективним лікування може бути тільки при правильному діагнозі.

Діагностика і лікування артрозу проводиться в Центрі «Меддіагностика» за адресою м. Київ, Лівий берег, 250 метрів від метро Дарниця, провулок Будівельників, д. 4.

Записаться на приём Как проехать

Акції

Лечебно-диагностический центр «Меддиагностика»
Записаться
Позвонить
Как проехать